Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    Nem tűnik rossznak az új széria. Én az egyel korábbi UX325-öt használom teljesen elégedetten már lassan másfél éve, viszonylag jó áron jutottam hozzá (800 EUR körül).

    A régin más a portválaszték, volt még USB-A, HDMI, de hiányzott a Jack. Hogy összességében jobb vagy rosszabb az új változat portok szempontjából, az szerintem felhasználófüggő.
    Már az enyémben is nagyon szép OLED panel van, még ha alacsonyabb felbontású is (1080p), másfél év alatt a beégésnek még semmilyen nyomát nem látom, bár nem vagyok nagyon hardcore user (a munka/játék többnyire asztali gépen megy, a laptop csak hordozásra van).
    Hardveresen elég nagy különbség van, mivel az UX325-ben Tiger Lake dolgozott (az enyémben i5, 16GB LPDDR4x társaságában) a Ryzen 6 jóval erősebb és energiahatékonyabb.
    A hűtés persze lehetne jobb úgy a régi mint az új szériában, de 1 kilós súlynál, nagy akku mellett egy komplex/nehéz hűtő nem igazán lehet elvárás, egy ilyen gépnél inkább hardveres oldalon kell mérsékelni a fogyasztást és javítani a hatékonyságot. Átlagos használat mellett nekem nem volt gondom a melegedéssel még Tiger Lake-el sem, egyedül játék közben tudott a burkolat kényelmetlenebb szintre melegedni.

    Összességében nekem még mindig nagyon szimpatikus ez a széria, de sok fog függni az árazástól. Én az enyémet kb. féláron vettem egy közepesen felszerelt XPS 13-hoz képest, más OLED-es opció pedig nem igazán volt akkoriban, úgyhogy nem is volt kérdés melyik éri meg jobban. Ha a mostani széria lényegesen drágább lesz akkor már lehetnek értelmesebb alternatívák.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz zsocy #15 üzenetére

    Mindenben egyetértek, a kissebb hibák ellenére is nagyon jó kis masinák ezek, főleg ha az ember jó áron fog ki egyet. Én annak idején 300k forint körül vettem az enyémet (az akkori erősebb forinttal számolva) annyiért best buy volt, semmi nem ért a közelébe.

    Az jó hír, hogy a kijelző aktívabb használat mellett is jól bírja a gyűrődést. Nálam, mivel csak másodlagos gép, így nem ment olyan sokat, de azért kis munka, képfeldolgozás, film, néha casual játék simán megy rajta és enyhébb terhelés mellett az akkuidő nálam is kiváló (80% max töltéssel szoktam használni, úgy is elég legtöbb helyzetben).
    Egyelőre nem érzem azt, hogy le kéne cseréljem az UX325-öt, valószínűleg kijön még egy-két Zenbook 13 széria addig, de mindenképp figyelemmel kísérem a szériát. :)

  • nkmedve

    őstag

    válasz awexco #34 üzenetére

    Az 1000 itt mifelénk inkább 1200-1300, valamint azért csak 256GB SSD-t és 8GB RAM-ot kapsz, OLED-ről pedig nem is lehet álmodozni (bár ott legalább van egy jó IPS). Én a Zenbook-omat 800 EUR-ért vettem (i5, 512 GB SSD, 16GB RAM, OLED) a kolléga valamivel drágábban, de az övé Flip. Szóval nem rossz az Air, de nem abban az árkategóriában játszik amiről mi beszéltünk (amikor én néztem, kb. 1.8-2x szorzó volt a hasonló felszereltségű Air és az én Zenbook-om között árban). Arról nem beszélve, hogyha valakinek kell a Windows akkor az ARM-os Macbook nem opció.

  • nkmedve

    őstag

    válasz orbano #40 üzenetére

    Biztos vannak helyzetek ahol hasznos egy ilyen billentyűzet+trackpoint+apró touchpad kombináció, de ez a túlbonyolított beviteli séma maximum a user-ek néhány százalékánál lehet előnyös, esztétikától függetlenül (amúgy szerintem esztétikailag nagyon ott van). Legtöbben (köztük én is) inkább használnék egy normálisabb kiosztású egyszerű Zenbook billentyűzetet ami mellett van egy méretes touchpad. Mondom ezt úgy, hogy volt már 3 Latitude-om, hasonló billentyűzet+trackpoint+touchpad kombinációval, valamint ThinkPad is járt már több a kezemben. Egy business orientált gépnek megvannak a maga előnyei és hátrányai, nem érdemes keverni az otthoni, inkább médiafogyasztásra tervezett masinákkal.

  • nkmedve

    őstag

    válasz orbano #44 üzenetére

    "Senki még csak nem is beszélt a touchpadről"

    Pedig az is a beviteli rendszer egy fontos része, a régi Lenovo-n pedig konkrétan használhatatlan, mert nem marad neki hely a magas billentyűzet mellett. Azért is használt régebb mindenki trackpoint-ot (azt is szar használni, de még mindig jobb, mint az 5x5 centis touchpad-ot). Szóval akár beszéltünk róla, akár nem, fontos dolog, és nem lehet elkülöníteni a billentyűzettől, mivel egy adott területen osztoznak. Nem hiába mentel el az uktrabook-ok a nagy touchpad és laposabb billentyűzet irányába, átlag (nem business) user-eknél inkább arra van igény, a Zenbook széria pedig ezt a réteget célozza.

    "viszont nem tudnál annyit fizetni, hogy egy zenbook billentyűzetét használjam napi 8 órát."

    Én használtam és néha használok is programozásra ilyet, ahol azért van némi szövegbevitel. Régebb pedig évekig konkrétan minden munkámat (+ egyéb mindennapi dolgot) egy ASUS N551JX laptopon végeztem, aminek nagyon hasonló billentyűzete volt (a numpad-tól eltetekintve).
    A kicsit furcsa kiosztáson kívül semmivel nem volt rosszabb az ASUS-ok gépelési élménye, mint a régebbi 6-os szériás Latitude-jaimnak. Az elején megszokást igényel (mint minden billentyűzet), de utána kényelmes tud lenni. Nagyon távol áll az alja Apple butterfly és hasonló rövid úton járó modellektől. Az egyetlen gondom a régi ASUS N551 billentyűzetével az volt, hogy az 5.5 év intenzív használat után 1-2 billentyű kezdte megadni magát, mintha ki akartak volna esni néha (de amúgy még megvan és működik minden rajta).

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz nyuszis #52 üzenetére

    Az ASUS Zenbook nem üzleti széria, ezért ha szempont a business support akkor máshol kell nézelődni. Ettől függetlenül nem látom, hogy rossz lenne a laptop arra amire tervezték (akár munkára is), csak vásárlás előtt érdemes meggondolni, hogy az embernek az adott szériával adott support megfelelő-e vagy sem, arra amire használni akarja.

    Én a Zenbook-omat (ennek az elődjét) olyan áron vettem ami inkább egy jobbacska Chromebook-nak megfelő, és mindenfélét is csinálok rajta (időnként még munkát is). Nekem tökéletes, de itt nem is volt szempont a business support, tudom, hogy azért lényeges felárat kéllett volna fizessek.
    A Zenbook előnye, hogy adott árért kb. a legjobb hardvert kapod ami létezik, beleértve az OLED kijelzőt is, ami még mindig ritkaság. Egy NBD-s Latitude-ot nem hinném, hogy hasonló áron be tudsz szerezni, vagy ha igen akkor az hardveresen sokkal spórlósabb lesz. Nem tudom mostanában mi a helyzet, de régebb legalábbis legendásan rossz kijelzőket raktak az olcsóbb Latitude-okba (a használható panel csak egy drága opció volt), így pl. bizonyos grafikai munkákra teljesen alkalmatlan volt (vagy hogyha valakinek igényesebb a szeme akkor átlag használatnál is nagyon zavaró). Szóval egyik oldalon ott van az NBD + gyengébb hardver, másikon pedig standard support és jobb hardver, mindenki eldöntheti, hogy inkább melyik felel meg neki.

Új hozzászólás Aktív témák