Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • masterful87

    senior tag

    válasz szaki1986 #1519 üzenetére

    Próbáltad az MTL-t rekeszelni, és benyomni az expó gomb mellett a blendebeugrasztót? Akkor letesztelheted, hogy mondjuk f2.8 és f4 között valóban egy fényértéknyi eltérést mér, avagy nem. (meg azt is írják, hogy csak a blendebeugrasztó megnyomására aktiválódik a fénymérés)
    Egyik helyen olvastam, hogy a fénymérője CdS, ez gondolom valami kémiai anyagokat jelölhet (cadmium-kén???) és lehet az adta meg magát. Pl. az első Zenitek szeléncellás fénymérője idővel kimúlik, és teljesen rossz értékeket ad.
    Talán az is lehet, hogy más fénymérési eljárást használ a digi meg az MTL. Régebben gondolom nem volt mátrix fénymérés, sőt talán a középre súlyozott se. De ezt majd más megmondja, én arra tippelek, hogy az MTL spot fénymérést használ.

  • optikus

    senior tag

    válasz szaki1986 #1519 üzenetére

    sztem 2 dolgot erdemes megnezni: egyreszt venni bele egy uj elemet, mert azzal egy bizonytalansagot kizarsz. masreszt ellenorizni hogy az objektiv rekesze megfeleloen mukodik. amikor beallitasz valamit es benyomod a beugraszto/fenymero gombot akkor valoban osszeszukul e. legjobb lenne ha lenne masik obid amivel ossze tudnad nezni hogy azonos rekeszen azonos zaridot mer e.
    amugy a digitalis gepek fenymerese masmilyen karakterisztikaju mint egy 30 eves gep egyszeru egypontos fenymerokeje. mindenkeppen egy homogen, szurke feluleten kellene hasonlitani oket. a digitalis meroje sok ponton mer es kiertekeli az adatokat, megprobalja elkerulni a beegest ami a digitnel nagyon fontos, mig a film erre nem erzekeny ezert elegge a 18%-os szurkere 'huz'. a digit is de korrigal ha tul fenyes reszeket talal.
    sokkal jobb lenne egy (hiteles) kezi fenymerovel osszevetni.

    Buy books not gear.

Új hozzászólás Aktív témák