Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • khorvat

    senior tag

    válasz sanzi89 #7947 üzenetére

    /opt/etc/share mappad letezik?
    Ha igen probald TC-vel a felhsznaloi nev ftp jelszo amit megadtal,
    kiszolgalo neve pedig a DDNS cimed!

  • Laca 012

    őstag

    válasz sanzi89 #7947 üzenetére

    Én is ezzel szívtam, és most újra...
    Nálam a létező mappa nem elég, sőt az sem ha abba csinálok egy másik üres mappát. Fájlnak kell benne lenni..(!!!) Ami érdekes, hogy miután az adduser -h...-val megcsinálom az első olyan felhasználót aminek a mappájában valós (akár pár kB-os)fájl is van, onnantól kezdve a többivel is (amelyeket előbb csináltam és nem engedett be,vagy akár a root amivel szintén alapból nem, vagy az anonimous amivel szintén nem.) beenged a felhasználókhoz rendelt mappába, ha az üres akkor is...
    Így aztán már működött is tökéletesen.
    Aztán csináltam egy olyat miután sikerült és működött, (csak már sok felhasználó volt, és olyan területekhez rendelve ahova nem akartam bejutni ftp-n), hogy az /etc/passwd-be és az /etc/group-ba kitöröltem minden utólag létrehozott felhasználót. (root-ot nem, meg a "nobody:x:99:99:nobody:/:/sbin/nologin"-t sem..)
    és most kezdtem volna beállítani az engedélyeket, meg a felhasználókat újra..

    Hozzá is adja, (/etc/passwd-be és /etc/group-ba is) be is tudok lépni kinek-kinek a saját mappájába belső-külső hálón is, csak írni, létrehozni, átnevezni nem tudok egyikbe sem semmit.. almappákat megnyit, de azon kívül nincs jogosultság..
    Pedig legalább az Anonimous-szal kellene tudnom szerintem, mert ugye annak a vsftpd.conf-ban be van állítva..

    Még játszok vele, de ha valakinek tippje van, ne habozzon elárulni! :)
    Érdekelne annak a ténynek a magyarázata is, hogy miért nem enged be semmivel addíg amíg nincs egy olyan felhasználó akinek a mappájában "valós file" van.. :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák