Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    válasz blakey #42862 üzenetére

    Nem tudom, hogy mitől van az a fixa ideád, hogy nem tudom mi a különbség a felbontás és a bitrate között, pedig már mondtam 1-2-szer, hogy tisztában vagyok vele. :) Úgy tűnik nem hiszel nekem. Pedig hidd el. :)

    (Szoftver fejlesztő vagyok, és bár most már jópár éve a saját szoftver cégemet irányítom, ami nem multimedia területen dolgozunk, de előtte éveket dolgoztam (alkalmazottként) a világon mindenfelé, encoding/decoding algoritmusokon, streaming technológiákkal is. Ha pl. amerikai múzeumba tévedsz - elsősorban a nyugati partoknál L.A környékén - jó esélyed van, hogy olyan tárlat-információs rendszerbe bukkansz, ahol a video streaminget a kezedbe kapott kütyün olyan szoftver csinálja, aminek a kódjához komoly közöm volt. Vagy ha pl. Innsbruckban bemész a Tiroli múzeumba, ott az egész rendszer a-tól z-ig saját fejlesztés. Szóval hidd el, tisztában vagyok a bitrate fogalmával, csak itt próbálok úgy fogalmazni, hogy olyan is értse aki autót vezet, betegeket lát el, és - teljes joggal - kvára nem érdekli más, csak az, hogy menjen a kütyüje. :) )

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák