Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz joker1220 #15434 üzenetére

    Erről maximum találgatni tudnék és ez eltérhet alaplaptól függően. Az én lapomon azt hiszem a "Core Performance Boost" fantázianevet adták neki (az XFR túl egyértelmű lett volna, meg a dokumentáció is) és külön lehet engedélyezni. Amit észrevettem hogy amíg nem nyúltam hozzá a PState-ekhez addig BIOS-ban 1.35V-on ment (fűtött :DDD) a CPU, amióta testre szabtam azóta a P0-hoz megadott feszültségen indul.
    Szóval ha olyan feszt adsz meg P0-nak amin a boost órajel már nem megy és azon próbál boostolni a CPU, annak lehet hogy instabilitás lesz a vége.
    De ez tiszta fejtegetés, szóval ha valaki tudja biztosan javítson ki/erősítsen meg. Viszont a békesség kedvéért én vagy letiltanám az XFR-t vagy olyan feszt adnék meg P0-hoz amin a boost órajel is megy (ennek mondjuk nagyon sok értelmét nem látom, akkor már mehet a boost órajel P0-ba is és minden magra minden körülmények között elérhető a maximális órajel, sok többletfogyasztást az már nem fog eredményezni)

    [ Szerkesztve ]

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák