Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robar

    csendes tag

    Sziasztok.
    Nem találtam topikot erről a témáról és gondoltam, hátha akad valaki, akit még érdekel rajtam kívül az ásványgyűjtés.
    Nekem van egy elég szép gyűjteményem, amit magam szedtem össze darabonként. Nagyon sok helyről gyűjtöttem be őket, volt amit barlangokból, volt olyan amit elhagyatott bányákból tudtam kivésni az aljkőzettel együtt. Sokszor repedésekbe kellett bemásznom, alattam szakadék tátongott, de megérte, mert nagyon szép kőzeteket és ásványokat tudtam begyűjteni. A kötél és egyéb felszerelések azok természetesen mindíg nálam vannak ilyen túrák alkalmával, mivel ezek nélkül nehéz bejutni eldugodtabb helyekre, vagy magasabb barlangi termekben nem lehetne leereszkedni pl kürtőkbe.Persze sohasem megyek egyedül, mivel nem tanácsos segítőtársak nélkül elindulni.
    Külszíni fejtéseknél is találtam már sok szép ásványt, mint pl aragonitot vagy egyéb kalcit változatokat(izlandi pát pl.).
    Ha valakinek van tapasztalata e téren, kérem ossza meg velem és velünk, akiket ez érdekel.

    Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

Új hozzászólás Aktív témák