Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz f4lcon #17117 üzenetére

    Igen, itt már nagyon kijön, hogy kik, és hogyan élnek "együtt"...
    A GYED összesen 18 hónapig kerül folyósításra... Ha apa veszi fel anya helyett akkor anyának TB-t kell fizetni, ez havonta 9K, most. A saját és tesóm példájára is igaz, hogy jelentős a különbség. Példaként ha 50-60 ezerrel több GYED jön be, mert ekkora a szakadék a fizuban. Ez a teljes időszak alatt tehát 1,5 évre ~1M Ft. Szerintem ez egy szemmel jól látható pénz...

    anyunak nulla, apunak meg a sajátja plusz GYED - Én ezt a magam részéről nem is értem... Mármint, család, közös kassza szinten vagyunk. Nincs anyának, meg apának külön... De tisztában vagyok vele, hogy vannak akiknél ez nem működik és az ő esetükben ez logikai téglafal... Megjegyzem ha annyira fontos, hogy anyunak is jöjjön valami számlára, akkor apu felveszi...aztán áttolja anyu számlájára az emelt összeget...win-win...
    De ego és büszkeség miatt elbukni ennyit...szerintem kihagyott ziccer.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák