Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz bzoley #426 üzenetére

    na a driverből nem sikerült from stereo to 5.1 upmixet kihozni, csak 4.1 upmixet, ezt úgy értem el, ha 6 channels/5.1 speakers be van állítva, be van kapcsolva a 7.1 virtual speakers shifter és a L és R jelű (két front) ikont az emberke mellé húztam, hogy az ember a két fronttal 180 fokos szöget zárjon be, így működik a 2 front és a két rear (side surround) meg a sub, de a center nem, azt akárhova is huzigálom, meg sem mukkan

    aztán megnéztem a Foobart ( Foobar működése közben persze a 7.1 virtual speakers shiftert kikapcsoltam driverből), hát bizony alapból az sem tud semmiféle upmixet, gyárilag van egy olyan plugin, ami stereoból 4.0-t csinál, tehát ezzel ugyanazt értem el, mint a driverből

    de 5 perc keresés után megtaláltam egy plugint hozzá, aminek a neve Foobar Channel Mixer, na itt a plugin beállításaiban már van surround, azaz 5.1 upmix és tökéletesen megy mostmár (sőt, a külön csatornáknak lehet hangerőt adni, így 115%-ra vettem a reareket hiszen azok hátrébb vannak pl., sőt van benne stereoimage width, tehát sztereókép szélesség, azaz wide stereo kiterjesztést is tud kapni a hang, meg van benne delay, azaz késleltetés, de ezt nem fogom használni, mert ettől visszhangozna), ezzel elértem azt, ami a CMSS Stereo Sorround volt az Audigy driverében, csak amíg az minden audiolejátszóban kifejtette a hatását, most nem lesz mindegy, mert a Foobart kell használnom az 5.1 upmixhez (ami egyébként nem érvágás)

    de hangsúlyozom, alapból nem ment a dolog, nem tudom, neked miért ment egyből ez a DX-szel, talán a stable drivert használtad akkor még hozz? vagy talán Vista x86 vs. x64 miatt? mindenesetre nem értem :)

Új hozzászólás Aktív témák