Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    Sziasztok!
    Lenne egy kérdésem, mivel nem vagyok tisztába teljesen az alkalmazások licenszével.
    Adott egy családban egy tablet és egy telefon.
    Egy mailcímre beregelt play acchoz lehet társítani a két eszközt, vagy kapásból érdemes vásárlás előtt az egyikhez más e-mail címet társítani?
    Másik amivel nem vagyok tisztába, mert látom a beállításoknál a TAB-ot, de a telefont nem, hogy miképp tudom láthatóvá tenni?
    Ami még nem tiszta, hogy ha olyan játék van, amit már megvettem a telón nem használom, akkor a tabon lehet-e, illetve egy játékot mindkét eszközön lehet-e használni?
    Nagyon köszönöm előre is a válaszokat, sokat segítene!

    Szerk: Teljes mértékben legális keretek közt szeretném megoldani a dolgot. :)

    [ Szerkesztve ]

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Foose #6258 üzenetére

    Sok jó tanács elhangzott már, de lenne még egy tippem.
    Ha van memóriakártya olvasód, vagy a telón kívül valami, ami fogadja a micro SD kártyát, akkor tedd bele abba.
    Formázd le és próbáld meg kideríteni nem hibás-e.
    Ezt egy módon teheted meg, ha pl fogod és egy nagyobb állományt rarral oda csomagolsz. Minél jobban pakold tele a kártyát amennyire csak tudod. Egy másik PC-re pedig rádugod a cuccost, vagy egy PC restart után (nehogy gyorsítóból okoskodjon a win, mint pl floppy-nál)... szóval restart után pedig kicsomagolod a rar fájlt. Ha jó a memóriakártya, akkor kicsomagolja, ha nem, akkor CRC hibával leáll. Micro SD-nél szerintem nincs Wear leveling, mint SSD-nél ami elossza a kártyán az írást, hogy kb egyszerre "öregedjenek" a szektorok.
    Ha ez megvan és jó a kártya, akkor az SD-t tedd félre.
    Nem tudom mivel updateltél de sok gondot olvastam PC Companionról, hogy akad néha fura dolog 1-2 embernél.
    Használd a Sony Update Service-t, ez sokkal biztonságosabb és ha nem volt hibás a teló, akkor normálisan updatel.
    Ha feltetted és frissítetted a telót, akkor használd picit minden okosság nélkül. SD kártyát ne tedd vissza még.
    Ha még mindig rosszalkodik, akkor próbáld meg elkülöníteni a teló funkciókat és szeparálni a hibát.
    Pl wifi, mobilnet tiltva telóként használva is csinálja-e?
    Wifi bekapcsolva, mobilnet tiltva adathasználatkor böngészővel csinálja-e, ha nyaggatod.
    Wifi kikapcsolva mobilnettel ugyanígy...stb.
    Próbáld megjegyezni, vagy lejegyezni mikor fagyott, hogy akkor mi volt épp aktív hardveresen és szoftveresen (pl alkalmazások közül)
    Lehet csak belefutottál egy update után fellépő anomáliába, de az is lehet, hogy pl a belső memóriája hibás és bármit csinálsz vele amint a hibás területet használja fagy pl...

  • szacsee

    nagyúr

    Sziasztok!
    Egyik ismerősöm táblagépet vett a kis fiának.
    Szeretné rárakni a Bear Grylls nevű játékot, viszont a play áruházban nem kompatibilisnek jelzi a készüléket.
    Nincs valahol fennt az apk fájl a neten, vagy a kompatibilitást nem lehet valahol kikapcsolni.
    Ingyenes a játék, így nem warez jellegű szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák