Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • czundermák

    aktív tag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Fücsök007 #101153 üzenetére

    Update:

    Nincs szerencsém a korai Pentium II-vel, az egyetlen procim ami 98' 30. hete előtt készült, az a 233MHz-es Klamath. Gondoltam talán a 266-os Deschutes még beleférhet, de az is 42. héten készült.
    Vadászni kéne korai steppinges példányokra.

    Teljesen szürreális, hogy a 28 darab P2 közül 1998 46-47-48. heti összesen 16 darab van, a többi már 99-es. Az egyetlen CPU ami zármentes, a fent említett 233-as, 1998 február közepén készült.

    Sajna az 50MHz-es teszt nem fog össze jönni, de azért le méregetem őket, ha már kipakoltam, holnap dobok fel eredményeket.
    Egyik lapom (BX6, BE6, BE6-II, BH6, BF6, SH6) sem tud lemenni 50MHz-re, csak 66-ig.
    BF6-al össze dobtam a rendszert, raktam rá XP-t, gondoltam majd meghekkelem SET FSB-vel szoftveresen, de azzal sem jutottam 64MHz alá, ott már rögtön fagy, amint beállítom.

    A 233-as Klamath-ot viszont le tudtam szorozni 3x66-ra, hogy 200MHz-en fusson. Teljesen lineárisnak tűnik a teljesítmény növekedés, 200-233-266 közt eddig. Ha lesz nagy mintám, abból ki lehet következtetni az 50MHz-es teljesítményt úgy ahogy. A P2 pont erről volt híres, hogy dupla órajelért dupla teljesítményt kaptunk.

    [ Szerkesztve ]

    CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

Új hozzászólás Aktív témák