Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz instantwater #39855 üzenetére

    A sávos adózás alapja az, hogy a társadalom felismerte, hogy a magasabb jövedelemnek rendkívül sok oka van, nagyrészt véletlenek sorozata. Hol születtél, hova jártál iskolába, kik a szüleid, megerőszakoltak-e tizenévesen, bullyztak-e az iskolában, rossz vagy jó napja volt-e az interjúztatónak felvételin, stb. Ha többet keresel, akkor valószínűleg a pénzen kívül eleve kényelmesebb a munkahelyed, nem egy szalag mellett dolgozol, nem kell műszakokat tolni, stb. stb., inkább örülj neki, hogy épp úgy alakult az élet, ahogy.
    Pl. azt hiszem, valószínűleg a topiclakókhoz képest elég jól keresek, de nevetségesnek tartanám, ha azt gondolnám, hogy valahogy jobban megérdemlem, mint bárki más. Kezdjük azzal, hogy ha 500 évvel ezelőtt születek, akkor már használhatatlan lennék, mert rövidlátó vagyok. Valaki már meghalt volna fiatalon, mert cukorbeteg, vagy mittudomén.

    Az, hogy bárki többet érdemel másoknál, szerintem elég nagy tévedés. Az lehet jó indok alacsonyabb adókra, hogy pl. egy sikeres vállalkozó nagy értéket tud termelni, ha a cégben hagyjuk a profitot (ennek is vannak árnyoldalai). De az, hogy egy 250e fontot kereső valaki +10k-val többet költsön sportkocsikra ahelyett, hogy mondjuk oktatásra költenénk, annak én nem látom értelmét.

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák