Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz gezatata #9949 üzenetére

    Szia,

    Szerintem ne parázz rá erre annyira - jó router az a AX92U.

    Ez a "2.4 GHz -en is AX" témakör több dolog függvénye is - pl. a környezeté. Pl. mennyire zsúfolt az 2.4 GHz (pl. társasházban) vagy éppen fogsz-e radart 5 GHz -en (inkább családi házas övezetben) stb. ami hatással lehet arra hogyan osztod szét a vezetékmentes klienseket a sávok között.

    Továbbá akkor számítana ez igazán, ha már halomba hemzsegnének pl. a 2.4 GHz -en AX -es WiFi -t támogató IoT eszközök (ez nem így van). Ugyanakkor AX92U -nál kompenzál az erős SOC meg az, hogy Tri-Band. Azaz itt azért lehet osztozkodni ezzel együtt is.

    Ez inkább olyankor kerül elő, amikor pl. az AX82U 58K HUF körül van - az AX92U meg mondjuk 75K HUF körül, akkor pl. önmagában vagy AiMesh kábeles backhaul esetén az előbbi ajánlottabb és az előnyöknél szoktuk emlegetni, hogy igen - az AX82U Dual-Band AX ...

  • TeeJay

    félisten

    válasz gezatata #9949 üzenetére

    2,4GHz-en pl ahol kevés wifi zavar be jól jöhet az AX amivel ugye nagyobb távra nagyobb sebesség érhető el

    40MHz N mód 2 antennás wifi 2,4GHz-en ugye 300mbit link max miközben
    40MHz AX mód 2antenna 2,4GHz tud 574mbit-et tehát majdnem dupla annyit

    AC wifi 5GHz 2 antenna 80MHz módban 867mbit max link
    AX-en 2antenna 80MHz 1201Mbit de az igazi előnye 160MHz módra váltva van ott 2 antennával 2402Mbit-et tud azon meg már 99% hogy átmegy a gigás net 940megabit körüli sebessége

    Wifi6E pedig 6GHz-re megy majd ahol 7darab 160MHz blokk elfér majd egymás mellett anélkül hogy zavarnák a másikat. Jelenleg most EU-ban 1darab 160MHz blokk van ha jól emlékszem mert a másik DFS

    3SS és 4SS-t nem is nézem, elvétve vannak ilyen kliensek
    legtöbb felső és felső középkategóriás telefon már azért megkapja a 2 stream-et és ott AX-nál 2402mbit link nem rossz de ha nagyobb távra vagy több fal után nincs 5GHz már akkor jöhet az 2,4GHz-en 574mbit link ami még mindig jobb mint az N wifi 300mbit-je

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • válasz gezatata #9949 üzenetére

    Ízlések és pofonok. Szerintem a leglényegesebb szempont egy routernél, hogy tökéletesen működjön - ergo ne dobja el a netet és/vagy a wifit, ne kelljen hozzányúlni, ne kelljen újraindítani soha. Az AX92U eddig ezt maradéktalanul teljesíti, és, bár ez egyéni preferencia, szerintem egész pofásan néz ki, olyan kis cuki. Apropó, láttad már az AX82U hogy néz ki? :DDD

    2,4 GHz-en nem AX-es, so what? A 2,4 GHz-et csak azért használom, mert a kindle e-readerek és az erősítőm nem tud mást, azoknak meg édesmindegy, hogy AX-es vagy sem. Azok az 1 Mbyte-os könyvek, amiket wifin feltöltök hetente egyszer-kétszer, vagy az a 15 mbyte-os FLAC, amit az erősítő lejátszik, aztán nagy sávszélességet nem igényelnek.

    Speciel nekem a két 5 GHz-es sáv sokkal hasznosabb, mint bármi más. Mert így végre el tudom különíteni az LG tévémet a többi eszközömtől, ugyanis az egyes, az AC-s, arra szolgál, hogy legyen 5 GHz-es internet a 36-os csatornán (20/40MHz) az LG tévének, ami csak ott hajlandó működni, és már a 80MHz-et sem viseli el. Illetve még ott van a guest network is.

    A kettes, az AX-es 5 GHz-es sáv meg van minden más eszközömnek, a 100-as tartományban (80 Mhz), ahol nincs szomszéd, és piszok gyors minden. Végre a tévé miatt nem kell minden eszközt lassabb működésre kényszeríteni. Ami nem kis dolog, lévén van vagy 20 kliens egyszerre fent.

    Szóval eddig nekem kiválóan teljesít az AX92U, nem bántam meg, nem is akarok mást.

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

Új hozzászólás Aktív témák