Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zzola

    félisten

    válasz Gergőőőőőőőő #6018 üzenetére

    Nekem volt mindkettő!

    i5-8600K-t már most sem vennék, kevés a 6 szál az új játékoknak! Nálam a BF1 Amiens pálya pl. az 5 GHz-en ketyegő professzort megette!
    A 2700X jött utána, az meg épp hogy 50%-on pötyögött!
    HA jövőbe tekintünk egyértelműen a Ryzent tudom javasolni neked!

    Nem tudom, milyen VGA lesz alatta, de FPS-ben tuti10-15%-kal kevesebbet kapsz, mint ha Intellel hajtanád a VGA-t...

    Gyári venti instant kuka! 105W a TDP-je egyértelműen kevés a 9 cm-es ventis hűtő...

    [ Szerkesztve ]

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz Gergőőőőőőőő #6018 üzenetére

    Játékra egyértelműen jobb a 8600K, bár a jelenlegi árakon semmiképpen nem érdemes megvenni. Nekem volt 8400-am, ami alacsonyabb órajelen megy és sehol nem éreztem kevésnek, szintén egy GTX 1080 volt alatta - igaz, én 1440p-ben játszom. A két processzor közül jelenleg a 2700X a jobb vétel, de ha csak és kizárólag játékra kell, akkor egyértelműen Intelben érdemes gondolkodni. Ha 1080p-ben játszol és a létező legtöbb fps-re van szükséged (mert mondjuk van egy 144Hz-es vagy még magasabb képfrissítéssel rendelkező monitorod), akkor az Intel procik jobb választások a számodra. Ha viszont ilyen igényed nincs és/vagy 1440p-ben játszol, akkor a 2700X lesz a Te barátod.

    8600K-t csak akkor "érdemes" venni, ha tuningolni is tervezed (ehhez Z370 vagy Z390 chipsettel rendelkező alaplap és jó hűtő szükséges), egyébként a 8400 pont ugyanúgy elég egy GTX 1080-nak és egy mezei B360-as lap is elég hozzá. Azt kalkuláld bele, hogy amint felpörög a TSMC-nél a gyártás, úgy az Intel processzor árai látványosan csökkennek majd, ergo a most megvett CPU-n nagyon sokat fogsz bukni, ha el szeretnéd adni, illetve feleslegesen fizetsz ki érte egy csomó plusz pénzt.

    Itt egy videó egyébként, amiben egy Vega 64-gyel néztek egy csomó játékot különböző Intel és AMD processzorokkal, a Ryzen 7 2700X még nincs benne, mert egy éve készült, de képzeld az 1800X helyébe (annál egy picit gyorsabb) és látni fogod, mi a pálya.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák