Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    MediaBox vásárlását tervezem a karácsonykor megvett TV mellé, mert a beépített lejátszó nem az igazi, ráadásul nem is bír el a HD tartalommal. (42-es panasonic, pontos típust hirtelen nem tudom fejből, ezt ajánlotta mindenki a fórumon és picivel 200 fölött volt)
    Szóval a lényeg, mire kell figyelni mediabox vásárlásakor, és milyet javasoltok a nem túl drága, de a nem is túl olcsó kategóriából? Erősítőt illetve hangfelrendszer külön érdemes vásárolni ettől függetlenül, igaz?

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Fateréknak megígértem, hogy megérdeklődöm mennyi pénzt kellene elkölteniük egy médialejátszóra, ami tudja az alap funkciókat? Most fognak NAS-t vásárolni otthonra, innen jött az ötlet, hogy akkor már a TV-hez is vehetnének végre egy normális lejátszót, mert a beépített dvd-rip-el boldogul el maximum. Blue-ray és 4K lejátszás nem kell, 42" panasonic plazma 1920x1080 készülékkel fogják használni, forrás pedig az esetek 99%-ban a NAS lesz. 3D és wifi sem kell, mindenképpen kábellel lesz bekötve.

    Mivel igen sok pénzt elköltenek egyebekre is, ebből megelégednénk egy olcsóbb, de megbízhatóan működő darabbal. A forrás 720p illetve 1080p lesz, feliratok kezelése azért jól jönne, illetve a tekerés funkció is, de szerintem ha ezeket tudja, az teljesen megfelelő

    Kb milyen összeget kellene rákölteni, illetve kaphatnék 1-2 konkrét típust, amit mertek ajánlani?

    Köszönöm!

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Fateréknak megígértem, hogy megérdeklődöm mennyi pénzt kellene elkölteniük egy médialejátszóra, ami tudja az alap funkciókat? Most fognak NAS-t vásárolni otthonra, innen jött az ötlet, hogy akkor már a TV-hez is vehetnének végre egy normális lejátszót, mert a beépített dvd-rip-el boldogul el maximum. Blue-ray és 4K lejátszás nem kell, 42" panasonic plazma 1920x1080 készülékkel fogják használni, forrás pedig az esetek 99%-ban a NAS lesz. 3D és wifi sem kell, mindenképpen kábellel lesz bekötve.
    Mivel igen sok pénzt elköltenek egyebekre is, ebből megelégednénk egy olcsóbb, de megbízhatóan működő darabbal. A forrás 720p illetve 1080p lesz, feliratok kezelése azért jól jönne, illetve a tekerés funkció is, de szerintem ha ezeket tudja, az teljesen megfelelő

    Kb milyen összeget kellene rákölteni, illetve kaphatnék 1-2 konkrét típust, amit mertek ajánlani?

    Köszönöm!

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Média lejátszót szeretnék rendelni szülőkhöz a frissen vásárolt Synology NAS-hoz, ennek kiválasztásában szeretném a segítségeteket kérni.
    -Árkategória: 20-30k
    -BD, 4K lejátszás, illetve wifi és 3D nem szükséges
    -Forrás: NAS meghajtó, 720-as és 1080-as mkv fájlok, időnként beágyazott felirattal, nagyon ritkán pendrive
    -Kimenet: Panasonic TX42G20 (1920x1080)
    -Zenefájlok hallgatása a NAS-ról, de a TV nélkül, ha a médialejátszót összekötjük az erősítővel pl RCA kábellel (ilyen funkció létezik?)
    -Feliratok kezelése, tekerhető fájlok

    Tehát mint látszik, nincs szükség semmi extrára, csak szeretném, ha az alap funkciókat tudná, azokat viszont megbízhatóan.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz synar #46498 üzenetére

    Nekem nagyon tetszik ez a megoldás, de szülők fogják használni, számukra szerintem egyszerűbb a hagyományos, távirányítóval vezérelhető egység. Valamint ők nem rendelkeznek droidos telefonnal, mindketten nem-okos telefont használnak. Apum most karácsonyra kap WP-t, de nem szeretném ennyire elrettenteni, hogy mindenhez a telefonját kell használnia, még a film tekeréséhez is..

    Más alternatíva esetleg?

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Multibit #46501 üzenetére

    Milyen összeget kellene ráfordítani, hogy ez is teljesüljön?

    Vagy pedig ha ettől az igénytől eltekintünk, akkor mit tudsz ajánlani a 20-30-as ársávban?

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz dh66e #46504 üzenetére

    Akkor az "offline" zenehallgatás kikerült a kritériumok közül.

    A WD amit írtál tetszene, de túl sok negatív kritikát olvastam róla a fórumban keresve, többen írták, hogy akadoznak a videók, nem nyitja meg a fájltípusokat, stb. :F

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz dh66e #46507 üzenetére

    Nem tűnik rossznak amit linkeltél, csak kicsit kilóg már a keretből, az volt a cél, hogy 20k nettóig bezárólag keresünk valamit. Már a sokadik üzletet nézem, de sehol nem látom a WD lejátszóit, egyedül az edigiben találkoztam vele.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Az normális, hogy egy WD TV nem birkózik meg a sima 720p-s mkv fájlokkal? Egy részét egyáltalán nem játssza le, amit pedig lejátszik, az sem folyamatos, láthatóan rázza a képet időnként. (Régebben láttam ilyet, amikor olyan laptopról néztük a filmeket, ami kicsit gyenge volt hozzá.)

    Kicsit csalódásnak érzem 30k-ért..

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    A WD TV Media Player mennyire számít jó lejátszónak manapság? Régebben tudtommal ajánlott volt, ezért vettünk ilyet ősöknek, az ő tévéjük már lapos, de még nem okos.

    Azért kérdezem, mert az utóbbi időben gyakorlatilag nem tudnak hálózati megosztásról videótartalmat nézni, olyan szinten akadozik még egy 720p-s felvétel is. Kábelezés diszkréten sajnos nem megoldható, ezért wi-fi-n keresztül kapcsolódik a masina.

    Szinte biztos voltam benne, hogy a probléma forrása a gyenge wifi jel lesz, mert korábban közvetlen rálátás volt a box és a wifi-s router között, és akkor nem volt problémájuk. Tesztképpen beüzemeltem egy másik minőségi AP-t, ami kb 1m-re volt a boxtól, és szándékosan másik SSID volt konfigurálva, hogy a box biztosan arra csatlakozzon. Azt vártam volna, hogy a lejátszás folyamatos lesz, és ugyan javult, de időnként hosszabb-rövidebb időre, akár több percre is megakadt, tehát használhatatlan volt.

    Azon tűnődtem, hogy vajon tényleg ennyire gyenge a wdtv wifiben, avagy meghibásodhatott benne valami?

    Más tapasztalt hasonlót ezzel az eszközzel?

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz blakey #63423 üzenetére

    Kertvárosi környezetben, ahol a közelben kevés, szinte 0 wifi hozzáférési pont érzékelhető, ott véleményem szerint 2,4GHz-en is mennie kellene. (panelben természetesen más a helyzet) A 802.11n szabvány a lejátszási igényhez képest magas átviteli sebességet tesz lehetővé (nem a névleges értékre gondolok, hanem a valósra).

    Teszteltem 720p-s tartalommal is (1,5 órás anyag, 4,5 GB méret), de az sem ment neki folyamatosan, pedig ott még 10Mbit/s átvitel is elegendő (0.85 MB/sec)

    Ettől függetlenül 5GHz-en szerettem volna először tesztelni, de úgy nem látta az SSID-t. Arra gondolok, hogy talán nem is támogatja az 5GHz-es tartományt, a datasheetből és specifikációkból sajnos nem derül ki.

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Szülőknél merült fel az igény új médialejátszó vásárlására, az ő készülékük még nem "okos".

    Minimum ezeknek a szempontoknak kell megfelelnie:
    Plex támogatás
    Jó wireless képesség (a hálózati kábel nem biztos, hogy megoldható)
    A tv készülék bekapcsolása nélkül lehessen zenelejátszóként használni hálózatról vagy usb forrásról (látom az utóbbi hozzászólásokban volt hasonló diskurzus)

    A fenti kritériumokkal mennyire zsebbenyúlós a történet, egyáltalán van-e ilyen 2in1 készülék, vagy marad az építés?

    Köszönöm!

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Szülők szeretnének új médialejátszót vásárolni, mert a korábban beszerzett "WD TV Media Player" nem vált be (én kezdetektől, ők kb. mostantól nem tudják elviselni a lassúságát), valamint streaming támogatás sincs benne, amit használnának. Jelenleg egy "nem okos" 1080p-s Panasonic plazmatévét használnak, ez a közeljövőben cserélődni fog valamire, a plazma pedig másodlagos TV-vé válik pl. a hálószobába.

    Van egy régebbi Synology NAS a hálózatban, a streaming mellett erről is szeretnének filmeket lejátszani. Ebben az esetben csak NFS vagy SMB alapú lejátszás jöhet szóba, Plex-hez és társaihoz nagyon gyenge ez a NAS. (DS215j)

    Őket ismerve az új tévét maximum a 200-250k-s ársávból fogják kiválasztani, tehát nem akarok sok tízezerbe kerülő lejátszót javasolni, mert annyit nem fognak rá elkölteni. Kérdés, hogy ha ebben az ársávban vesznek tévét, akkor ahhoz kelleni fog-e egyáltalán külső lejátszó, vagy akár a beépített is tökéletesen kiszolgálja az igényeket? Ha nem fog kelleni, akkor elég egy olyan médialejátszó, ami 1080p-s tartalmakkal elboldogul, hiszen a pana úgysem tud többet. Ha kelleni fog, akkor már most olyat vennénk, amit használni tudnak majd az új tévéhez.

    Analóg hangrendszert szeretnének rákötni.

    Hálózati zenelejátszót is szeretnék nekik javasolni, de azt nem tudom, hogy "minden az egyben", vagy "külön doboz" megoldásban érdemes-e gondolkodni.

    A fentieket figyelembe véve milyen médialejátszót javasolnátok?

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Új hozzászólás Aktív témák