Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lori82

    senior tag

    Sziasztok,én mindig is inteles és nvidia fan voltam,de elegem lett az Intel mohóságából és adtam egy esélyt a pirosaknak. Egy 2600X proci ketyeg egy Gigabyte Aorus M alaplapban. G. Skill Aegis 3000 Mhz-es memóriám van és egy ideig(pár nap) 2133 Mhz-en ketyegett. Ma visszavittem a gépet ,beállították 3000-re de nem az XMP-vel hanem kézi tunningolással. Úgy éreztem,hogy a srác aki beállította,nem volt elég alapos, így én hazaérve bekapcsoltam az XMP profile 1-et és szépen fut 3000 Mhz-en. Nem vagyok egy guru,így nem tudtam azt sem,hogy a memória feljebb húzása hatással van a processzorra (ha nem tévedek).A proci hűtője alap,ami a dobozban volt,talán stealth a neve.Az a gondom,hogy amióta 3000 Mhz-en ketyeg a memória ,úgy érzékelem mintha jobban melegedne a proci. Aidával szoktam nézni és olyan 36-40 körüli hőmérsékletet látok alapjáraton.1 óra Fifa 19 után 55-öt is láttam. Nem tudom pontosan megmondani ,hogy mennyi ,mert folyamatosan ugrál a hőmérséklet .Ez miért van? Mennyire számít magasnak ez a hőmérséklet?

Új hozzászólás Aktív témák