Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz Tirexi #776 üzenetére

    ez most nem az e-pen faktorról szól. a vízhűtés sosem lesz praktikus vagy megtérülő megoldás - de ha már úgyis elindult valaki abba az irányba, akkor a 290 remek alany hozzá.
    a custom hűtéses cuccok engem egyedül teljesítmény szempontból érdekelnek, mert hiába lesz relatíve halk, ha a 300W-nyi hőt betolja neked a házba. szerintem 200W fölött radiális fan kell, de ez csak a privát véleményem.

    @HSM: lehet, hogy az nVidiának van igazsága abban, hogy túl nagy az egy mm2-re jutó teljesítmény, és ezért nehéz hűteni a 290-eket - az elég jól látszik a tesztekből, hogy jellemzően nem a power limitbe futnak bele, hanem a hőmérsékletbe. kérdés, hogy miért nincs rajta erősebb hűtés.
    a passzívos példa meg fájdalmasan igaz lesz az axiális megoldásokra - véleményemet ld. feljebb :)

    @Abu:
    Az AMD minden anyagában Up To órajelről beszélt, illetve ha valakinek ez nem tetszett, akkor PowerTune Boost órajel is használható, vagy maximális magórajel. Ezek közül lehetett választani.

    ... és ezzel világosan le is írtad, mi a fő gond. a "mit írtam le" garanciális kérdésekben érdekes, sales-ben nem faktor. a paradigmabeli változásokat el kell adni az embereknek, nem ppt-kben és pdf-ekben reklámozni, mert azt a célközönség 90%-a nem olvassa, és ha olvassa is, nem biztos, hogy átmegy. lehet duzzogni, hogy miért "hülye" a vevő, de eladóként az AMD-nek lenne érdeke, hogy "oktassa", meggyőzze a vásárlóit. az AMD pedig erre láthatóan képtelen - peches, hogy pont egy olyan céggel állnak szemben a piacon, aki ebben erős.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák