Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • UTP

    újonc

    Sziasztok!

    Egy kérdéssel fordulnék hozzátok, sajnos nem találtam rá választ az oldalon.
    A következő dologra szeretnék megoldást találni:
    Vásároltam egy "AMIKO Impulse t2/c wifi" márkájú és típusú set top box-ot. A készüléken található egy olyan alkalmazás, hogy „Web TV”. Az alkalmazás megnyitása után a kiszolgáló IP címét beírva elérhető az adott program adása.
    Az lenne a kérdésem, hogy miként oldható meg, hogy a belső hálózaton a számítógépről tudjak filmet, zenét vagy esetleg a gép élőképét (streamelni) a Set top box-ra? (magyarán vezeték nélkül lehessen használni a TV-t, mint számítógép-kijelzőt)

    Nos, mivel nem ez a szakterületem ezért könnyen lehetséges, hogy rossz oldalról közelítettem meg a dolgokat. VLC-vel próbálkoztam a „közvetítés” menü alatt a gép élőképét közvetíteni a belső hálózatra. A VLC 2.2.4-es verziójával a közvetítés indításakor a program bezárult, nem sikerült közvetíteni. Az 1.0.5-ös verzióval sikerült elindítanom a közvetítést és a set top box tudta is fogadni az adást, de hang nélkül és kb. 30 másodpercenként frissült a kép… A 2.2.4-es verzióval sikerült filmet közvetíteni a hálózatra, (amit másik gépen, illetve telefonon sikerült is nézni VLC programmal), de a set top box csatlakozási hibát írt ki.

    Rossz programmal próbálkozok vagy a beállításokkal lehet probléma? A Web TV-k milyen formátumba közvetítik az adásukat lehet, hogy ott állítottam be a VLC-n olyan formátumot, amit a set top box nem tudott értelmezni? Milyen formátumot és bitrátát érdemes használni? Ha ebben tudnátok segíteni, azt megköszönném!

    Üdv.!

  • UTP

    újonc

    válasz Alfajiri #54287 üzenetére

    .:Alfajiri:.

    Köszönöm a segítséget!
    Addig eljutottam, hogy sikerült a Free NFS-el a lejátszani kívánt médiát megosztanom a hálózaton, viszont a set-top box-on nem tudom az alkalmazások menüpont alatt az FTP lehetőséget kiválasztani, ugyanis nem engedélyezi. Miként lehet elérhetővé tenni ezt az opciót?

    Ha lehetne működtetni hálózati lejátszóként, akkor a készülék által támogatott formátumú állományokat minden további nélkül nézni lehetne TV-n.

    ***

    A másik kérdésem pedig az lenne, hogy milyen lehetőség volna a számítógép mindenkori képét átjátszani a set-top box-ra Wi-Fi-n? Erre akkor volna szükség, hogy ha olyan video formátumot szeretnék lejátszani, amit a set-top box nem támogat, illetve online filmnézés esetén (természetesen, ami nem youtube, mert azt a készülék is tudja)
    Az előző hozzászólásomba említettem, hogy a set-top box Web TV alkalmazásával sikerült a gépről VLC programmal streamelt élőképet megjeleníteni csak nagyon lassú volt. Ha erre esetleg tudnál megoldást (vagy bárki más) akkor kérlek jelezzétek.

Új hozzászólás Aktív témák