Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ernesto78

    aktív tag

    Első tapasztalataim az RT-AX88U-val kapcsolatban a következők.

    Beüzemelés könnyen ment és nagyon hamar beállítható az eszköz. Elsőként be kellett állítanom az internetet, majd a wifi-név és jelszót kérdezte,majd engedélyezem-e AX szabványt. Hát engedélyeztem. Az 5Ghz-es tartományban kiválasztottam az 52-es csatornától felfelé, mert ezek a csatornák szabadok a házban a többi már foglalt. A jelerősség nagyon jó a lakásban még a 3. szobában is amit 3 fallal arrébb van. A letöltési sebességem wifin 200 Mbps a feltöltés 190 Mbps a routerrel egyező helységben. A lakás másik felén 3 fallal arrébb is megvan a 180 Mbps le- és 170 Mbps feltöltés. Mondhatni a másik routerem ami egy D-link DIR-842 hatótávban magveri. A D-link router a 3.szobában csak 40 Mbps le- és 35 Mbps feltöltés produkál.
    Azonban egy valamit észrevettem LAN esetén. A LAN 1-4 portokon kábellel csak 80 Mbps-ot tudtam kisajtolni, még új is, hogy 1Gbps a kapcsolat. A LAN 5-8 portokon viszont a ment a 300 Mbps le- és 200 Mbps feltöltés. A D-link egy kicsivel többet produkál LAN-on.. A WAN kapcsolatnál azonban 100 Mbps-os kapcsolatot lát a router ha újraindítom. Miután kihúztam és visszadugtam az internet kábelt a WAN portba, máris 1 Gbps-osnak látta. Sajnos nem tudom manuális beállítani az 1Gbps WAN kapcsolatot.
    Eddig ennyi...

    Még nem frissítettem a Firmwaret tehát az eredeti, gyári van rajta.

    A Netem 500/200 Mbps FTTB.
    Wifi adapter T4UH v2

Új hozzászólás Aktív témák