Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Digger

    senior tag

    válasz Dorian #21193 üzenetére

    Nagyon régen assembly-ben programoztam, hobby programozóként. Akkor még leginkább IDE felületű winyók voltak. Emlékszem, hogy a BIOS funkciók meghívásával lehetett ezt a tétlenségi kikapcsolást megejteni. Írtam is egy kis progit amivel paraméterezhető volt a kikapcsolás ideje. Ha lefuttattam a progit, beírta ezt a kikapcsolási időt és utána mindig így kapcsolt ki a wincsi, áramtalanítás után is megjegyezve az értéket. Ha akár másik gépbe át lett téve, akkor is mindig kikapcsolt a megadott időben. Mivel ez szabvány BIOS interface-n keresztül volt meghívva, szerintem működni kell a mai HDD-kel is! Ha nem megy valahol akkor az a firmware hibája! Ezt az időzítési értéket pedig a HDD elektronika eltárolja, valószínűleg flash memóriában.

  • Digger

    senior tag

    válasz Dorian #21198 üzenetére

    A tétlenségi kikapcsolással azért ha nem is azonnal, de csak leáll a winyó! :K
    Másrészt azért van itt egy érdekes probléma, amit nem árt átgondolni!
    A külső winyók néha rendelkeznek, tápcsatlakozókkal, néha nem. Ha nincs külön csatlakozó, akkor az USB-ról veszi a tápot. Ez nem éppen ideális, mert ezek a szabvány szerint 500 mA leadására képesek, amit nem mindig teljesítenek a különböző eszközök. Van amelyik alig 300 mA-t tud. Egy 2,5"-os winyó álló lemezének a megpörgetéséhez nagyon nagy energia szükséges, így induláskor némelyik még 1 A-nál is többet vesz fel. Vannak olyan áthidaló megoldások, hogy egy Y kábellel, két USB-ről lopnak áramot, de ez is kérdéses, hogy elbírja-e! Ezért a külső tápos HDD-nél, ha rádugod az USB-re, meg kell figyelni, hogy indul-e rögtön a winyó.
    Visszatérve a felvetésedre, a készülék kikapcsolásakor az USB-ről eltűnik az 5 volt, akkor kérdéses, hogy mi történik a külső táppal! Az intelligens külső HDD házak megszakítják az 5 V-ot is, nem fogják a külső tápjukról táplálni az éppen kikapcsolt berendezést! Sajnos nem minden külső HDD csinálja ezt meg! Nekem van egy Asus routerem, amin egy külső tápos HDD lóg. Ha kikapcsolom a routert, de be van dugva a wincsi, akkor a router vígan üzemel tovább a külső tápról!
    Szóval a HDD-ben normális esetben beterveznek egy diódás kapcsolást, hogy visszafelé ne tudjon táplálni az USB-n keresztül semmit!

  • Digger

    senior tag

    válasz anonym1s #21227 üzenetére

    Sziasztok! Boldog Új Évet Kívánok!
    Elolvastam a hozzászólásodat, és egyet is értek vele!
    A legvégén mosolyodtam el, amikor megláttam a regisztrált nevedet! ;-)
    (Nem akartam nick nevet írni)
    Ez a név teljesen ellentmond azzal amit leírtál!
    (Tudom az enyém is!)
    Remélem nem vetted sértésnek!

  • Digger

    senior tag

    válasz anonym1s #21242 üzenetére

    Ahogy írtam is, remélem nincs sértődés! :-)
    Én egy kicsit korábban kezdtem! Sőt 1989 óta vagyok számítógép műszerész. Akkor még 3.3-as DOS volt a menő. Nekem volt egy cégem, illetve tagja voltam egy bt-nek. Innen a név.

  • Digger

    senior tag

    A Tecsóban nézegettem a Blue Ray lejátszókat és több olyan típust is láttam, aminek volt RJ45-ös LAN csatlakozója. Sőt az egyiken még DLNA logo is volt. Ezek vajon alkalmasak a lanon keresztüli médialejátszásra is? Az egyik például a Philips BDP3250 volt. Alig lehet róla infót találni a neten. Aztán volt még LG BD6600 és Sony BDP-S185. Van valakinek tapasztalata velük?

  • Digger

    senior tag

    válasz anonym1s #23171 üzenetére

    Nem ismerem a kütyüidet, ezért csak általánosságban válaszolok!
    Vannak lejátszók amik a médiaállományt a hálózaton keresztül közvetlenül megnyitva játszanak és vannak média szerverek (DLNA) amik a uPnP használatával hirdetik magukat és osztják a tartalmakat a hálón levő lejátszóknak. Hozzáteszem, hogy a lejátszóeszközök is ugyanígy hirdetik magukat a hálón a uPnP-vel. Ezért lehet például a tv-re küldeni lejátszásra egy filmet Windows alól a MédiaPlayer-el. Egyértelmű, hogy az állományokat közvetlenül lejátszó kütyüknek nincs szükségük a DLNA molyolására, ezért ők ilyen szempontból sokkal gyorsabbak.
    A DLNA a működéshez egy SQL adatbázist épít magának ami időigényes lehet! Jellegzetesen sok időt fog igénybe venni az adatbázis felépítése, ha nagyméretű zenekönyvtár is van a táradban. A rengeteg viszonylag kisméretű MP3 állomány rengeteg bejegyzéssel jár és ezért tart sokáig. Ha a DLNA munkakönyvtárra rá tudsz nézni amikor építi az adatbázist, látni fogod ahogy egyre nő az adatbázis mérete. Ez akár több gigabyte is lehet. A DLNA szervernek meg szokás mutatni, hogy hol találhatóak a különféle médiatartalmak és általában azt is be lehet állítani, hogy milyen esetben kezdje frissíteni vagy újraépíteni az adatbázist. Ha egyszer lesz türelmed kivárni a végét, akkor elvileg már nem fog sokáig molyolni vele!
    Ha pedig neked nincs is szükséged a DLNA szerverre, illetve szolgáltatásaira, akkor le kell állítani a WD-ben! Biztosan van neki valamilyen módja.

  • Digger

    senior tag

    Sziasztok!

    35000-ért láttam egy MSI Media Live HTPC-t. 320-as winyó van benne. Ha nincsenek nagy elvárásaim a media player résszel, érdemes megvenni? Ha már a sima HD filmeket viszi, akkor már rendben van. Láttam, hogy van neki FireWire bemenete is. Vajon egy DV kamera jelét lehet vele digitalizálni?
    Megéri?

Új hozzászólás Aktív témák