Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TigerCat

    nagyúr

    válasz TBMC #44874 üzenetére

    Ha van rá pénzed, vedd az újat. Néhány adapter nem oszt, nem szoroz...

    ♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

  • TigerCat

    nagyúr

    válasz TBMC #44874 üzenetére

    Ja, csak a teljesítmény miatt.

    A taccsbártól egyelőre hányingerem van, de nyilván ez csak az én véleményem. Majd arra leszek kíváncsi, ha beleteszik az iMac-be, a külső billentyűzetbe is, mennyire fog tetszeni a népnek, hogy fel le kell nézni és ténylegesen kétfelé kell koncentrálni. Kizárt, hogy életképes legyen. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ez így hatékony lehet...

    ♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz TBMC #44874 üzenetére

    Szerintem a válasz kulcsa az, hogy a perifériáidat amit jelenleg használsz tudod-e 4-5 év múlva használni. Azaz, mennyire fut be az USB-c. Ha nem annyira, nem olyan gyorsan, akkor 4-5 év múlva még simán meglesznek a mai csatlakozók, és szerintem akkor rendben lehetsz a 2015-ös géppel. Ha gyorsan elterjed akkor a használati ciklusa második felében nehéz lesz az akkori perifériákkal.
    Ha meg tudod oldani hogy a mostani cuccaidat átalakítókkal használod, akkor érdemes lenne az új modellt venned szerintem. Én azért vettem a régit, mert a gép árához képest (air) árban nem volt elfogadható egy átalakítócsomag, de egy 1 milliós géphez megvenni őket szerintem %-osan nem olyan nagy differencia.

  • Black Dragon

    addikt

    válasz TBMC #44874 üzenetére

    Bár már sokan leírták a véleményüket, azért én is megosztom a sajátomat. Pár hónapja vettem egy 12" Macbookot, és azóta ismerkedem az USB-C vel, és azt kell hogy mondjam, könnyen összebarátkoztunk. Sokan azt hiányolták erről a kis gépről, hogy nincs rajta legalább még 1 USB-C port, de nekem így is elég, nagyon ritkán dugok rá bármit is.
    Nyilván a te esetedben ez más, sok csati kell, egyik sem kombatibilis az új géppel, átalakítót kell venni, de én mégis úgy érzem, hogy teljesen élhető tud lenni már most is az USB-C, nagyon örülök neki, hogy mindkét "felével" be lehet dugni, mint a lightningot, és bár a magsafe kb mindenkinek hiányzik, én tudok örülni a kisebb töltőnek, sokkal kevesebb helyet foglal a táskában, és ki is lehet húzni a töltőfejből a kábelt, így nem fog megtörni sem.
    A másik dolog, hogy az extra kábelek ára már eltörpül a gép ára mellett, nem azon fog múlni az biztos. Mostanra már egyre több gyártó egyre több terméke kezd feltűnni a piacon mindenféle variácókban, gondolok itt egy ilyenre. Szépen lassan megjelennek majd nagyobb számban az USB-C külső vinyók is, bár ez kevesek igénye egyben.

    Amit ki akarok hozni az egészből az az, hogy ugyan most jobb választásnak tűnik, egyben olcsóbbnak is a 2015-ös MBP, de az extra teljesítmény(ha tényleg ilyen fontos) akkor az új szériában mindenképpen nyerőbb. A hordozhatóság gondolom nem szempont, az sem, hogy kisebb helyet foglal, de a nagyobb tapipad is biztos kényelmesebb lesz, és a feltuningolt kijelző.
    Bár azt mondták, hogy jövőre leviszik a Prok árait, de hatalmas árkülönbség akkor sem lesz, szerintem 100 dodónál többel nem fogják lejjebb vinni, így arra sem várnak igazán.

    Ha a jövőbe akarsz tekinteni, akkor én az új gépet venném, még akkor is, ha sokan szídják, átalakító kell hozzá, és drága, mert te nem csak mostanra veszed, hanem 4 év múlvára is.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés