Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lavar

    aktív tag

    Sziasztok!

    Vettem most egy 570 pulse-t én is 50k-ért újonnan 2 év garival (nem az itx-est, hanem a két ventis változatot).
    Mielőtt még visszaigazolnák/átvenném jövőhéten, lenne pár kérdésem.
    Igazából az 580-at csak azért nem vettem 62-ért mert már ez is overkill lesz a procinak.

    Kis háttérsztori:
    1 hónapja vettem 55-ért egy 1060 3gb-ot aprón, de csalódnom kellett, mert BF multiban nagyon visszafogta az i5 4460. A max fps ugyan szinte duplázódott, és mediumról ultrara felrakhattam mindent, de ugyanúgy beesett 40-re, mint a mostani gtx 950-essel, mivel a proci megfeküdt, a vga meg 40-70% között volt, ritkán volt teljesen terhelve, nem bírta tartani a lépést a cpu, így egyáltalán nem éreztem, hogy megérte a pénzét.
    Singleben is kipróbáltam és látszott, hogy mennyire erős is valójában a kártya, de mostanra már csak multizok. Így hát vásárlás után egy héttel eladtam, amennyiért vettem.
    Be kellene szereznem legalább egy i7 4770-et, de erre a Haswell platformra én már nem költök, jövő év végén szeretném az egész konfigot lecserélni.
    Úgyhogy a proci biztos marad.

    Egyébként meg vagyok elégedve a mostani 950-el, de ha már freesync-es a monitorom, így 2 év után elhatároztam, hogy kipróbálnám.
    Csgo, overwatch megy, ezeket beállítottam úgy, hogy 120+ fps mindig van, nincs se stuttering, és a tearinget se veszem észre, szóval ide felesleges lenne.
    Battlefield 1-ben viszont sokszor megy le 40 közelébe (igazából 2 éve játszom már vele így és nem zavart, de most vagyok ott, hogy fejlesztenék), illetve a kövi rész is meg lesz véve, így ott jól jönne a freesync. Monitorom 40-75 hz között tudja.

    Kérdéseim tehát:
    Attól még, hogy bekapcsolom monitoron a freesyncet, és a driverben, az említett két játékban ahol 120+ fpsem van, továbbra is folyamatos lesz az élmény, vagy a sync be fog zavarni neki? Ezeknél nem szeretnék semmilyen input lagot.

    Ha a 1060 3gb-ban hagyott erőt a cpu, akkor biztosan, hogy ebben legalább annyit, ha nem többet fog hagyni. Viszont jól gondolom, hogy a freesync miatt ez nem fog feltűnni? Gondolok itt arra, ha pl. 70-ről hirtelen beesik 45-re.

    Illetve arra is gondoltam, ha a 950-re úgy érzem, hogy elég, és csak a freesync érdekel, akkor elég lenne nekem egy 560 4GB is? Most újonnan mivel egy árban van az 570-el nem volt kérdés melyik legyen, de lehet akkor apróról kellene nekem egy 560...

    :R

    [ Szerkesztve ]

  • Lavar

    aktív tag

    válasz Devas #28171 üzenetére

    Köszönöm a választ!
    Lényegében a freesync-kel gondoltam "helyettesíteni" az erősebb procit, kompenzálni az alacsony minimum fpst, azért sem gondoltam cserélni most.

    "Ha kimesz freesync rangebol vibral a kep asszem. Ha 75 fps fölött jatszol, akkor freesync off."

    Be tudom állítani külön játékonként, hogy minél legyen ON és minél OFF?
    Vagy ha tudom, hogy olyan játékkal játszom amihez nem kell a sync, akkor csak a driverben kapcsoljam ki?
    Ez esetben minden alkalommal ki-be kell kapcsolgatnom?

    szerk.:

    (#28179) bivalyolo: Ezt most olvasom csak, akkor az lesz a megoldás, köszi neked is.

    [ Szerkesztve ]

  • Lavar

    aktív tag

    Ma megjött az emagról rendelt pulse 570 2 ventis változata. Egy kis beszámoló.

    Játék kódot nem kaptam hozzá, de nem is fogok kérni, ugyanis brutál mód coil whine-os, úgyhogy megy vissza... Tudom, hogy ez kártyánként eltérő lehet, illetve a táp is ludas (bq pp l8 400w, fsp epn belsős, más kártyával nem volt gond), de annak ellenére, hogy a gép a lábam mellett van, nem a monitor mellett, nagyon durván hallani sajnos.

    Viszont!
    Nagyon jól össze van rakva a kártya, masszív, minőségi darab. A csomagolás puritán, még a kis strix 950-es is igényesebben van csomagolva, de ez egyáltalán nem fontos persze.
    Elég sokat visszaolvastam a topicban és már azt gondoltam, hogy nem is volt olyan jó deal 50k-ért újonnan, de megcáfolt.
    Játék közben max 71 fok volt, igaz, leszedett oldallappal, most költöztem új házba, mindjárt megnézem milyen zártan, de biztos nem lesz sokkal több. BF1 közben gpuz szerint max 25%-on pörgött a venti, (ultrara és 150% res scalet fel kellett tolni, mert fingot nem ér már ez a 4mag/4szál) nem hallottam belőle semmit, direkt lenémítottam a játékot is, hogy meghallgassam.
    Vagy elnyomja a ház/cpu ventilátora, vagy a játék hangja hangfalról szólva, fejhallgatóról meg végképp nem érdekelne, de tényleg halk. Legalábbis számomra, mert ez is relatív.
    Játék után pillanatok alatt visszahűti magát és le is áll, nagyon kellemeset csalódtam.
    Utoljára HD4770-em volt mint Radeon, még 9 éve. Aztán pár évig hanyagoltam a pc-t, és 950-el tértem vissza 2,5 éve, majd ugye az 1060, de ez is teljesen jó. A nitro+ gondolom még inkább.
    Úgyhogy én tudom ajánlani ezt a verziót, csak ki kell fogni egy nem coil whineost, mert olyan mintha valami szárnyas rovar repdesne mellettem. (Hiába korlátoznám az fpst, akkor is hallani.)

    Szeretném a tanácsotokat kérni viszont, mert miközben itt írom a hozzászólást, nézem ab-vel és 0-100 között ugrál a kihasználtság, lehet benyaltam egy malwaret, megnézem, de ha nem, akkor mi lehet még a gond? Legfrisebb drivert tettem fel, előtte csökkentett módba dduval töröltem az nvidiat.
    A freesyncet se tudom normálisan beállítani, csgo, overwatchnál beállítottam, hogy vsnyc off, enhanced sync legyen és nem fixáltam az fpst, nem is láttam különbséget így.
    BF1-ben láttam csak működni valamennyire, ott úgy vettem észre, hogy 55-70 között oké, a 40-70 helyett, nem tudom miért. Ezt is csak úgy ha vsync on. De erről vissza olvasgatok még mert érdekel.
    Még sok minden van a fejemben amit kérdeznék, de előbb utánuk nézek.

    [ Szerkesztve ]

  • Lavar

    aktív tag

    Nálam is ez a 0-100 ide-oda ugrálás megy, 20-30 fpst kreálva, de nálam jogtiszta Win 10 Pro 64 bit, 1803 build van.
    Tegnap késő este BF1-eztem, nagyon szépen ment, öröm volt nézni ahogy működik a freesync, 50 fps és vajsima volt, pedig semmit nem csináltam másképp.
    Ma meg rápróbáltam BFV-re. Elhiszem, hogy kevés a CPU de itt valami szoftver/driver gond lesz, mert felvittem res scalet, ultran, ugyannyi az fps, mint full lowon.
    Itt egy kép, amin látszik, hogy a prociról levettem ezzel a terhelést, de a gpu továbbra is csak ugrál.

    Malwarebytes, Hitmanpro már lefuttatva.

    Most újrarakom a drivert. Legfrissebbet tegyem fel megint?
    Ha ez nem oldja meg, van esetleg ötletetek mitől lehet ez?

    szerk. Arra is gondoltam, hogy kevés neki a 400W, de elég kellene, hogy legyen, konfig az adatlapomon. A kártya gpuz szerint meg max 130W-ot evett max terhelésen. Wattmanban kitoltam a power limitet de semmi.

    [ Szerkesztve ]

  • Lavar

    aktív tag

    válasz bozont #28389 üzenetére

    Mindkét módban próbáltam, de ugyanaz.
    Most feltettem egy korábbi drivert, de nincs javulás.
    Viszont köszönet a linkért, ha a 8700k-val csak 70 fps jön ki belőle, akkor itt is az a gond, mint az előző 1060-al hogy ha nincs a proci pariban a kártyával, jobban jár az ember, ha gyengébb kártyával játszik, mert úgy legalább stabilan alacsony az fps, nem ilyen 60-ról 20-ra beesős. Haswell i7-re azért nem akarok váltani mert már most olvasni, hogy az is kevés a valós 4 magja miatt aztán jövőre úgy is adhatnám el, ezt az egy évet akkor már kibírom ezzel.
    Ez a kártya úgy is megy vissza, majd apróról szerzek még garis 470 nitrot, néha felbukkan 40 ezer alatt.

    (#28391) kisza25 : Ezt gondolom Wattmanban kell. Nem csináltam még ilyet és a szoftver is új nekem.
    Van esetleg gyorstalpaló ebből? Vagy olvassak vissza.

    [ Szerkesztve ]

  • Lavar

    aktív tag

    válasz bozont #28396 üzenetére

    Hát azért az +1,3 Ghz, nem elhanyagolható. :K
    Plusz én FHD-n játszom, ugye minél nagyobb a felbontás, annál inkább a GPU-nak kell dolgoznia. Ezért is szokták ajánlani a res.scale feltolását ha cpu limit van, persze ez nem mindig segít.

    (#28395) Cyberboy42: Köszi, megnézem.

    [ Szerkesztve ]

  • Lavar

    aktív tag

    válasz Cyberboy42 #28395 üzenetére

    Nagyon hálás vagyok ezért, köszönöm szépen!
    Most próbálgatom és tehát gyakorlatilag az a lényeg, hogy fixen tartsa a frekvenciát, ne ugrándozzon. Gpuz és msi ab szerint továbbra is összevissza rángat a kihasználtság, de frekit tartja és meg se érzek belőle semmit.
    Hosszútávon ez nem okoz gondot a kártyának, hogy fixen megy a gpu/memoria? Mondjuk az a heti 2-3 óra, amíg így kell mennie nem sok.

    Konkrétan megtriplázódott az fps, szituációtól és pályától függően átlag 50-75 között van, olykor beesik 40-re, de az alá ritkán.
    Freesync is megy, szóval teljesen játszható így, nem úgy, mint a 20-30fps...
    Ha ezt tudom, hogy pár kattintás lett volna az egész, nem cseszem el a fél napom megoldások keresésére.

    :R

    szerk: (#28402) bivalyolo: Igen, úgy állítottam be, azért is írtam, hogy a heti pár óra csak nem lesz sok neki. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Lavar

    aktív tag

    Van aprón 40-ért egy 2 évet bányászott 470 nitro+ 4gb. Módosított bios, stb. GPUZ alapján visszatéve az eredeti, de nem látom abból ugye, hogy az időzítések is a gyáriak-e.
    Visszaolvastam, látom, hogy pár kattintásból én is meg tudom itthon csinálni, ha nem a gyári lenne visszatéve.
    ~1 év gari van még rá, ezek a bios cserék nem járnak garivesztéssel?
    Nem tudom bevállaljam-e.
    Eladtam a 950-et a napokban, így csak 10 ezret kellene ráfizetnem. (Az 570 már visszament.)
    Volt már olyan is fent amihez több gari volt, olyan is ami nem bányászott, de ez a feladás utáni 1-2 órában már jegelve is van.

    [ Szerkesztve ]

  • Lavar

    aktív tag

    válasz fanti #28551 üzenetére

    és (#28549) Devid_81: köszi! Én is hasonlóra gondoltam, ezért sem csaptam le rá azonnal, de már eladta másnak, úgyhogy várok még.

    [ Szerkesztve ]

  • Lavar

    aktív tag

    válasz lotuska #33177 üzenetére

    Coil whine kártyánként és konfigként eltérő lehet, tápegységtől is függ.
    Az is lehet, hogy az ő gépében nem cicereg, de a tiedben fog, vagy pont fordítva, ezért jó lenne ha tiédben ki tudnád próbálni, de ha szomszéd akkor ez csak nem okoz gondot.

    Én még november környékén vettem ilyen 570 Pulse-t, de visszaküldtem pár nap után mert hiába van lábnál a gép, elég volt egyszer felfigyelnem rá és onnantól zavarta a fülem a zümmögése.
    Viszont a hűtése nekem meglepően jó volt, alapbeállításokon 25%-nál feljebb nem ment a venti és így olyan 75 fok körül megállt, de nem hallottam, hogy megy. Pedig egy 950 majd egy 1060 után lett betéve és azok teljesen némán üzemeltek.

  • Lavar

    aktív tag

    Sziasztok,
    régebben jártam itt egy 470-el, de nem sokáig volt nálam, mert feleslegessé vált a teljesítménye és egy ideje 2200g-vel elvagyok. Ma vettem viszont egy 570-et, de ezt is csak pár hónapra.
    A kérdésem, hogy normális, hogy a 8 pin-es csatlakozót nem bírtam tövig benyomni akárhogy próbáltam? Nem kattant be a kis pöcök, kb. ha ráfújok kijönne a csatlakozó olyan gyengéden van benne. A mellette lévő 6 pines bepattant rendesen.
    A szintén nitro+ 470-en nem volt ez. Egyébként ennek az 570-nek jóval masszívabb a hűtője.

    A másik kérdésem, hogy ezt az új felületű radeon software-t se láttam még, a freesync-et bekapcsoltam a monitoron és a program is automatikusan bekapcsolta, de a 75 hz-et, hogy tudom elérni? Mert azt is támogatja a monitor CRU nélkül.

    Köszi a választ!

  • Lavar

    aktív tag

    válasz MasterMark #42822 üzenetére

    Az érdekes, mert ez a táp újonnan lett véve és még nem látott dvga-t, csak az apu ment vele. Akkor gyárilag lehet ilyen, ha tényleg ez a baja, hogy elhajlott. De megnézem.

    [ Szerkesztve ]

  • Lavar

    aktív tag

    válasz MasterMark #42824 üzenetére

    Megvan a gond, a másik ág szépen belement. Nem gondoltam, hogy nem mindegy... Köszi azért.

    biker: Természetesen nem. :) Működött így is, kapta az áramot, csak zavart, hogy nem kattant be a pöcök.

    [ Szerkesztve ]

  • Lavar

    aktív tag

    válasz MasterMark #42830 üzenetére

    Másik oldalán? Nem értelek. Két PCIe 6+2pin-es kábelem van, tök ugyanolyanok.

    A pirossal jelzett kábelt dugtam be először a 8pinbe, gondolván, hogy az a "fő", mivel nem abból ágazik ki a másik. Belement, a kártya indult, játszottam is, de nem ment be teljesen, míg a másik kábel, ami kijön belőle az igen.
    Vagy én értek félre valamit, de nagyon.

  • Lavar

    aktív tag

    válasz MasterMark #42833 üzenetére

    Én is így gondolom, ezért írtam be a fórumba. Nyilván nem az EPS-12V-t erőszakoltam bele, de engedjük el a témát, mert az a lényeg, hogy most rendben megy. :)

Új hozzászólás Aktív témák