Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bozont

    veterán

    válasz PiE137 #5935 üzenetére

    Én is sokat szórakoztam vele mire rájöttem hogyan is működik a dolog és hogy a legjobb.
    A PCM-nél még az lehet esetleg a probléma, hogy a videólejátszóban (vagy a codec-ben) nincs beállítva hogy a DTS és DD hangsávokat pass-through módban adja ki, én pl az ffdshow-t használom dekódernek, ott így néz ki:

    Így működni fog, viszont ekkor figyelni kell arra, hogy ha DDLive módban akarsz lejátszani DTS és DD hangsávos filmet az nem fog menni, mindenképpen át kell állítani a windows hangbeállításoknál. Más kódolású hangnál nem lesz probléma se így, se úgy.

    Ha meg sztereó hangot akarsz megszólaltatni (akár zene vagy film) úgy hogy az összes hangszórón szóljon, akkor két lehetőség van. Az egyik hogy PCM kimenet mellett magával az erősítővel keverteted fel a hangot, a másik pedig hogy DDLive módban 2ch-re állítod az Audio channel-nél és ilyenkor szintén felkeveri a hangot.
    Az első kicsit szebb hangzást biztosít, mivel ilyenkor elmarad a konvertálás, ami a DDLive-nál fennáll. Én azt szinte csak játékoknál használom.

    mod.: Esetleg még kipróbálhatod zenére az Aimp3 + Asio kombót, érezhetően szebben fog szólni a rendszer.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák