Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csicsóka

    őstag

    válasz kovakovi77 #58442 üzenetére

    Na ez szuper eredmény! :)

    Ezzel annyival vagyunk előrébb, hogy jól működik ez a megoldás. Annyi vele csak a probléma, hogy csak úgy lehet ezt a módszert használni, ha egyedi kernel image készül, amiben, az initrd alatt ez a felcsatolás megvalósul. Csak így, ha akkor már jelen van a data, tudja a CE init folyamat a /storage alá csatolni.

    Ha minden boxnál egyforma lenne az eMMC partícionálása nem is lenne probléma, mert csak egy módosítás kellene az init szkriptbe. Ugyan azt még nem néztem meg, hogy az ott lévő busybox értelmező ismeri e a losetup utasítást, mert ha nem, akkor meg sem lehet oldani. Az én vasamon a cache offset pont annyi mint a tiédben, de a data már teljesen más 0x000097c00000 (system is) Ezért nincs általános, minden boxra jó megoldás.

    Persze magadnak csinálhatsz egy ilyen spéci, eMMC-ről futó CE-t. A módosított kernel.img előállításában tudok segíteni.

    Ja, még egy probléma ezzel. Ugrott a frissítés lehetősége, mert egyből felülírná a módosított kernel-t, és megint csak SD-ről futna.

Új hozzászólás Aktív témák