Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz Trist #4917 üzenetére

    ez a tul magasra veszi a feszultseget egyaltalan nem problema, annyit ad a lap a procinak, amennyit az ker.
    -- legalabbis tobbnyire. --
    ez annak problema, aki fel, hogy emiatt megsul a procija ( nemfog, nalam siman lekapcsolta a hovedelem, amikor tultoltam. ) vagy nemszeretik az eros ventillatorzajt, merugye a fesz az eros hotermelessel ennek folyomanyakent meg a hutes felporgesevel jar.

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • Albigator

    őstag

    válasz Trist #4917 üzenetére

    Asus Pirme B450 Plusom van, amit én tuningra nem is ajánlanék. XFR+PBO-val el van viszont, ez is "túlfeszeli magát" néha mert előfordulnak 1.53V pillanatnyi értékek. De ez elvileg nem gáz.

    Manuál fesz egyébként nincs, csak offset amivel én 4.05 GHz-et értem csak el (nem túl jó házhűtés és közepesen jó CPU hűtővel) 4.1 GHz már nem volt stabil az IBT Max szerint.
    Negatívba is próbáltam offsetelni pont tegnap aminek az volt a következménye, h nem bootolt be a gép. Pedig csak 2 lépcsőnyi - offsetet állítottam be. Így én is inkább hagyom az XFR+PBO-t dolgozni auto fesszel és kész.

    A RAM amit használok 2* 8 GB HyperX Predator 3200Hz (HX432C16PB3K2/16) az alaplapi QVL-ben benne van. Így a 3200 MHz garantált ezzel a kittel és lappal.
    Nekem Hynix C-die jutott ami nem egy Samsung B-die pedig az a legjobb egyébként. (Ezt tudtam is kb előre, de nem akartam túl drága memóriát venni)

    Nálam most CL16 3266 MHz-en megy, safe beállításokkal (Thaiphoon Burner + Dram Calculator segítségével), de próbáltam a CL16 3333 MHz-et is egy kis fesz emeléssel viszont nem nagyon volt különbség és így maradtam a kisebb frekin inkább, az alap 1.35 V fesz mellett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák