Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • general

    addikt

    válasz SunMount3r #64001 üzenetére

    srácok, köszönöm a kimerítő válaszokat, tisztul a kép, de lenne pár észrevételem/kérdésem.

    nincs Splitterem, a pendrive bedugva a tévébe, onnan optikai kábel megy az AV erősítőbe. ennyi. miért nincsenek HD hangok így? a dekódolást most is az erősítő végzi, nem a tévé, nem? újabb Dolby audionál sem kapok nagyfelbontású hangot, csak a régi Dolbyt? a DTS egyértelműen nem megy át, tehát nincs passthrough.
    ezt az ARC dolgot sem vágom pontosan, mire is kell. egy darab ARC-s hdmi csatl. van egyébként, de egyelőre nem is használom, hisz a tévé médiaplayerét használom, a hangot meg kiküldöm optikain, mint írtam. (vagyis használom, a settopbox oda van bedugva, de az más téma)

    BBéci , ezt a mélynyomó dolgot nem is tudtam, hogy leterheli az erősítőt, elveszi az erőt az egyenletes hangoktól, köszi! :) azt viszont tudom, hogy más a hangja mélynyomóval, mintha a frontokra van keverve, írtam is, de egyelőre nincs mélynyomó.

    blakey hm, ezt nem is gondoltam, hogy tulajdonképpen bármikor megcsinálhatom a hálózatról lejátszást.. :DDD utánaolvasok, hogyan is kell létrehozni!

    ha Plexi és a többiek tudnak DTS-t dekódolni, akkor ezek a sz.gépen dekódolódnak és úgy lövi át a hálózaton az audio-t? ha a tévén nincs passthrough, hogyan kapok dekódolt DTS hangot, vagy nem értem, mit dugjak az erősítőbe, a hálózatról hogyan jut el a hang oda? :D kezdek bekavarodni.

    elolvastam egy Logout-os alapfogalmas írást a bitstream-LPCM témában. itt azt írják, hogy a különbség a tömörítés, vagyis annak hiánya. tehát az LPCM azt jelenti, hogy tömörítetlen és veszteségmentes adatfolyam, emiatt sok helyett foglal, így jött képbe a tömörítés, a HD audiónál a DTS HD MA és a Dolby True HD a két szabvány (illetve a mai legújabbak). ergo attól, hogy valami LPCM, nemhogy rosszabb, hanem jobb, blakey te viszont fentebb azt írtad, hogy az LPCM nem HD, de attól még jó. vagy én értek félre valamit? :B

    ha jól következtetek, ez a sztori:
    adott a forrás, ami jelen esetben legyen egy mkv fájl, mondjuk kiváló kép és hang legyen benne, tömörítve. ezt egy médiaplayer (a tévé sajátja vagy egy külső) dekódolja (lejátsza), képet ad a tévének és a hangot a vagy dekódolja LPCM-be (ami továbbmegy az erősítőbe már "kicsomagolva", de még digitálisan, és ott analóggá alakulva megszólal a hangfalakon), vagy dekódolatlanul továbbengedi az erősítőnek,(passthrough, bitstream) ami a saját dekódoló egységeivel dekódolja, majd erősíti...

    jól gondolkodok vagy valahol rosszul írok valamilyen fogalmat? :) ha jól gondolkodok, hogyan dől el, hogy a médiaplayer dekódoljon hangot vagy az erősítő? (ha mindkettő képes rá)
    az LPCM hangsáv gyakorlatilag egy tömörítetlen, jó minőségű audiosáv, de ez lehet dekódolt és még kódolt is? (pl DTS HD MA)
    az ATV 4K pl brutál procit kapott, gondolom ezért dekódol egyből LPCM-be, mert bírja. és nem lesz rosszabb a hangja, feltételezve, hogy tud DTS HD MA-t és/vagy Dolby True HD-t.

    az Atmos és újabb audio szabványok meg sem szólalnak olyan eszközökön, amik nem tudják dekódolni (legyen az médiaplayer vagy tv vagy erősítő) vagy van esetleg benne egy olyan audiosáv, amit a régebbi eszközök is lejátszanak? (lehet ez hülye kérdés..:D

    köszi, ha válaszoltok!

Új hozzászólás Aktív témák