Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tailor74

    őstag

    válasz joysefke #10871 üzenetére

    Én úgy látom, hogy minden feltett kérdésedre kész válasszal/véleménnyel rendelkezel... Ha valaki olyat válaszol, ami nem egyezik a te válaszoddal/véleményeddel, akkor azt diszkréten lehülyézed, megköszönöd neki a részvételt, és további hsz gyűjtésre biztatod ph rangok elérésének reményében....
    Akkor miért is kérdezel, ha mindenre tudod a megfelelő, és megmásíthatatlan választ? Nem tud neked senki biztosat mondani, mert minden eddigi hír pletykákon, félinformációkon alapul....
    De hogy ON is legyek....
    1. új kártyák bemutatója júniusban várható (mint már többen leírták), és a Messiás legközelebb 500év múlva jön el, ezek csak új vga-k lesznek...

    2. Igen, a hírek szerint a 380X egy felturbózott 290X lesz GTX980 körüli/feletti teljesítménnyel, és diszkrétebb fogyasztással/melegedéssel (hangsúlyozom - a jelenlegi pletykák szerint!!-)

    3. Előre láthatólag csodálatos DX11 driverek lesznek hozzájuk, hiszen lemaradásban vannak az NV-hez képest (mint mondtad is ), valamint profitot szeretnének termelni, így ők is tudják, hogy az új API-k eljöveteléig is fel kell mutatniuk valamit, hiszen nem lehet, hogy 1,5x erősebb procik megvásárlására kényszerítsék a felhasználóikat pusztán azért, mert ők nem optimalizálnak...

    Remélem mindenre tudtam választ adni laikusként... :R

    [ Szerkesztve ]

    Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

  • HSM

    félisten

    válasz joysefke #10871 üzenetére

    Egy aprócsak hiba csúszott az érvelésedbe.
    Az FX procit hoztad bizonyításul a maga csapnivaló egyszálás sebeségével bizonyítandó az AMD driver nagyobb gépigényét. Ezt én cáfoltam, hogy az FX proci miért nem jó összehasonlításnak. Erre jössz, hogy az FX OFF-topik. LOL. :W

    Leírom világosan. Az FX proci alatti gyengébb AMD teljesítmény nem mutat semmit abból, hogy egy nem-K i5-ön mit fog mutatni. Az pont az a proci (az i5, ellentétben a nagy FX-el), ahol az Nv többszálú drivere nem biztos, hogy jobb, mint az AMD egyszálúja. Tudniillik kevés mag/szál mellett a többszálú driver aránytalanul nagy részt sajátíthat ki a prociból az API/játék kárára, ami könnyen rosszabb sebességet okozhat, ráadásul a szálak szinkronizációja is +erőforrást emészt fel..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák