Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Acheron

    őstag

    Sziasztok!
    Egyre inkább úgy néz ki, hogy hat év után visszatérek AMD vonalra. Leginkább játékra alkalmas gépet építek, (ami arra jó, az sok minden másra is jó)
    Eredetileg Ryzen 2700X processzort néztem ki az új konfigba de a teszteket nézegetve azt látom, hogy a játékok alatti teljesítményben nincs nagy lemaradása a 2600X -nek sem. (anno hasonló megfontolásból lett a 3770k helyett 3570k, eddig nekem teljesen megfelelt) Emellett ha jól értem erős a várakozás, hogy a jövőben megjelenő Zen2 processzorok befogadásra is alkalmasak lesznek a jelenlegi lapok (ez persze feltételes, idővel kiderül)
    A fentiekből kiindulva többekhez hasonlóan arra jutottam, hogy érdemesebb lehet most egy 2600x -be beruházni (+egy jó minőségű, de nem csúcskategóriás X470 lap),a különbözetet pedig inkább beforgatom VGA -ba vagy monitorba. (1080 - 180Ti kerül a konfigba, és egy 2560x1440 (esetleg 3440x1440) monitort kell majd hajtania).
    Ha elsősorban a játékok alatti teljesítményt veszem alapul, helytálló a gondolatmenet, vagy valamit benéztem, és mégis inkább a 2700x -ben gondolkozzak?

    Még egy kérdés: Ezek a memóriák lesznmek a gépben:
    G.Skill 2x8 GB Trident Z DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GTZB
    Van esetleg tapasztalat ezzel a modullal kompatibilitás / inkompatibilitás terén?
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák