Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pw12345

    aktív tag

    válasz bacsis #19760 üzenetére

    Szerintem ez csak, azért van, mert nem használsz TV kártyát. Nem egy nagy kunszt, hasonlóan kell beállítani, mint a "sima" TV-ket. És, mint a mezei TV-knél, mindet máshogy.
    Azért, ha látod, hogy kisebb a koax aljzat, mint a fater, amit próbálsz belegyömöszölni ne erőltesd, kár lenne a kártyáért.
    Autokeresővel is nyugodtan rámehetsz, csak egyrészt rámegy a fél napod, másrészt az első helyre beteszi a magyar 1-et, a következő 11-re kását, hangyát, zizit, helyi taxisokat, és utána a többi adót, teljesen kaotikusan. Ezért én inkább manuálisan szoktam a kiosztás alapján belőni, mert az autosearch után is egy fél nap, mire a helyére rugdalom a csatornákat.
    Ha megnézed a végén írtam is, hogy hardveres, mert, akkor láttam meg, hogy tettél fel képet a kártyáról.
    Elvileg tudnia kell MPEG-be rögzíteni a TV adást.

    Elvileg kell legyen kép (nagyon nem lehet elqrni, legfeljebb újra kezded, vagy ő maga újrarúgja a gépet), meg hang, ha jól állítottad be a normákat PAL B/G kell neki, vagy egyes adókon PAL D/K, de nálam kajálta mindegyiket. Ha mákod van és alapból a megfelelő norma a natívja, akkor még állítgatnod sem kell. Ha még nagyobb mákod van az autokereső nem a nyugatromán adókat akarja
    kása formájában betenni az első tíz helyre, de ebben nem reménykednék, eddig mindegyik ezt csinálta.
    Most a hangnormát nem nyomom fejből, de úgy rémlik, hogy evidens lesz, ha meglátod a választékot.
    Majd megnézem nálam mi.
    Na ez jó kérdés, elvileg a TV kártyákat ugyanúgy kell összekötni a hangkártyával, mint mikor az AWE32-t kötöd a Gravisszel, pici átjátszó jack kábellel. Vagy, amelyik belső csatlakozós, azt belül a megfelelő kábellel. Nálad az a szívás, hogy még ott a társkártya is (én is ezért nem üzemeltem be még őket, lövésem nincs melyik csatlakozó mi és leírás sincs hozzá, ráadásul van vagy 4-5 hang, a fene tudja, hogy ki, vagy bemenet és több tüskesori IDE- szerű csatlakozó is, lehet, hogy oda is valami bővítőmodul, vagy társkártya jönne).
    Elvileg, ha a hangkimenetet közvetlenül fejhallgatóra kötöd úgy is mennie kellene. De a társkártya, amit feltettél is egy önálló TV kártyának néz ki, lehet, hogy a TV-zéshez az is elég, csak a hardveres MPEG-hez kell, meg a digizéshez a tseng. Ami még megkavarja, hogy a társkártyán normál koax bemenet van, a tsengen, meg mini. Valószínűleg a társkártyába kell bekötni az antennát... vagy nem.
    A lemezein nincs valami help, vagy manual a bekötéshez?

    Ha már lemezek, majd áttolhatnád őket!

Új hozzászólás Aktív témák