Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Leoman

    csendes tag

    Sziasztok !

    A múlt héten vettem egy Asus Wl 500 gP routert. Eddig hagyományos Wireless-es SMC routerem volt, amiken az alapfunkciókat használtam.

    Múlt hét csütörtök óta szívok ezzel a routerrel. Én is azért vettem a ezt a routert, mert szeretnék a számítógép bekapcsolása nélkül letölteni FTP, http és bitorrenteket. - Mint ahogyan ezeket a lehetőségeket a különböző reklámoldalakon megfogalmazták. Ezzel szemben kínlódás az egész. A gyári fw egy kapal szar, állandóan lefagy, a download master nem kompatibilis, vagy nem működik. Nekem nem enged letölteni semmit, mindegyik network errorral megáll és eltűnik a listából a behúzott szál. Ha workgroupban megnézem, akkor látszik a winyó, rendesen tudom írni olvasni (250 Gb-os SATA winyó USB 2.0-ás házban). Egyelőre csak egy 25 Gb os fat 32-es partíciót hoztam rajta létre, mert olvastam, hogy a download master kényes erre. Most xxx 7.2-es fw van fent.

    No, szóval elvileg mindent beállítottam a rúteren ami szükséges hozzá, de ez a download master sehogyan sem megy. Már beletörődtem, hogy átvertek, reklámkampány áldozata lettem (azért még bizakodom) lemondtam a download masterről -egyelőre-.
    Két Kérdésem lenne:
    1: Hogyan tudok egy hasonló programmal olyat megcsinálni, mint amire a download master hivatott ?

    2: Hogyan tudok dyndns- szolgáltatón keresztül, ahol már regisztráltam magam, elérni kívülről a winyómat. ezeket is próbálgattam, de nem igazán látom magam kívülről. A routeren beállíttottam szerintem mindent, ami ehhez kellett.
    Internetelérésem az AMTEL-en keresztül történik, egy 420 lakásos társasházban lakom, és tulajdonképpen egy belső switchen keresztül kapok egy belső hálózatos IP címet. Így is működhet a Dyndns ?

    Kérem aki tud válaszoljon, de egyszerű érthető nyelven, lépésről lépésre leírva a teendőimet a fentebb feltett két kérdéssel kapcsolatban. Linuxhoz nem értek, csak annyit tudok róla, hogy egy sárgatalpú pingvin a logója.... :)

    Előre is jöszi: Leoman, alias Sasparipa

  • Leoman

    csendes tag

    válasz htoms #466 üzenetére

    Szia !

    Köszi a gyors választ, sajna végigolvastam a topicot és nem találtam kézzelfogható megoldást. Amik voltak azok linux-guruknak szóltak, valami telnet parancsokon keresztül programozásról írtak, ami számomra Ó-HÉBER nyelven van :) .

    Szóval nekem egy olyan segítség kéne, ha nem nagy kérés, aki elmondja lépséről lépésre, -láma nyelven- hogy mi a teendő, esetleg telefonon felhívom és úgy, vagy messengeren keresztül :). Az általános beállítások mennek, intenet beállítás, wlan megosztás, stb....

    Előre is köszi !

    Üdv: Leoman, alias Sasparipa

  • Leoman

    csendes tag

    Sziasztok !

    elmondaná valaki, hogy hogyan tudok dyndns-t beállítan ?
    1.9.7.2 firmware van fent.

    elvileg az alábbiakat csinálom:

    1. regisztráltam magam - ez sikerült, látszik is az ipm (pingelni nem tudom, mert az IP kiárása után válaszidőt nem ad /pedig a ping engedélyezve van/).

    2. Virtual server lap kitöltése:

    2.1. enable virtual server ? -yes
    2.2. port range: 20:21
    2.3. local IP: 192.168.1.1
    2.4. local port: 1025
    2.5. protocol: TCP
    2.6. protocol No.: ez nincs kitöltve
    2.7. Description: ftp szerver

    ennyi van kitöltve. Mit csinálok rosszul ?
    Egy 420 lakásos társasházban lakom, ahol van egy nagy közös swich: ami ezt a külső IPT osztja ki a routeremnek: 10.0.120.113
    default gateway: 10.0.120.1
    DNS servers: 195.184.181.4 ; 195.184.180.4

    Aki tud kérem segítsen mert már beleőrülök !!
    Lehetőleg láma nyelven, no linux :)

    Üdv:Sasparipa



  • Leoman

    csendes tag

    válasz H.Z. #490 üzenetére

    Szia !

    Ha nyomok egy pinget a dyndns hostomra, akkor ezt az ipt adja rá válaszul: 80.99.232.226

    Tehát valamit lát a dyndns. Csak nem pingelhető :(

    Illetve a HAMACHI nevű programmal tudok működni minden további nélkül. (távoli asztali kapcsolat kintről, helyi hálózatba belépés kintről, ftp, stb.....

    Szóval, van reményem ? vagy hagyjam ?

    MIndenképp el szeretném érni, hogy a winyóra tudjak bárhonnan kintről belépni és FTPzni rá.

    Üdv: Sasparipa

Új hozzászólás Aktív témák