Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Ricco_hun #291 üzenetére

    A GDDR5 négyszer tud adatot szolgáltatni egy ciklus alatt, míg a GDDR3 csak kétszer, így a rendelkezésre álló sávszélesség még nagyobb is, szóval 128 bit ide vagy oda, nem fog előbb lehalni a sávszél miatt, mint a HD4850.
    Megint ez a hülyeség, 128 bit és mindenki rögtön húzza a száját, mikor egy busznak ez csak a szélessége, a sebesség nélkül semmit sem mond.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • csatahajós

    senior tag

    válasz Ricco_hun #291 üzenetére

    Az MSRP-k ha jól emlékszem 129 (5750) és 169 (5770) USD

    Leviske (#289): azért a 800 vs 1120 az inkább csak 40% ha a kisebbikhez viszonyítunk, nem pedig a duplája :).

    Szerk. : já bocs félreolvastam, a 160 duplájára gondoltál...miért lenne itt furcsa, ha itt eleve dupla a SIMD-ek száma.

    Mellesleg a Redwoodra és a Cedar-ra is vannak pletykák, előbbi 8 utóbbi 2 SIMD-es lesz valszeg.

    Én azt mondom, ha az 5750 hozza a 4850 teljesítményét akkor a 130 USD reális ár érte, de egyetértek Ricco-val hogy egy kicsit még mindig magas. Azért azt nem szabad elfelejteni, hogy ez a kártya vélhetően a töredékét fogja csak fogyasztani, továbbá a 4850 forgalmazása megszűnik, tehát kávzi leváltja a korábbi terméket, aminek ha jól tévedek a utolsó ára 125 USD (tudom tudom volt 99 is de azóta már kapható a 4770). Szerintem az 5 dollár felár a dx11-ért és a jóval kisebb fogyiért nem elszállt dolog.

    Abban meg egészen biztos vagyok, hogy az 5750 és az 5850 közé jön be legalább még 2 de lehe, hogy három kártya is (5770 elég valószínű, aztán jöhet egy 5790 - még növelt órajelek és/vagy több shader - meg egy 5830 is később - 256bites nyák, de 5850-nél is kisebb órajelek)

    Szóval az árazás szerintem azért annyira agyon nem elrugaszkodott és én szvsz az 5870 árát sem tartom soknak (úgy értem nem adnék ki kártyáért ennyit, de elnézve a mindenkori csúcskártyák megjelenési árát egyáltalán nem drága).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák