Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz junkpod #59048 üzenetére

    "Ami dgyuri esetében nincs jól beállítva az mind tv oldalon van."

    Már hogy lenne a tv rosszul beállítva? A Med-et ugyanazon a HDMI bemeneten néztem és hozzá sem kellett nyúlnom semmihez, mert jó volt. Sem színtér, sem méret, sem kontraszt, sem "élesség" gondjaim nem voltak.
    És ugyanez a lejátszó előtte egy 50" plazmával teljesített évekig hiba nélkül.

    És az SD olyan szőrös, zizis, matt, hogy eszméletlen... a 8 évvel ezelőtti WD-m is simán kenterbe verné.

    "csak a zene van"

  • Joshi

    titán

    válasz junkpod #59048 üzenetére

    Mivel most nincs LE Kodis lejátszó a tulajdonomban, ezért kérdeztem tőletek hogy mit lehet ott elállítani. Én most se gondolom azt hogy a tévénél túl sok állítási lehetőség lenne, legalábbis a Sonynál biztosan nincs. Egyébként a Himedia és Oppo menüjében is van alapban olyan tesztábra, aminek a szélén körbe fut egy vékony színes csík. Na annak látszani kell akkor van jól beállítva a kép, tehát nincs zoomolva. A színteret pedig Auton kell hagyni. Nem tudom dgyuri0123 mit kotyvasztott össze, főleg ha ugyanazon a HDMI bemeneten egy másik lejátszóval jó a kép. Egy biztos, hogy amikor beállítottam a Minix Neo U1-et, akkor én nem vettem észre drasztikus különbségeket a Himediához képest sem, de akkor még a Mede8er Med600-am is megvolt és ahhoz képest sem.

    [ Szerkesztve ]

  • hm15

    senior tag

    válasz junkpod #59048 üzenetére

    Nem ilyen egyszerű, PC és videotechnika is összeér egy ponton, ha lejátszónak használják, és bizony RGB 0-255 lehet a legjobb beállítás: idézet madvr fórumról:

    FAQ:

    A) Which output format (RGB vs YCbCr, 0-255 vs 16-235) should I activate in my GPU control panel?

    Windows internally always "thinks" in RGB 0-255. Windows considers black to be 0 and white to be 255. That applies to the desktop, applications, games and videos. Windows itself never really thinks in terms of YCbCr or 16-235. Windows does know that videos might be YCbCr or 16-235, but still, all rendering is always done at RGB 0-255. (The exception proves the rule.)

    So if you switch your GPU control panel to RGB 0-255, the GPU receives RGB 0-255 from Windows, and sends RGB 0-255 to the TV. Consequently, the GPU doesn't have to do any colorspace (RGB -> YCbCr) or range (0-255 -> 16-235) conversions. This is the best setup, because the GPU won't damage our precious pixels.

    Teljes FAQ 2. hozzászólás. Ez alól egyetlen kivétel létezik, ha a fogadó egység olyan régi, hogy nem tud mit kezdeni a bejövő jellel, akkor valóban YCbCr konverzióval kell beállítani, de a videófilek szeretik ezt megkerülni.

Új hozzászólás Aktív témák