Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Czo

    őstag

    válasz DarthSun #96394 üzenetére

    Nem a -12V -re gondoltal? Most, hogy mondod, ezt nem is neztem. A PCI-e foglalaton nincs mar -12V, ezekre az adapterekre pedig "csak" +5V, GND es +12V dughato. Ha nincs rajtuk valami charge pump, amivel polaritast fordit, akkor azok a kartyak, amiknek kell a -12V, azok megallhatnak mukodni. Az audiotechnikaban az erositok es keverok szoktak hasznalni negativ feszultseget, illetve a COM portos kartyakhoz is kell, de konkretan nem neztem meg, hogy a Live!-on be van-e kotve a -12V lab. Ha kell neki, akkor lehet, hogy epiteni kellett volna valamit, amivel polaritast forditok es orom/boldogsag :D.

    A legtobb cucc egyebkent nem vesz villanyt a PCI-e dugorol, pl ami nekem volt USB-A kabeles cucc, csak a PCI-e adatvezeteket vitte at az USB3-as kabelen, a PCI slotok mellett volt tapcsatlakozo, ahova Molex vagy SATA tapkabelt kellett dugni. Itt meg azt is ellenorizni kell, hogy a PCI-hoz kello 3v3-at, kozvetlen hasznalja a SATA tapcsatlakozo 3v3 agarol (ez ugyanis opcionalis volt regen, ma pedig mar azon a helyen nem 3v3 van!), vagy van rajta valami stab IC, ami 5V-bol csinalja a 3v3-at.

Új hozzászólás Aktív témák