Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz heavygrip #6505 üzenetére

    Nem ez nem azt jelenti, hanem azt, hogy mielőtt leszednek egy CPU hűtőt, előtte szokás a profibbak között, járatni egy kicsit terhelés alatt a CPU-APU-t (pl prime95 smallfft vagy blend mód), hogy bemelegedjen a paszta, ami igy valamivel könnyebben enged, vagyis nem téped ki a foglalatból a CPU/APU-t. Viszont, ha szarul rakták fel a hűtést, és nem pasztáztak rendesen, akkor egy prime95 futtatás akár elszaladhat vele addig, amíg a hővédelem leold (régen nem igazán volt hővédelem a CPUkban, ilyenkor sültek meg...leoldás helyett). Ez az amikor pl levegősen rakják fel, vagyis nem egyenletesen van fenn a paszta a cpu/apu kupakon, hanem van egy levegős rész. S ugye a levegő nem igazán jó hővezető.

    Újraolvastam: Sosem tudhatod, hogy ki rakta össze a gépet. Pl ismerek olyan bringaszerelő srácot, aki a legutolsó csavarig ellenőrzi ami kimegy a kezéből, és jártam már úgy, hogy képtelenek voltak felrakni egy láncvédőt, mert a régi rögzítője fent volt.. Magamnak meg otthon fogtam, és simán bepattintottam a régi rögzítőjébe az újat. 5 perc. És ezért volt a bringám annál a szerviznél 3 munkanapot.

    [ Szerkesztve ]

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

Új hozzászólás Aktív témák