Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fLeSs

    nagyúr

    Szasztok!
    Az utóbbi napokban elszórakoztam az RX 470-emmel, gondoltam leírom a tapasztalataimat és hogy mit sikerült kihozni belőle.
    Szóval ez egy Sapphire Platinum amin épp kicseréltem a gyári blower hűtőt egy HD 5970 hűtőjére. Ez a hűtő a GPU-t sokkal jobban hűti a gyárinál, viszont a memóriákkal nem érintkezik, ezért is határoztam a memória alulfeszelés mellett.
    A GPU 990 mV-on megy 1216 MHz-et, ez a 1216 MHz a gyári beállítás de 1106 mV mellett amit a blower nem tud stabilan tartani ha a GPU Powert nem emelem meg, viszont úgy meg 3000+-ra pörög a blower venti :D .
    A 990 mV-os fesz jót tesz neki, így használom már több mint egy éve, szal ez tuti stabil. Egyébként 950 mV is mindenben jó kivéve a Warzone-t... az kilép 990 mV alatt.
    Tuningban 1333 MHz-nél állapodtam meg 1085 mV mellett, még ez is enyhe alulfeszelésnek számít a gyárihoz képest, így a GPU max 75 fokig melegszik.
    Benchmarkolgatásnál kiderült, hogy a memória órajele alacsony a GPU-hoz, mert csak ~5% körül gyorsultak a pontszámok a 9,6%-os órajelnövelés ellenére.
    Szóval érdekesebbnek tűnt a memória, amihez találtam egy programot (talán ismeritek, poclmembench) amit elindítva kiderül, hogy milyen sávszélességgel dolgozik a kártya memóriája.
    Szal ezen a kártyán Hynix memók vannak és ahogy olvastam, ezek elég gyengék, alig lehet őket tuningolni. A gyári órajel 1750 MHz.
    A gyári 1000 mV-os mem feszültséget simán le tudtam venni 800 mV-ra, ez a minimum amit enged az AMD szoftvere, ezt elsősorban azért így akarom használni, mert a hűtés nem érintkezik a memóriákkal, másrészt mert megtehetem. :D
    Kísérleteztem az időzítésekkel is, szóval
    1750 MHz-en
    "auto timing" mellett 163 GB/s
    "timing level 1" mellett 167 GB/s
    "timing level 2" mellett 180 GB/s
    a sávszélesség.
    Érdekessége a Hynix ramoknak, hogy ezek 1750 MHz feletti tuningnál automatikusan rontanak az időzítéseken, legalábbis ezt olvastam és a benchmark eredmények is vmi ilyesmire engednek következtetni.
    Próbálkoztam 1833-1866 MHz-en és feljebb is, de hibázott a kártya.
    A sávszél egyébként úgy alakul ezen a kártyán, hogy

    1833 MHz - timing level 1 - 188 GB/s
    1833 MHz - timing level 2 - 189 GB/s

    1866 MHz - auto timing - 156 GB/s
    1866 MHz - timing level 1 - 176 GB/s
    1866 MHz - timing level 2 - 180 GB/s

    1833 -> 1866 MHz csökkent a sávszél...

    2000 MHz - timing level 2 - 196 GB/s

    Végülis 1800 MHz-en állapodtam meg, mert itt tartani tudtam a 800 mV-os memória alul-feszültséget. Itt timing level 2 mellett 185 GB/s a sávszél és ~10% a kártya teljes gyorsulása a benchmarkokban is.

    Röviden ennyi. :)

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz dre75 #46334 üzenetére

    Nekem akkor csinálta ezt, amikor a Windows update-ről jött le a driver (ugyanis külön ki kell kapcsolni az AMD driver frissítést gpedittel). Gondolom a winupdate-es driver és a gyári control panel nem passzolnak.

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Új hozzászólás Aktív témák