Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #78522999

    törölt tag

    válasz frescho #102776 üzenetére

    Valahol van szabadon meg egy Intel DX2-66 talan.
    Marmint biztosan van, de a tipusban nem vagyok biztos, mert egy passziv ragasztott borda van a tetejen.
    De mintha valamiben ilyen parameterrel elinditottam volna mar. Majd kiprobalom azzal.

    Nekem annyira nincs bajom az A4000-el.
    Anno mikor megvettem nagyon gatya allapotban volt es nem is mukodott, akku is megmarta az RTC reszt, ram slotok muanyag lefogatoja is torott volt, a tap is haldoklott eppen. De ez csak amolyan eloregedes es helytelen tarolas kovetkezmenye szerintem.
    Volt anno egy olyan gondja is, hogy egy zarlatos valami IDE adaptert kapott es valamelyik i/o reszre +5V kerult.
    Akkor par logikai ic-t csereltem azon a vonalon.
    Sikerult rendbetennem, de csak egy igenytelen 030 cpu kartya volt benne.
    Tavaly kerult bele egy BFG9060/060 es akkor sem volt vele gond, de nem igazan foglalkoztam akkor vele.
    Most egy serulesem miatt lett idom ilyennel foglalkozni es akkor tapasztaltam az emlitett dolgot.
    Feszultsegek rendben es az elso korben gyorsan vizsgalt dolgok is. (termeszetesen kondik is rendben, sot)

    Van egyebkent egy tippem, de ne legyen igazam.
    Na mindegy, egy komolyabb probalgatas, tapmeres, ssd-vel vizsgalat meg hatravan.

    Epp ma vettem egy ide44/msata adapter + 32GB ssd-t. Megnezem azzal mi a helyzet.
    Szoval, most ez a project eppen.

    Amugy nekem az A600 a mumus. Annak pcb-je es a forrasztasai nagyon silanyak.
    Van olyan verziom, amiben a cpu databus szalak konkretan elvaltak mar a pcb-rol. Hajszalszakadast is vert izzadva tudtam csak javitani, de barmi baja lesz azt inkabb szetbontom es atrakom egy uj pcb-re.
    Volt, hogy a Furia600 lekapta a cpu-t is havernal, hozva magaval a pcb padot is.
    Nalam meg meguszta az ilyet.

    Bocs, nagyon off lett, de ha Amiga, akkor kepes vagyok belefeledkezni. :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák