Keresés

Hirdetés

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • PlayStationre tarthat a Palworld?

    gp PC-n és Xbox-on is roppant népszerű a játék, vélhetőleg csak idő kérdés míg a Sony gépeire is befut a program.

Új hozzászólás Aktív témák

  • sakal83

    addikt

    válasz Apucy01 #9993 üzenetére

    erre céloztam:) : "már azt se bánom ha kirugnak a fórumról"

    Figyelj, ezt a vitát én már a 7970 korában lejátszottam. Ricshard444 kollega anno írt is egy jó cikket anno erről a témáról.

    Az akkori i5 2400-amat cseréltem le akkor egy 2500k-ra a 7950OC mellé. Mindenki azt szajkózta, hogy nem kell hozzá. Elmondom 4.2Ghz-en volt ideális a 2500k egy szaros 7950/70-hez. Ha visszavettem a tuningot bizony egyes játékokban jelentős FPS csökkenés volt. De nem vitázni akarok, mindenki azt vesz, amit akar.

    Véleményem szerint az ideális egy rx470/480-hoz egy 4ghz feletti i5 a 2/3/4-es szériából, vagy egy alap i5 6500. Nekem már akkor AMD-m volt, amikor itt a fórumozók nagy része nem is gondolkodtak ezen (AThlon 650 SLOT A stb).

    De az AMD már nem proci sajnos játék terén. Az utolsó procijuk az X4 965 volt

    Egyébként a videón tisztán látszik, hogy mennyit "hagy benn" a cpu a gpu-ban, és mennyi fps-t biztosít. Döntsön mindenki pénztárcája és igény szerint.

    Egyébként rx470 alatt bármilyen vétel újan pénzkidobás jelenleg.

    [ Szerkesztve ]

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz Apucy01 #9993 üzenetére

    Neeem, ott volt egy kis kavar a dologban.
    Az X4 760 még Richland magos (2013) 32nm, az amiről ő beszélt A10 7870K Godavari magos (2015) 28nm szóval nem össze egyeztethető a kettő. Sokat javult azóta az AMD 1 szálon, önmagához képest.

    Az tény, hogy az X4 760k nem hajtja ki. Ezzel kár is vitázni.. a nagy "előnye" az i3-hoz képest a 4 valódi mag.

    (#9994) sakal83 Sajnos a 2-3-as szériás I5 kezd kikopni.. A Skylake pedig alig jobb a Haswellnél. Ahova egy alap i5 4590 "kevés" oda az i5 6500 is kevés lesz mert kb. ugyan azt tudják.

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Új hozzászólás Aktív témák