Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSNet

    aktív tag

    válasz arn #50798 üzenetére

    Megtaláltam. Kevésbé szívás, mint emlékeztem.
    1, feltelepíteni a drivereket windows alól valahova. Akár másik gépre is, a dos driver könyvtár fog kelleni.
    2, nem autoexec.bat-ba, hanem simán promptba: 'aweutil /em:gm'
    3, kipróbál, szörnyülködik a szar minőségen, ROM mintákat hallasz,
    4, letölt a kiválasztott, és kisebb/egyenlő mint installált kártya ram (és system ram!, először oda tölti fel, onnan át a kártyára) .sbk file-t, bemásol a dos driver könyvtárba (ahol az aweutil is van), majd átnevez 'synthgm.sbk' (az eredeti előtte nevezd át valami másra, hátha még kelleni fog),
    5, 'aweutil /em:gm' ismét, ha mindent jól csináltál, akkor szépen lassan (akár több perc alatt) feltölti a soundfont-ot, és élesíti ismét a midi emulációt,
    6, kipróbál, és elvileg élvezi a sokkal jobb hangminőséget:)

    Pár apróság:
    -aweutil TSR, enni fog valamennyi conventional ram-ot (27-44kb?),
    -protected mode-al lehetnek gondok (TSR miatt),
    -MT-32-t nem fog tudni emulálni, max az MT-32 alap patch set-jét, ugyanígy XG-t és GS-t sem, ezeknél max a yamaha/roland hangszerek mintát használhatod mint GM zene,
    -a midi portot disabled-be teszi az aweutil, amikor GM módba kapcsolod,
    -GUS emuláció nincs, vannak GUS soundfontok, azok, mint az MT-32-nél, csak annyit érnek, hogy GUS-ra hasonlító mintákkal megy a GM.

    Disclamer:
    Kipróbálni nem tudtam, mert elég messze vagyok a saját kártyámtól, de hétvégén megpróbálom, ha megtalálom hova raktam a ramomat:)

    [ Szerkesztve ]

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

Új hozzászólás Aktív témák