Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jaddz

    csendes tag

    Üdvözletem!

    A következő kérdéshez/kérdésekhez szeretnék segítséget kérni, ha nem jó helyre jöttem elnézést, de nem voltam biztos benne hova írjam, mert több témát is felölel, viszont ezek összefüggenek. Hogy könnyebben megérthető legyen a dolog, készítettem egy ábrát is.
    [link]
    Szóval adott egy laptop. Az ezen található tartalmakat (HD filmek) szeretném élvezni a tévén. Ennek megvalósításához szeretnék ötleteket, tippeket, elképzeléseket. A szoba jobb alsó sarkában található piros karika mutatja a TV és a net kábelét ahol kijönnek a falból (1 UTP és 1 koax), ide teszem a routert. Az ajtó fölött mindössze a netkábelt szeretném áthúzni, semmi mást, hogy ne legyen csúnya, tehát.. mivel kössem a gépet a tévéhez? Húzzak egy HDMI-t körbe az ágy mögött? (ez költségesnek tűnik és nem túl komfortosnak, az ágyban fekve nem tudnám irányítani, a TV és a laptop felbontásbeli különbsége miatt a win7 buziskodna a képernyőkkel) Média lejátszóra gondoltam, hozzá egy külső merevlemez, így a távirányítás kérdése is meg lenne oldva. Ha más egyéb módon kedvezőbben lenne ez megvalósítható, arra is kíváncsi vagyok. Amennyiben mégis ez a média lejátszós sztori, a nagy kérdés.. melyiket?! Nem, nincsen konkrét elképzelésem. Még csak azt sem tudom mire is szeretném igazán, ez attól függ mennyire lehet összehangolni az eszközöket és hogy persze ez mennyibe kerül. Természetesen szeretném ha boldogulna mindenféle formátummal, felbontással, hanggal, felirattal. A szoba alapvetően kicsi, 250x360cm, így nagy hangerőre nincs szükségem, egy normális 2.1-re gondoltam, de emellett meg nem hiszem hogy lenne értelme optikai hangkimenetnek, meg DTS-nek, de azért nem a TV hangszóróját akarnám használni, illetve azt hiszem a zenélést is oda költöztetném, így szeretném ha boldogulna FLAC-al. Néha szívesen néznék meg 1-2 Youtube videót (klipeket, akármit) nagyban is, ehhez nem tudom kell-e nekem nagy sávszél. Nem akarok filmeket streamelni, azt átmásolnám a külső merevlemezre aztán a médialejátszóra dugnám, de ezekhez elég a vezeték nélküli net? (olvastam valami olyasmit, hogy nem mindegyik médialejátszó szereti mindegyik routert, ez is érdekelne, a router úgyis csereérett darab) A TV sincs még meg ehhez a projekthez, ehhez is szeretnék kérni tanácsot. A méretében sem vagyok biztos, 120centi felesleges, de nem tudom mekkora kéne oda, ezért is rajzoltam be az ágyat is. Nem kell 3D, nem kell rá böngésző, ne legyen okosabb nálam, normális képe legyen és ne valami gagyi szar (LG). Fő feladata hogy szépen mutasson rajta az 1080-as HD, de néha néznék egy kis F1-et is a tévében. (eléggé Sony buzi vagyok, minden termékükkel meg vagyok elégedve pedig elég sokat használok, de a tévékhez abszolút laikus vagyok). Ehhez az egészhez szeretnék egyelőre javaslatokat, meg hogy milyen összeállításokat mennyiből lehet kihozni. Melyik TV és médialejátszó szereti a másikat, stb. Előre is nagyon szépen köszönöm!!

    [ Szerkesztve ]

  • jaddz

    csendes tag

    válasz csecsu #9939 üzenetére

    Szia! Tetszik ez a médialejátszó, ezt az összeget még rá is szánnám. Nem vagyok egyébként elvakult Sony függő, egyszerűen csak.. bevált. Ettől függetlenül egy TVre nem fizetnék felesleges +50ezreket csak mert Sony, ezért kérdeztem a tévét is, csak az LG-vel van már negatív tapasztalatom, persze ez lehet hogy csak a régebbi cuccaikra volt érvényes (telefon, monitor, DVDíró), nem mostanában fogdostam LG-t.

    #9940 erdoke: Plazmát semmiképpen sem szeretnék, amennyire tudom sokat eszik, annyit pedig nem fogom nézegetni, hogy ennyire fontos legyen a teljes színhűség és/vagy kontraszt. Inkább valami hagyományos LCD, vagy ledes LCD érdekelne. Meghát.. valahova 100 ropi köré gondoltam az eszközt (+ media, hang, router), de természetesen minél kevesebből megvan az egész, annál jobb.

    #9944 Patice: A router mindenképpen wifis téma, a nappaliban is van egy laptop (10m) és az is arról kell menjen, különösebb sávszél nem kell, csak böngészésre, némi youtube-ra van használva, de azért ne szakadozzon.

    Kiegészítettem akkor kicsit a rajzot, így kéne tehát kinézzen? [link]
    kék vonal: TV kábel
    sárga: UTP
    narancs: Gigabit UTP
    zöld: HDMI
    lila: USB

    Hangban pedig azt hiszem valami Logitech 2.1-el járnék jól, volt egy Z-3 csak eladtam amikor a gépet laposra cseréltem, azt hiszem egy ilyesmi ide pöpec lenne.

    Az egész bulira 200-nál többet nem szánnék rá, tegyük fel hogy 100 a TV, 30 a médialejátszó, 20 a router, 20-30 a hang, ez így még mondjuk hogy baráti nekem. De mint mondtam minél kevesebb annál jobb, minden kritikát szívesen fogadok.

    [ Szerkesztve ]

  • jaddz

    csendes tag

    válasz Patice #9954 üzenetére

    Köszönöm, igazából a szükséges eszközökön belül nem is nagyon fontos egyelőre a konkrét modell, inkább csak ennek az egésznek az elméleti megvalósítása. (A kivitelezés később esedékes, addig meg változnak árak, jelennek meg / tűnnek el cuccok, stb.) Az ábrán feltüntetett módon így helyesen lenne akkor összekapcsolva ez az egész ugye? A gigabites kapcsolat végülis a router és a médialejátszó között lesz lényeges. A TV-hez kapcsolódóan. Olvasgattam egy pár órát a plazmaTV topikot, értem én ezt az egészet, hogy jobb színhűség, kontraszt, nem fogyaszt már többet, miegymás, de ez a ghosting/beégés dolog - még ha nem is olyan radikális és oda lehet figyelni rá - nekem nem jó. Nem akarok aggódni a tévémért, főleg nem szeretném idegemben kettétörni, ha figyelmetlenségből "ott maradt rajta valami" és nesze nekem beégés. Annyit nem fogom nézni, hogy a mai LCD-k betekintési szöge, kontraszt aránya ne legyen megfelelő, cserébe nincs vele ez a macera. Tudom hogy minden más a plazma mellett szól, de ez így kizárja a plazmát..

  • jaddz

    csendes tag

    Ezt a zéró beégést/ghostosodást, hogy otthagytad órákra a logót, azért nehezen tudom elhinni, ha mégis így lenne a mai plazmáknál, már rohannék is venni egyet. Addig viszont szemernyit sem foglalkoztat, majd mire lesz megfelelő technológia, lecserélem a tévémet, addig meg tévét akarok venni, nem egy háziállatot gondozni, nehogy baja legyen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák