Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robi-k

    őstag

    válasz Mankó #29782 üzenetére

    Nem lesz akadás semmivel, a full BD3D is max 55-60 MBit/sec 7.1 DTS-HD MA hanggal, tehát a 100-as háló bőven elég mindenre.
    Én is Cat5e kábellel építettem ki az otthoni hálózatot a gigabites TL-WR1043ND router-től a TV-hez és a lejátszóhoz (tehát gyakorlatilag ez egy 100-as hálózat lett), és nincs semmilyen akadás.

  • Ejelhar

    senior tag

    válasz Mankó #29782 üzenetére

    A Dune 10/100-as Lannal van szerelve, a filmek gigabites hálón keresztül (TP-Link WDR-3600) NAS-ról jönnek majd, milyen formátumú filmek esetén számíthatok akadozásra?

    Nos, ez egy nagyon jó kérdés:-)

    Én most lemértem egy Dune Smart H1-en.

    Persze az alábbiakat fenntartással kell kezelni, mert legalább annyira jellemzi a tesztkörnyezet mint a Dune-t.
    Röviden a válasz: ha csak a Dune-n múlik semmi sem akadhat. Annyi megszorítással, hogy ha NFS-en keresztül van beépítve egy megosztott erőforrás, akkor feltétlenül a TCP protokollt kell választani, mert az UDP-n keresztül azért akadhat egy BD vagy BD minőségű mkv.

    A tesztkörnyezet:

    100Mbites hálózat, Win7 az SMB-re, egy virtuális gépben futó debian linux NFS illetve az UPNP (DLNA) megosztással.

    A Jellyfish tesztcsomagot használtam, ezt a Dune saját, helyi diszkről a legmagasabb bitrátával is lejátsza. Nem tudni hol a Dune hardware határa, a 120Mbit/s még okay helyi diszkről, magasabb bitrátájú film nincs a tesztcsomagban.

    Hálózatról a következő eredményeim vannak:

    SMB: a 70 Mbit/s a határ, 72Mbit/s csúccsal, ez még okay, a 80Mbit/s már akad.

    NFS: UDP-n keresztül csak a 45Mbit/s ment akadás mentesen, TCP-n azonban kicsit 70Mbit/s fölött van a határ.

    UPNP (DLNA): meglepő, de még a 80Mbit/s sebességű file-t is vitte. Úgy tűnik ebből, hogy egy linux alapú DLNA szerver (miniDLNA) teljesített a legjobban.

    Konklúzió: mivel a tesztfile-ok kivételével én még nem mértem 54Mbit/s -nál nagyobb csúcsot filmlejátszás közben, ezért a Dune esetében csak arra kell ügyelni, hogyha NFS megosztáson keresztül játszunk le, akkor feltétlenül TCP protokollal csatoljuk azt a Dune-hez, mert ha nem, akkor elképzelhető akadás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák