Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Poplacsek

    senior tag

    válasz cekkk #22126 üzenetére

    Jézusom ilyen drága lett a Microserver??? Vagyis kb. most adják árában. Én még 28eFt-ért vettem zsír újan az N36L-t. K*va jó kis gép volt, de aztán még garisan eladtam 25eFt-ért, mert közben építettem egy vadi zsír halk és erős asztali gépet 10 alaplapi Sata port, i7 2600k, 16GB DDR3 stb és ide települt be minden HDD a kis HP-ból. Nincs már lassú hálózati BD ISO másolgatás a gépek között, megy minden ahogy csak a HDD-k bírják. :D Mehetnek a kedvenc programok is, HD Sentinel, TrueCrypt stb...
    Ja amúgy otthoni "médiatár" céljából sztem is tök fölösleges NAS-t venni. Semmi előnye egy PC-hez képest.

    [ Szerkesztve ]

  • kabar

    senior tag

    válasz cekkk #22126 üzenetére

    Erre biztosan nem lesz kielégítő válasz, mert mint mondtam nekem sem létezik rá logikus, ésszerű magyarázat, hogyan lesz egy egyszerű hangszórókábelből százezres kiadás, de létezik olyan ember, aki megfizeti, mert neki az annyival többet ér.
    Például nekünk céges szinten régebben három számítógép ment folyamatosan nyolc HDD-vel, a nap 24 órájában, és mivel PC alkatrészekből voltak, egy idő után mind elhasználódott. Cseréltük a tápokat, ventillátorokat (táp + proci), alaplapokat, kellett hozzá vásárolni oprendszert, nem mellesleg rengeteget fogyasztottak, sok helyet foglaltak, és nyáron meg még fűtöttek is rendesen. Most meg van egy NAS ami tartalmazza az összes hálózaton használt adatot, webserverként működik, kamerás megfigyelést rögzítést is végezhet, és ha pihen, akkor ki van kapcsolva, vinyók állnak, és nem termeli a hőt, nem kell oprendszer. Plusz van még két NAS, ami ciklikusan menti az adatokat erről a NAS-ról. Az otthoni NAS-omat bentről is láthatom, és ha kedvem szottyanna, akkor mindenféle hercehurca nélkül torrentezhetek is, mail server is van benne, valamint amit a legjobban szeretek, hogy DLNA kiszolgálóként is remekül megállja a helyét. Minden médialejátszó (ez a köze csak ehhez a tpoikhoz), TV, Blu-ray lejátszó, mobil (Android+Iphone) felismeri, és gond nélkül játszik róla, mindenféle telepítgetés nélkül. Ha nem használom, akkor meg fogyaszt 4W-ot, mert mindent leállít. Mint egy erősítő kikapcsolva. Ha bekapcsolom a TV médiaplayerét, akkor meg felkel automatikusan. Ez annak, aki ért hozzá nem gond. Annak aki mással foglalkozik, annak meg jó dolog, és hajlamos érte fizetni. Valaki meg megforrasztja otthon álmai erősítőjét, van aki meg röhög azon, aki vesz egy fenyőfa polcot 5000-ért, mert az meg összedobja otthon seperc alatt..
    Egyszóval értelmes válaszom nincsen.

    "Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

  • kabar

    senior tag

    válasz cekkk #22126 üzenetére

    És volt is neked 876-os, vagy ez csak tipp? Mivel engem komolyan érdekelne.

    "Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

Új hozzászólás Aktív témák