Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bbchris

    senior tag

    Ezennel megnyitnám az Armed Assault játék második részének topicját . Ez lődjéhez képest szerintem grafikalilag sajnos megtartotta a stílusát ellenben kicserélték benne a grafikai motort ami még mindig sajnos directX 9 maradt és egy kicsikét hasonlít az első részben levőhöz . Bár megfigyelve a valóságot tényleg nemsokban tér el a játék grafikája . Továbbá támogatja a multi-core-t csak a gépigénye lesz egy kicsit másabb :B . A harcmodor ugyanaz maradt valamint tovább bővítették a helyszíneket . Remélem ugyanolyan siker lesz mint az első rész . Multiban is ugyanolyan jó lesz mint az előzőben .

    A gyártó honlapja : [link]

    Trailer : [link]
    [link]

    ScreenShot : [link]
    [link]
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Mr.Đ

    csendes tag

    válasz bbchris #1 üzenetére

    Helló! Már majdnem egy hete meg vana játék és azt kell mondjam nekem nagyon bejön annak ellenére hogy sokan "szapulják" azt hogy mekkora a gépigénye grafikailag mégis nem egy nagy durranás. Tapasztalataim a következőek: a grafika tényleg nem nagy durranás de az elvárható szintet simán hozzá - gondoljatok bele hogy pl a CoDokban milyen szép grafika van csakhogy a por- füst és eső efekteken kívűl minden statikus az ArmA-ban viszont a játékos egy élő, lélegző környezetbe kerül, " határok nélkül" hiszen szabadon bejárható 230 négyzetkm áll rendelkezésre. Amugy a nagy gépigény nem a grafikára megy el illetve csak részben fordítódik arra a nagy gond amivel a bohemia évek óta küzd hogy a motornak olyan számításokat kell végezni a háttérben amivel kezeli a változó időjárást, napszakot, a számos egység mozgását, viselkedését, és a játékos mozgása, taktikája, harcmodora is befolyással van mindezekre a nem előre scriptelt dolgokra. Ebben rejlik a program valója nem pedig a grafban, a realisztikus lövedék röppályákrol és becsapódási visszapattanási tulajdonságokról nem is beszélve. Ezeket nem én mondom hanem utánnaolvastam cikkeket forumokat stb., viszont a játékban magam is tapasztalom. Van egy ismerősöm egy másik forumon akinek bika gépe van mégsem tudja az elvárható grafikai megjelenítéssel futtatni a játékot ezért emailezett a Bohemiával ahol elmondták hogy tudnak a játék gépigényéről ;] és a felmerült problémáról miszerint az előbb említett háttérben folyó számítások miatt a játék nem jol teljesít a megjelenítés szintjén. Tapasztaltam így van. Viszonylag nyitott terepen nincs gond viszont sűrű városi környezetben problémásan fut teljesen mind1 milyen grafikai beállítás is legyen. Megoldásként a Bohemia patcheket igér nagyon nem is tud mást reméljük javul a helyzet. Amugy engem nagyon megfogott a játék a grafot megnéztem maximális beállításokon "terheletlen" állapotban tehát nem volt körülöttem senki nagyon tetszetős és igy simán fut is bár a játékélmény nulla ;] . Tehát a játék lényege nem a grafkia ezért senki ne várja hogy egy közepes konfiggal amilyen nekem is van (illetve annak tartom - 4200+ AMD dual core proci, 8800GTS 512mbddr3 vga, 4 giga ram 533Mhz, win 7 64bitesoprendszer) tudja majd futtatni magas beállításokon igazság szerint a procit és a ramot nagyon zabálja szal tényleg nem árt az izmos 4 magos meg a sok ram ami az ajánlott leirásban is szerepel. Szóvala játék erőssége a realisztikusság amit megintcsak nem én mondok hanem szakértők akik sorozatosan díjazzák a Bohemiát emiatt, valamint a számos single player és multi játékmenet, kooperatív játékmenet amiben az összes küldetést, sztorit is lehet játszani ha jol láttam max 8 főig valamint a (megint csak nem tőlem mert még nem próbáltam, máshol olvastam forumon játékosoktól) könnyen kezelhető küldestésszerkesztő amivel könnyedén modolható a játék - ezeket a nagyközönséggel is meg lehet osztani, szintén koopban is lehet akár tolni az efajta küldetéseket, valamint a szabadon bejárható hatalmas környezet, és sztem a sztori is elég jó lett bár még 4-5 küldetést csináltam csak meg. Amugy a magyar felirat rengeteget segít minden téren és érdemez lokalizáltan beszerezni a játékot mert sok benne a szöveges info tehát játék közben rendesen kell gondolkodn is nem csak csihi puhi van :D . Nem arcade tipusu tehát senki ne rohangáljon fedezék nélkül!!!! A játék ezt nagyon megtorolja, amugy az 1.02es patch fent van a Bohemia azt irta hogy javítottak az MI-tektikai mozgásain valamint kicsit visszavették a két könnyű nehézségi szinten a tulajdonságait. A futási problémák ellenére egészen jó a játék simán megéri az árát koopot próbáltam nagy feelingje van további multi dolgokat eddig csak lightosan de azok is megfelelő izgalmakat rejtenek magukban. Összeségében egy sokrétű, realisztikus, izgalmas játékot kapunk sajnos egyelőre nem a legjobb futással de hát majd meglátjuk mi lesz belőle....Mindenkinek jó játékot - próbálgassátok a demot (3 giga letöltést mindenképp megér) akinek még nincs meg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák