Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wm2

    őstag

    válasz majestic #56059 üzenetére

    Az általad említett "integráció" konzumer vonalon tényleg jó, de egy "melós gép"-nél ez nem számít. Sőt ez ölte meg a Mac/munkagép vonalat. Ma már inkább egy divattermék. Mi régi felhasználók rengeteget mérgelődünk, de lusták vagyunk áttérni és pl. egy Ableton helyett Bitwig-el xarakodni linux környezetben. Ezért inkább lenyeljük, ami zajlik Apple vonalon. Röviden ennyi.

    A hardver elemek kapcsán látogass L notebookcheck.net oldalra. Sok bennük az átlagosnak mondható alkatrész, vannak visszahívások is, de azért a rMBP egyik bája, hogy nem undorító színesformaegyestranszformerszes műanyag gamer kinézete van, hanem egy viszonylag jól összerakott hi-end vas. (Főleg ha Liu-Chi a főnök jelenlétében délelőtt rakta össze neked és nem az éjszakás műszak utolsó óráiban! 😁)

    A hangról a Cirrus Logic gondoskodik, amely codec max. 24/48 mintavételezésre képes jacken keresztül. A legújabb Apple termékben Cirrus van ezzel a limittel. Régen Texas Instruments volt egy kevésbé bugos (mondhatni pocsék) audio/midi beállító szoftverkörnyezetben. Maga a Cirrus amúgy nem rossz. Néhány sávon Mixcloud-ra kidobni vmi mixet, de komolyabb munkákhoz érdemes vmi jó ár/érték arányú megoldáshoz folyamodni. Én M-Audio-t használok.

    A retina felbontáshoz nem mindegy milyen külső kijelzőt használsz. Ebben @TigerCat a barátod.

    [ Szerkesztve ]

    Ozora <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz majestic #56059 üzenetére

    Ne szamits tulzottan nagy integraciora. Ott a Continuity es a Handoff (tldr lehet folytatni a megkezdett netezest, jegyzetelest meg tsait barmely eszkozon illetve a telefonhivas es az SMS minden eszkozodon hasznalhato), van iCloud Drive mint tarhely es itt ki is fujt. Most nekem is "minden" Apple (telefon, tablet, noti csak) es sok elonyet nem elvezem ennek a hu de nagy integracionak a bongeszes folytatasan kivul. Ja de, ott meg az SMS atvitele de az max. a webbankhoz kell nekem.

    Ugyanolyan hardverek lenyegeben, igen - ezert ugyanugy vannak szeriahibak, konstrukcios problemak es tsai is, fikarcnyival sem kulonb ilyen teren mastol. Megbizhatosag meg... hat nem tudom. Az uj gepek billentyuzeterol olvasni surun a panaszokat (a topikban is van erintett), de nincs egy eve hogy piacon van az uj gep hogy lehessen velemenyt alkotni rola. Azt tudom hogy anno amikor bejottek a Retina gepek bizonyos filmprodukcios cegek nem hasznaltak terepen mert nem birta annyira a hot meg a parat asszem mint az elodje, de ez tenyleg relative friss termek meg, a megbizhatosag csak hosszutavon derul ki.

    Hangkartya passz, de en mindenkepp USB-s (haha, elo a dongle-t) DAC-al hasznalnam jobb hangfelszereles mellett.

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • bmakszim

    senior tag

    válasz majestic #56059 üzenetére

    "A Windows egy hatalmas fos már évtizedek óta"

    Ez a hatalmas fos jobb hardveres támogatást nyújt a macbookomhoz, mint maga az Apple...
    Ha HEVC tartalmat akarok nézni, ahhoz Windowst kell indítsak rajta, mert a macOS-en szagatt.

    Aztán ott a VP9, amiből sokkal több tartalom elérhető, hiszen a 4k és afeletti youtube videókat mind ezzel tömörítik. Míg Windowson a 8k60fps yt videó is smoothan fut, addig a Safari még csak a fel sem ajánl 1440p-nél nagyobb felbontást, a többi böngészőben pedig akad és szaggat macOS-en.

    A HEVC persze a High Sierra egyik fő feature-e lesz, de remélem a VP9 se marad ki és csak azért nincs hangoztatva, mert google technológia.

  • general

    addikt

    válasz majestic #56059 üzenetére

    nem tudom, milxen programo(ka)t használsz fotószerkesztésre, de ha Lightroomot és PS-t, akkor mindenképpen a 15" modellt válaszd erős dgpu-val és minél nagyon mag-órejellel.
    a 13" eleve kicsi fotókat szerkeszteni, és abban csak integrált gpu van, nem dedikált. a 2 mag nem lenne gond, sőt, még magasabb is az órajel.

    illetve szerintem a 2015-ös modellt vedd, ne az újat! jobb áron van, van SD kártyaolvasó, a képernyője már annak is közelít a tökéleteshez (én a 16:10 miatt vettem apple notit), bár az idei modellben még ezen is dobtak. az újnak a touchpadje állítólag annyira nagy, hogy zavaró a két tenyérnek, ahogyan megtámaszkodik gépeléskor...:) ezt megerősíteni mondjuk nem tudom.
    külső monitor van rákötve, 2560x1440 felbontású Dell, DP porton keresztül hibátlanul megy, a kalibrálás is hiba nélkül lement, nagyon kényelmes így használni, noti teteje lecsukva, csókolom.

    szó-mi-szó, ezek a notik sztem prémiumtermékek minden szempontból, időtállóak, de sajnos amiatt, hogy nem lehet a harvert upgradelni, az elején rá kell szánni a pénzt a lehető legerősebbre - ha specifikus munkára kell.

    én fotózok, a gépeket is mind munkára használom, 2015-ös 13" macbookom van, de csak backup gépnek, meg hurcolni, same day edithez. most mondjuk ez a fő gép pár napig, mert az asztali meg van bontva, upgradelek (hackintosh fut rajta) és sajnos erősen érzem, hogy azért gyengécske a hardver, sok türelem kell hozzá Lightroom alatt. minden másra tökéletes.

    gondolom minden komolyabb, munkára használt szoftver alatt ugyanezt lehet érezni.

Új hozzászólás Aktív témák