Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fonok87

    aktív tag

    Sziasztok!
    Csak két gondom van, azok viszont nem kicsik :)
    Beszereztem egy Asus RT-57U routert. Tök szuper, csak nem működik... Egyszer csak a délelőtt megszűnt az internethozzáférés minden csatlakoztatott eszközön. Függetlenül attól, router a főmenüben mit mutat (újraindítás után internet leválaszva, de utána csatlakoztatottnak jelzi). Direktben gépbe dugva megy. Digi FTTH. Olvastam itt, hogy érdemes lehet beállítani a routeren a szolgáltatói box mac címét, ezt délután kipróbálom. Valakinek másfajta tippje van esetleg?
    Másik. Van egy NAS a hálózaton. OMV, OpenVPN plugin megy rajta. (Tudom a router is tud ilyet, de a szerveren már be van állítva. Meg lehet megy a router vissza a boltba...) Port forwardingnál beállítottam a 1194-es portot, de nem tudtam csatlakozni sehogy sem. Port checker weboldal azt mondta zárva van. Érdekes módon FTP-nél működött (21-es port, kapcsolódott azonnal a böngésző és TotalCommander is külső hálózatról).
    A VPN nemcsatlakozás miatt próbáltam kikapcsolni a tűzfalat, de úgy sem ment, visszakapcsoltam. Ezután szállt el a netkapcsolat; nem tudom mi köze lehet hozzá. Lehet hogy csak egybeesés.
    Minden segítséget köszönök! :R
    Szintén elfogadok segítséget abban a témában, hogy a ~100k-val többe kerülő Ubiquiti rendszert, ami lehet (?) hogy jobban működne, hogyan adjam el az asszonykámnak :DDD

    Truss me, I'm an engineer.

  • fonok87

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #2803 üzenetére

    Amit próbáltam:
    - kikapcsolás és vissza
    - reset gomb (a fogpiszkálóval megnyomós)
    Tünet fennáll. Gyári beállítások visszaállítása és minden újra beállítása lesz a következő lépés.

    [ Szerkesztve ]

    Truss me, I'm an engineer.

  • fonok87

    aktív tag

    válasz fonok87 #2802 üzenetére

    Update, ha valaki a későbbiekben küzdene hasonlóval.
    Reset, mindent újra. VPN plugin és port forward beállítása 3x. Most minden működik. Szóval a 2-ből 1 rejtély megoldva.
    Tanulság: ha OpenVPN 1194 alapértelmezett portját továbbítod, ütközést generál, ha nem a routerbe épített OpenVPN-t használod. Az FTP portoknál (20,21) figyelmeztet hasonlóra, de ott nem akad össze. (Router beépített FTP szolgáltatása és beépített VPN szolgáltatásai egyaránt ki voltak kapcsolva végig.)
    Hogy a tűzfal kikapcsolása majd újra engedélyezése mit bírt elba...ltázni a PPPoE kapcsolatban, vagy a belső hálón, egyelőre a "rejtély" kategóriában marad, de a "rejtélyek, amik miatt tudok aludni" alkategóriába került át :)

    Truss me, I'm an engineer.

Új hozzászólás Aktív témák