Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cskamacska

    addikt

    Sünt belétek!

    Találtam Vaterán ilyet ni: Soundblaster AWE32 + Yamaha DB-50XG (ISA)
    Ez bezony tökéletes(vagy majdnem, maradjunk a "pont jó"-ban) DOS-os MIDI-s retro párosítás, és dobozos, és lemezes, és like new. :Y
    Ez bezony íBéjről alsó hangon 10-15 ezer forint minimum, de így együtt egyáltalán fordulnak elő, dobozos DB50XG sem nagyon akad. Amit olcsóbban 6-7k-ból ki lehet hozni, azok a kínai DB60XG klónok, de ez se nem klón, se nem oem, se nem drága /pillanat. És ha nem siettek, egy sefter megveszi jó olcsón, és rátok sózza jó drágán. :P

    mod: egyébként gondoltam, hogy laposkussban majd sznájpingolok, de ez esetben más eladásaimból nem hogy merdzsóra, de kenyérre se futná hó végén, úgy hogy inkább megosztom az örömhírt, azért mégse egy mogyoróshoz kerüljön e kincs :B

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz DBob #12164 üzenetére

    Aki külső Roland egységgel csapatja, annak könnyű beszólogatni. :P
    AWE32 nem képességeit illetően kiemelkedő, hanem az a legnagyobb előnye, hogy majd minden létező DOS-os program ismeri, ill DOS-tól XP-ig minden oprendszer alatt működik. Emellett a DB50XG gondoskodik a frankó MIDI hangzásról, aminek a Roland cuccokat leszámítva nincs párja.

    Egyébként 5600 forint lett a dobozos AWE32+dobozos DB50XG pakk vége, erre simán rálicitáltam volna, ha nem lennék ily veszettül megszorulva. :( Az ember kinéz Béjre, most is csak szutyok kínai DB60XG másolat van egy szál semmiben, ami viszont minimum 6-7 ezerbe fáj hazáig. Megjegyzendő még, hogy itthon meg úgy egyáltalán nem nagyon láttam eladó waveblaster cuccosokat, volt egy tavaly év eleji Hardverapró hirdetés oem DB50XG+ISA MPU401 kártyáról 10k-ért, meg ugyanekkor egy Turtle Beach gyűjtemény leépítéskor elcsíptem egy Cancun FX-et, és nagyjából ennyi 2 év távlatában. :(

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz DBob #12180 üzenetére

    Én igen. :DDD

    Más kérdés, hogy sok fekáliát a hangkarik sem érnek bizonyos esetekben, pölö gémingre a méregdrága Asus Essence is csak annyira jó, mint egy akármilyen alaplapi.. :(((

    ui: Egyébként jópofa, hogy miután leszóltad az AWE 32 kifogásolható hangminőségét, utána megjegyzed, hogy a SB Pro-t részesíted előnyben. Mármint pont a Pro-t, ami zajosságban kb a SB 2.0-val van pariban? :DDD

    És ha már Pro über alles: Sound Blaster Pro exclusive games

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz DBob #12182 üzenetére

    Nem teszem. :R

    Egyébként nekem mindegy, hogy melyik mennyire, mivel amióta ráültem egy AWE64 Gold-ra, régebbi cuccal nem fárasztom magam. Az tűrhető kompatibilitásban, elég jó analóg kimenet minőségében, és ha valamelyik program nem akar vele együttműködni, akkor így járt. :)

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    Kis színes a nagy komolykodásba bele ;) :
    hardware DLC :D

    Hopika, ha kicsit későn is, de lett PH! hír némi infóval.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Yutani #13317 üzenetére

    És a vége az lesz, hogy semelyiket nem használod, és csak porosodik a sok lom a szekrényben. ;]
    Már vagy 2-3 éve elhatároztam hogy raktársöprést kellene tartani, mert a legtöbb cucc nincs, és vélhetően nem is lesz kihasználva. Pláne ha hozzáveszem, hogy kártyákkal römizni egy dolog, de Win98-ból egy ma is használható stabil rendszert szerkeszteni nem kis idő, és erőfeszítés, és ha hozzávesszük, hogy a gyakori kártyacsere rutinszerűen felborítja a Win98 lelkivilágát.. :(

    K6-III 550 témához: én is csodáltam a leggyorsabb K6 procit egészen addig, míg az egyik jóember arról panaszkodott a HWSW megboldogult K6 topikjában(béke legyen vele), hogy az 550-es procija a 600-at is problemásan viszi. Talán ebben kis rossz alaplap/user error is lehetett, de a lényeg, hogy eszembe nem jutna fizetni akkora felárat, ha normális körülmények között azt sem lehet komolyabb órajelen(pl 700MHz) futtatni biztonságosan hosszabb távon. :U Lásd még 3200+ Athlon XP. Még tavaly is kelt el annyiért ilyen proci, mint amennyiért el tudtam adni a tunyingos zármentes 2500+ példányomat..2005 nyarán.. ;] 2500/2600+-os proci, legyen az akár duálosítható mobil, a kutyának nem kell, bezzeg a 3200+, nna az. :P

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    Nem tudom vótmá-e, de találtam Árgépen ilyet:


    AMD K7 Athlon 950 MHz

    Fél pillanatig az állam leesett, de a rencer nagyon ügyesen az AM4-es Athlon X4 950 dobozos változatait gyűjtötte alá. :))

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    Nem akarok "Hülyét kapok az apróktól" offtopikot nyitni de..
    Van ez az aprós hirdetés: Aureal Vortex2 A3D

    10000-et kicsit drágának érzem, még ha ritkább SuperQuad-szerűségről is van szó.

    De "retró profi minőségű hangkártya" az mi akar lenni. :F Illetve kommentben "nagyon jo a hangzása". SB16 kompatibilis borzalmakhoz képest lehet. :) De már a korabeli 18 éves Pest-szentimrei keltezésű "proli" SB Live! Value kártyámhoz képest sem érzem se profibbnak, se jobb hangzásúnak a saját fekete SuperQuad hasonmásomat, tökugyanazzal a Sigmatel codec-el és kialakítással.

    Persze összességében egyébként is az a véleményem, hogy a retró korszak hangminőség terén abszolút kukszi, és a vak vs világtalanok csatája volt, messze mélyen az átkosból ránk maradt analóg Hi-Fi cuccok szintje alatt.

    Mikor válthattam SoundBlaster 2 ZS-re 2005-ben(mostani mércével igen kommersz kártya), nagyjából mindent überelt amit addig hangkártya fronton hallottam. És tényleg, mikor a meglévő CT4670(Live Value), és CT4810(Creative AudioPCI folytatás alias SB128 és még ami random OEM neveket ráaggattak) mellé kezdtem gyűjteni a régi öregeket, akkor kicsit megrökönyödtem. MX300/említett fekete SQ féleség - Live szint. SB64(Value) alatta. Gold nem jobb. SB32/16/Pro2/eredeti SB 2.0 "zajkeltők", borzalom. GUS PnP pff csodakártya, SB64 szint, talán. Terratec EWS64(sokXL) ami talán kicsit jobb mint a többi tucat ISA kártya, az felér a Live környékére, fölé is, de annak meg a driverei borzalmasak.

    Ezért gondolkodtam, hogy "retróra" egy abszolút nem retro Audigy 2 Platinum kéne talán. Win98/XP nem gond, haxolt Audigy DOS meghajtókkal talán a DOS-os SB16 is működne.(Padar Attila féle AUDIGY12.ZIP) Vagy haxolni a 64 Goldra optikai kimenetet, ez régen is ősi román szokás volt. EWS64 valamelyik readme-jében külön megemlítik, hogy Creative kártyát optikain rákötni milyen jó és népszerű. :)
    Platinummal meg megint az van, hogy aprón feltűnt 15000-ért, aztán két(?) nap alatt elvitték mintha ingyé lett volna. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz arn #57435 üzenetére

    Anno azt hittem hogy azért a "jobb kártyák", nos jobbak, mint ami nekem adatott. :B Azaz az MSI féle i440LX lapra integrált C-Media izébigyó, meg AudioPCI-nél. 1999 nyarán ugye 40000(30000? :F ) forint volt a dobozos SoundBlaster 64(Value), a 20000 forintos Gaerfield-os kiadású Win98 Plus! mellett, hát az biztos csodákat művelt olyan áron.. :DDD

    Majd 2000 április környékén 15000 forint körül vett zacskós Live! Value 1024 vásárlása előtt direkt arra gondoltam, hogy a dobozos Diamond MX300 "jobb", de a Creative kártya szélesebb körben támogatott. Hogy aztán Vortex-hez már NT driver is csak gagyi bétás-hekkes változat készült, és ehhez képest a Live tulajoknak az volt a legnagyobb szívfájdalmuk, hogy hol késik a Vista driver 7 évvel később.. az már történelem. :) Csak hát szegény Vortex sem volt "jobb", leszámítva a csoda A3D-t meg a fél marék játékot ami támogatta, de analóg kimenete abszolút se nem "profi", se nem "jól szól", na, ez meglepett.

    GUS Classic szerintem nem jobb a PnP-nél, a kortárs SB 16/32-nél talán.

    Egyébként van néhány(nem sok) mérés régi kártyákkal:
    Alasir.com SoundBench: 17 PCI and ISA Sound Cards Tested
    PCAVTech Sound Card Technical Benchmarks Test Ratings Comparison

    és ha már turkálok, kis vegyes

    Flaterco.com PCI audio notes

    envagyok: És te mennyit engednél a duplájából? :D

    De ha már Veblen javak ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    A Nagyon retrós Hdd 30000 forintos ára úgy néz ki kiverte a biztosítékot a Retró hardverek aprovat közönségénél. :D

    Most tessék ránézni, míg az ellenállók el nem lesznek nyomva "üzletrontás" vádjával. :K

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    Számtech lomokban el nem botlással teli szép jó reggelt kívánok!

    Esetleg van arról valami lista esetleg tapasztalat hogy per pillanat milyen videó hardveren fut H264 video gyorsítás, illetve böngésző gyorsítás a naprakész Chrome böngészővel?

    Úgy hallom a HD4850 és köre, ill a 8500GT környékének már nem haverja a kalauz, HD5-6000, G2x0/500-as Fermi még menne?

    Úgy általában a video gyorsítási képességek tipikusan el vannak hallgatva(pl Vega is tud VP9-et gyorsítani, csak mivel hibrid, így a saját ventijét tekeri a processzoré helyett :) ), de hogy mit időközben milyen vasak/meghajtók támogatásán lépnek túl maguk a lejátszók, na, azt ember legyen a talpán aki kideríti.

    és ha már földre támogatódás

    ExtremeTech - Microsoft Silently Kills Windows 7 Security Updates on Older PCs

    de úgy néz ki már év leején állt a bál

    Sevenforums - MS messed up updates for non-SSE2 capable CPUs (Athlon XP) !!!

    Vogons - Steam drops XP/Vista in 2019

    "Starting on January 1 2019, Steam will officially stop supporting the Windows XP and Windows Vista operating systems. This means that after that date the Steam Client will no longer run on those versions of Windows. In order to continue running Steam and any games or other products purchased through Steam, users will need to update to a more recent version of Windows.

    The newest features in Steam rely on an embedded version of Google Chrome, which no longer functions on older versions of Windows. In addition, future versions of Steam will require Windows feature and security updates only present in Windows 7 and above.

    For the remainder of 2018 Steam will continue to run and to launch games on Windows XP and Windows Vista, but other functionality in Steam will be somewhat limited. For example, new features such as the new Steam Chat will not be available. We encourage all users on these operating systems to upgrade to newer versions of Windows in order to have ongoing access to the latest features of Steam, and to ensure future access to all games and other Steam content."

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    Üdv néktek!

    Hirtelen felmerült egy gyengélkedő Audugy 2 ZS Platinum Pro kapcsán hogy hangkártya hibát milyen valószínűséggel lehet megoldani kondizással?
    Nevezett SB0360 teljesen épnek néz ki, ám a C142-es jelölésű 16 voltos 22 mikrofarádos kondenzátor picit meg van dőlve. A kártyával hol nem indul a gép, hol nem látszódik egyáltalán, hol csak az Aida64 PCI listáján, hol bejön rendesen, telepíthető a meghajtó, működik, aztán eltűnik hirtelen mindenhonnan.

    Lehet már rápróbálni sem szabadott volna, de így alakult, először nem hittem hogy az okozhatja, másik PCI csatlakozó, másik gép, ilyesmik inkább. :B

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz envagyok #60349 üzenetére

    Ezért kell kikötni az árat, ott nincs látványos aláígérés. :K Néha előfordul hogy 150000 forintért hirdetnek meg PIII-as félkonfigot és előbújnak disszonáns hangok, de ez csak a javára válik az eladónak, mert később már 100000 forintért is odaadná a drágaságot. :D

    Na most ha az időnként behuppanó eBay ár x1,5-2 biznic megcsípésének reményében mindenedre "ajánlatokat várok" címkét ragasztasz, akkor komolyan ne csodálkozz hogy ajánlatokat kapsz. :P

    Tudni illik a retrómetró nagyon szubjektív hely, erre lenne a RETRO beárazás topik, de az itteni bacsis mester árat megpillantva a reménybeli eladók simán rávernek szintén másfeles-kettes szorzót, hogy legyen minek alkudni a feléből. :DDD

    No meg a jöttment vásárló honnan tudja, hogy egy L alakú kései Rage 128 Pro Ultra 1200 forintért az eladón fog rohadni hónapokig, míg egy 12 egy tucat Voodoo 3 2000 15000 forintot is megérhet egy OCD-vel kellően felvértezett, gyűjtésbe újonnan beugrott yuppie számára? :F
    Objektíven miért rohad a Vaterás eladón egy mindenes-dobozos-számlás, minden-kompatibilis PCI-E x1 GT730 7-8 hónapig a tucat 710-730-ak piaci ára alatt, miközben angol eBay-en random, még épp működő FX5800-at limóban házhoz hatjva kapják ki az ember kezéből 100000 forintokért, miközben esélyes hogy az az FX5800 időnként használva nem él meg a gyűjtőnél sem 2 évet? :F

    A divatról nem is szólva. Mikor Phils Computer Lab, vagy más retróval foglalkozó juhtyúkos valamiről csinál egy imponáló tesztet, nemzetközi vásárterekről lesöprődik minden példánya egy pillanat alatt, még akkor is, ha egyébként a kutyának nem kellett. :))

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz flymi #60465 üzenetére

    Pedig simán megeshet, hogy hiába régi vagy ritka valami, akkor sem érdekli az embert, mert mások az elvárásai.

    Pl engem a hideg verdes ki a Baby AT cuccoktól a mai napig. Elég nyűg a szalag kábel az IDE csatikhoz, de ott minden úgy megy ki, jobb esetben, mert ezek szeretnek először elveszni. A lapok elrendezése meg totál random, az alap hogy az IDE csati a gépház mellett van, az ATX lapokhoz képest pont másik oldalon, de volt Slot 1 Baby AT lap aminek a betáp csatlakozója a proci hűtője mellett-alatt volt. :DDD A most már kikapcsolhatja számítógépét felirat sem hiányzik nagyon, hogy utána a táp kattanással nyugtázza hogy áramtalanította a gépet. Tápokról nem is beszélve, bármikor ki lehet szaladni egy vadonatúj DC-DC Hexa 85+ FSP-ért és gyönyörűen fog menni vele az Epox MVP3G2(esetleg pár ISA hangkártya fog ríni a -5 volt hiánya miatt), de egy Asus P5A-B-hez már rettenetesen szanálni kell a kidöglött, vagy kidöglőben lévő AT tápok halmait, vagy ATX-AT átalakítót hozatni óperencián túlról. :U

    Ennek megfelelően egy teljesen jó Acorp MVP4 lapot ki is kerültem Vaterán júniusban. :(

    De mondok mást, épp itt a Hardvateraprón van most működő 166MHz-es Pentium Pro 512K eladó(8000-ért, de ugyanitt kerestek egy hónapja bármilyen PPrót 15 ezerig, Vaterán meg van 1 megás(!) 200MHz fekete PPro hiányzó lábakkal, szerintem azért még pofozkodni fognak a gyűjtők egy sort, hiába kell még javítani is :) ).

    Ha az ember lecsapna rá és gépet rittyentene köré.. pontosan mire is lenne jó? DOS játékra lassabb lenne mint egy 166MHz-es P54, Windows alatt a jobb FPU és 32 bit előny miatt már nem biztos, de a fennmaradó Pentium lapokba egyébként is simán mehetne a 233MHz-es MMX, az jobb lehetne játszani. MMX hiánya miatt kései médialejátszók már egy wav-al sem indulnának el.
    166MHz bőven kevés 2000/XP alá, NT 4.0 totál gyér multimédiás használatra, Win98 meg szvsz megint gyorsabb lenne Pentiumon.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz #94257664 #60513 üzenetére

    Melyik embert?

    Most néztem egy NEC Powermate VT gépházat, és volt benne egy MSI MS-6147 mATX lap. 2000 eleji lap, BX chipset, Rage 3D Pro Turbo videó 4 mega memóriával, Creative ES 1373 hang. Egyetlen apró problémája, hogy szinte minden kondi tropa, és egy már kipölyhödzött. :(

    Abit KA7 is pupul, de az még megy. Amilyen horror történetek keringenek a korabeli Abit kondenzátorokról, a Jóisten védte eddig meg, mert más lapok 5 évet nem bírtak ki.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz envagyok #60552 üzenetére

    Medion FX5200 / Gef4MX-re tippelnék, a kínai dzsunkáknak volt mániájuk a 2002-es zöld referencia hűtő, meg a felesleges CD audio csatlakozó a kártya sarkán.

    flymi: Ilyen-e?

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    Microsoft Direct3D team office has a Wall of GPU History



    Nagy kegyesen megosztottak még pár stílusosan 640x480, és 480x360 felbontású képet. :DDD

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz arn #60589 üzenetére

    Én is így vagyok. Amikor éppen bevásárolni vitt a retrómetró, mindig csak az elérhetőbb cumókat bökdöstem meg. Ennek okán a leadott 3dfx gyűjtemény sem jön vissza, 50000-et biztos nem adnék egy PCI-os Voodoo 5-ért, de lassan ott tartunk, hogy ilyen ajánlatra lehet körberöhögnének. :O

    Mertazíbéj. Mint énvagyok is felvázolta, a jól kereső juppiek néha csak Youtube-os ajánlásra is lerámolnak komplett termékskálákat, ők nem tudják mi volt előtte az ára, nem is nagyon érdekli őket. Ennek okán egyre több eladó kitartja az árat, illetve szaporodnak a nagylelkű adományok a Juhtyúkosoknak, hogy ugyan mondjon már róla pár jó szót. ;]

    Az OCD gyűjtő táborról meg jön az ellen reakció, mindent és bármit vesznek aminek később még valamikor hasznát láthatják, mert a mocskos kazuár juppi, na az majd jól elszedi előlük. És tényleg. :DDD

    Aztán ha ezek lerámolják a béjt, akkor jönnek sefterek akik a helyi készleteket csapolják, antiszemita karikatúrákat megszégyenítő kéz dörzsöléssel. :o A hardvateraprós eladó meg akkor döntse el, hogy az Ali Aladdin 7-es lapjának vevője egy magyar raktáros, aki épp most állítaná össze álmai milléniumi konfigját, vagy egy susogós seftermester, aki jövő héten már küldi tovább valami ámerikai mánágernek 200 dollárért. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Sanchez638 #60664 üzenetére

    Coppermine az E jelölés, 133MHz-es FSB a B jelölés. De ezt csak 600MHz-ig csinálták, mert utána kihalt a Katmai mag, Coppermine meg nem kapott B-t a 133MHz-re.

    Már csak azért is tudom, mert azóta is keresek 600-as Slot 1 Katmai procit. :B Anno lett volna, de akkor legyintettem hogy elég a 450-es PII. :U

    Duálban biztosan PII Celeronok 533-ig(Socket 370 pl Abit BP6 lapban, Slot 1 kemény HAX segítségével), Katmai és Coppermine PIII-ak, PIII-S Tualatin procik mennek. Coppermine / Tualatin Celeron biztosan nem, S nélküli 256K/133 Tualatin PIII nem biztos.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz hege8888 #60718 üzenetére

    Nem kell nagyon siratni a Vaterás lomikat. Tény hogy FIC 19+ RDRAM-os lap nem terem minden bokorban, de egyrészt nem biztos hogy nem járnál jobban egy Abit BF6/BE6-II lappal(pl hintawr-nek van eladó, ha még eladó), másrészt az ilyen kutya szájában "fellelt állapotú" gépek semmivel nem jobbak hogy a Vaterán vannak hirdetve, mint hogy a helyi bolhán szednéd össze a lomizós romáktól.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Sanchez638 #60756 üzenetére

    Pedig ontopik ez is, Core 2 már erősen retró szagú.. pont azért amit említettél. :)

    Szerintem netezés alatt leginkább memóriából fogytál ki, azt a weblapok 2010 óta szeretik két kanállal enni. 2013-ban, pont még mielőtt legelőször jól megemelkedtek volna az árak, bővítettem 16GB DDR3-ra a fő gépben, és az állam leesett hogy kb 30-40 böngésző lap lezabálta az összeset(!!) Króm, de igazából Bugróka alatt is. :Y

    Ezen tanulság okán mikor 2017-ben új másodgépet kellett összerakni, akkor erősen a seftelt-selejtezett szerver félkonfigok között néztem szét az "ingyen" ECC REG DDR2 / 3 memóriájukkal, mert a DDR4 és valamivel lemaradva a DDR3 memóriák is a 4-5000 forintos gigabájtonkénti árat kőrözték, abból meg sohanapján jött volna ki 16GB akár egy Core i3 2100 mellett is. És persze beütött a kockaság is, azért 8-12 mag jobban néz ki egy kétprocis lapon, mint valami kommersz Pentium - i3 - i5 maradék.. :D :B

    Ekkor a LGA 771-es 4 magos Xeon konfigok már elég olcsóak voltak, de elég kevés, 2-4-8GB memória járt csak hozzájuk. Volt viszont elég sok Socket F(1207) MSI Speedster 2 félkonfig selejtezve, na ezekben minimum volt a 8x2 GB DDR2 667, de akadt 8x4GB is, prociból 2xOpteron 2352 / 2354, ill 2423HE volt a felhozatal, és szállingóztak még 2435, és 2389 pót procik is nagyon változatos árakon.
    Nekem szerencsém volt, elkaptam egy 2435-ös ajánlatot 32GB DDR2 800 memóriával, házzal, minimális plusz költséggel a többihez képest. Tavaly ebbe került még egy PCI-E x1 GT730 a TV felokosítására, meg került volna az Audigy 2 ZS csodakártya, ha nem fingik ki előtte. :B

    MSI MS-9661 Speedster 2

    Tapasztalatom az, hogy teljesítménye egész tűrhető nem kis mértékben a bőséges memóriának köszönhetően(amiből ha bent van az összes akkor estére bootol, mert lassan végigszámolja az egészet induláskor ;] így most 2x8 van bent single channelben), proci pont 2600MHz-es Phenom II/Core 2 -nek felel meg magonként, multi benchmarkban a 12 mag talán összeránt egy Core i7 2600/3770K-ra valót, ha jobb kedve van.

    Napi használatban Windows 7-el egész jó, webes böngészésben nincs látványos különbség Core i5-höz képest, játékra használva a gyengített GT730 talán egy 9600GT szintet hoz, de ott a passzívitás(gyári 2U réz procihűtők is meglepően halkak, egy átlag munkaállomáshoz képest néma a gép), a driveres támogatottság(van rá DX12 támogatás :DDD no meg a minden felismeri és minden GPU gyorsítva van), meg a h.264 video lejátszás volt a lényeg. Egyébként van a lapon egzotikus Volari Z7 16MB 2D lassító D-sub kimenettel. Egyáltalán nincs 3D(mint ahogy az integrált ATI ES1000 cuccokról is lefelejtették, pedig az a Radeon VE/7000 átmahinált változata), és a Windows 7 nem szereti, bár gyanítom hogy inkább az XGI legmaradéka a hunyó, és nem tudtak a végére sem jobb meghajtókat írni mint a fénykorukban. Lap jó köztes megoldás, későbbi PCI-E kártyák is mennek, van SLI támogatás, USB2, SATA2(sajnos AHCI nélkül), 2 natív PCI, 1 IDE, 1 floppy, 2 PS/2. Windows XP, 7 64bit, 10 64bit rendesen megy.
    Táp az kell neki, fel kell készülni hogy 240+ wattot csak proci oldalról bekér, de idle-ben nem eszik rengeteget. Megemlítendő hogy a 6 magos Barcelona Opteronokat nagyon sok(legtöbb?) Socket F lap nem kezeli, a Speedster 2 még pont el van velük 115W-ig, de 2800MHz-es 2439 már állítólag itt is necces.

    és ha már tépem a számat, nem fizetett hirdetmény

    MSI K9nd Speedster2+2x6mag Opteron2435+16Gb 800Mhz CL5 eladó 22000

    Szvsz ez jó bolt, bár nagyon beszakadt a Ryzenek miatt a régi Nehalemek, egyéb Core procik ára is, de "ingyen memória" továbbra is csak az ilyen Opteron féleségekhez jár. Itt jobb féle 800-as 4x4GB RAM, és kapásból 2435-ös procik kelletik magukat átlagos 2352 + 8x2GB 667 áron.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz DarthSun #60764 üzenetére

    Nem fizetett kultúrpolitika volt, csak gondoltam ajánlok egyet. :B Szvsz hobbira kockulni már megéri, ill annyira nem is borzalmas a teljesítménye, pláne hogy még mindig 15-25 ezer forintért adnak egy-egy Phenom II X6, vagy 4 modulos Dózer procit minden nélkül. :U

    Nincs semmi tuning a Speedsteren, CPU info van, hardware monitor, memory interleave és ECC ki-bekapcs(nincs időzítés állítás sem), integrált cuccok állítgatása, meg pár szokásos dolog. Igazából nem kimondottan ideális platform a Phenomoknak, DDR3-at azok is jobban szeretnék.

    MSI MS-91F7

    Socket C32 jobb is lenne, de ott már kompromisszumok vannak. A Speedster utód MSI MS-91F7 alaplap az ami szélesebb körben elérhető itthon, de ezt mindig veszett drágán adták, általában alacsony órajelű Opteron 4170HE procival(ami a 2425 pepitában), nagy ritkán valami Buldózerrel, talán egyszer láttam Piledriver alapú Opteron 4334 párt hozzá. A memória mindig kevesebb, 4-16GB 1333-as ECC Reg. A lapon, legalábbis az itthon selejtezetteken, egy PCI-E x8 sín mindig hiányzik, így 1 x16, 2 x8 PCI-E(amiből egy a videokártya takarásában lesz) és 1 PCI áll csak rendelkezésre. Floppy, IDE csatlakozó nincs, SATA AHCI van, 16 megás Volari Z7 lassító az ASPEED AST2050 távtovatöfködő 8 megás video kimenetére cserélve.

    Mindez 20-30k helyett nagyon zakciósan 50-80 ezer forintokért, amiből már sokkal jobb képességű X58-as kétprocis Nehalem(Westmere) Xeon is kijöhet, vagy akár valami X79-es Sandy Bridge szörnyeteg. Külön a Nehalem Core i7 analóg Xeonok is sokkal olcsóbban mennek mint a C32, G34 foglalatos AMD procik. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz cbmfan #61037 üzenetére

    Indulnia kéne, ez is csak egy rendes Voodoo 3. Egyébként ilyenkor jön a rettegés lánc: Vajon a GPU/VRAM halott?(ha valami csúcscucc és nem volt szigorúan félévente újrapasztázva jó hűtővel simán megfőhetett, ramok is hullanak fajtától függően) Foglalattal van baj? (tisztogatás, más foglalatba próbálgatás, sajnos foglalat is be tud kakálni) Lappal van baj? (tud baj lenni, főleg random inkompatibilitás, de ez még a legkevesebb) Windows nyeklett meg? (98-nál rutin :D ) Memóriát nem szereti? (megint csak nyűg a lappal) Proci instabil?(kifingott cache csókoltat)

    Nem generalizált szorongásosoknak való a retrózás az biztos. :))

    Driver CD-t többiek nevében is köszönöm, a net erodálódásának köszönhetően lassan oda jutunk, hogy a retró drivert, BIOS-t, szoftvert, játékot nehezebb lesz beszerezni mint a régi vasakat. :O

    Vogonsdrivers ezért is nagyon jó kezdeményezés. :R

    Megint egy Vogons listát tudnák idézni:

    3D Accelerated Games List (Proprietary APIs - No 3DFX/Direct3D)

    Itt felsorolt spéci játék kiadásokat halvány lila gőzöm nincs honnan lehetne beszerezni.
    Vogonson kérni sem lehet a gyűjtőktől, hisz nem foglalkozhatnak warezzel, még akkor sem, ha már jócskán abandonware minden ilyen játék. No meg az őszintét megmondva a gyűjtők sem szívesen osztozkodnak, íBéjen valami pofátlan árat lehúznak róluk egy lemezért, nem fogják jókedvűen mindenki felé megosztani. :(

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz frescho #61137 üzenetére

    és ha már ajánló

    Vatera - Fax Modem Acorp M56AMR 350 forint darabja, 29 darab van még neki

    Dobozos AMR kártyát nem nagyon láttam még, igaz nem is nagyon kerestem. :B Kvázi használhatatlan a cucc, mert ugye hol van még réz drót ahol be lehet tárcsázni. Igaz pár éve UPC még említette a promó papírjain hogy az ADSL területein ingyenes betárcsázós netet oszt, de lehet ennek már lőttek. :F

    Mégis, van egy rakás lapon felesleges AMR foglalat, most lehet bele kártyát dugni. :K

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz quailstorm #61174 üzenetére

    "Amúgy nálam a rettenetes helyigény a baj, most ha vennék, a fő gépembe mindjárt 500-as kéne. Úgy meg húzós."

    Szerintem nézz szét a piacon, mert az SSD-k továbbra is meredeken ocósodnak.
    Pl épp most döbbentem le, hogy a PNY CS900 120GB 5900 forint Bestmarktnál, ez már retróra is megéri.
    Ugyanez 480 gigásban 19000 forint környéke, 960 gigás 38000, ez már új gépbe sem megvetendő. :R

    UserBenchmark.com-on érdemes ránézni a kiszemelt darabokra, tesztekkel ellentétben itt tényleges valós sebességeket mérnek. Itt lehet lesni a szórást is, pl telepakolva, vagy régebbi gépben mennyivel lesz lassabb a meghajtó, mert tesztben mindig a lehető legjobb eredményeket mérik.

    Szinte egy árban adott Adata SU650 kb azonos sebességű a CS900-al, és mindkettő picit gyorsabb másfélszeres áron adott nép-SSD Kingston A400-től. :U Persze a teszkógarázda SSD meghajtóknál 16nm körüli planár TLC-re lehet számítani, szóval egyik sem lesz Crucial MX500 / Samsung 860 EVO szinten, de legalább fele annyiba kerülnek(amit a 3D QLC meghajtók nagyon nem akarnak elérni, azok most drágábbak és lassabbak mint a 3D TLC meghajtók :( ), és még így is bőőven jobbak mint bármilyen merevlemez. :K

    envagyok: Beérkező SSD meghajtókat ha megfuttatod régi gépekben, akkor megosztanád velünk SATA vezérlő kompatibilitásukat? :R

    Én magam is nagyon gondolkodom hogy a Compact Flash projektet lehúzom a klotyón(épkézláb IDE-CF átalakítók drágák, CF kártyák még inkább és kicsik is, nagyobb CF kártyák nem bootolhatóak IDE támogatás hiányában), és inkább kiciócó SSD-vel állok neki a merevlemezek kiváltására.

    Csak épp az sem fenékig tejfel, mert pl a friss ropogós Win98 és PCI 2.1 kompatibilis Delock VIA VT6421A kártyámról azt írja a net, hogy egyáltalán nem szereti az SSD meghajtókat(és ezzel együtt a Via chipsetes lapok VT8237 déli hídjában lévő VT6420 SATA vezérlő sem), de még a SATA II/III merevlemezekkel is meggyűlik a baja. :o Szóval a tökéletesen retró kompatibilis RAID kártya.. csak retró meghajtókkal működik. :DDD Viszont elvileg a SATA csatolós optikai meghajtókkal meg pont nincs baja.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz quailstorm #61190 üzenetére

    Illetve revideálnám azt az ajánlást mert most nézem a Micron/Crucial cuccai is beolcsósodtak.
    BX500 elég borzasztó a BX300 után, teljesen lehagyták róla a DRAM memóriát, de továbbra is 3D TLC van rajta, és van SLC gyorsítótár is. Sebességben kb CS900 szint(NAND gyorsabb rajta, de nincs memóriája így randomban meghal), árban kicsit több, de a retrózást talán jobban bírná a nagyobb csíkszélesség miatt.

    Nagy gépbe viszont sokkal jobb lehet a Crucial MX500 500GB ami legolcsóbb helyen már kerek 20000 forint, többi boltban 21-22k. Samsung 860 EVO szinten van, de érezhetően olcsóbb nála. MX500 1TB 42000 forint, csak picivel drágább mint a budget szint.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz r0b3r #61259 üzenetére

    Eléggé. Lehetőség szerint minden kártya antiszatikus(tipikusan selejtezett HDD vagy más régi kártyás) antisztatikus zacsiban van, és erre jön rá a bubis zacskó, hablap, vagy éppen amiben van, majd állítva a polcra hogy nem nyomják egymást. Alaplapok szigorúan alaplapos zacskóban, legtöbbje külön dobozban. Procik hol tálcán, hol hablapon, ott kevésbé oldható meg a zacskózás, de nem is szokott gond lenni. Szerelés előtt radiátor és földelt táp tapizás, a cumók pedig nem kerülnek plédre, de igazából kemény felületre sem, antisztatikus zacskó alájuk, majd karton vagy könyv.

    Érdekes mód pont a kereskedelemben, szerviznél vigyáznak kevésbé ilyenre.

    Memória modulokat, nyákokat nem merem csak élénél megfogni, erre belvárosi lomizóban meg szó szerint hegyén hátán egymáson az alkatrészek(igen, azok is amiket már 20-30 ezer forintokért megvettek :U ), és a fazon közepénél úgy rámarkol a kártyára, lapra, hogy a majd elájulok. :DDD

    Még jó hogy RDRAM modulra kérdeztem jobban rá, aminek teljes oldalát fedi a borda, mert ha 128 megás SIMM FPM modulokat dobálta volna ki a pultra, mintha osztana a kártya partin, menten aláájultam volna. ;]

    De minden elővigyázatosság ellenére azért akadnak áldozatok. Ez van ha kommersz fogyasztói árukat gyűjt az ember. :B
    Rage Fury MAXX nem indul, PCI-os Kyro II kifagy pár másodperc után ha 3D-t lát(lehet driver, lap, és hűtés is, de mindegy mert utána kell járni). Abit ST6 újraindulgat(egyetlen pupu kondi az AGP foglalt mellett, persze nem jelenti azt hogy a többi nem fingott ki csendben), HP VL600-as FIC KC19+ lap meg most nem ad képet. Fő gépben használt Asus P8B75-V lap meg időnként tekercsnyavíkol, és most elkezdte hogy mutatványokat csinál ha sima PCI kártya van rádugva. :o

    Összességében leginkább kondikkal akadt gondom, ugye ez klasszik öregedési gond, szagértők rutinból cserélik. De itthon erre nincs kapacitásom, és nincs biztos emberem Pöst környékén akihez vihetném a felújítandó cuccokat. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz envagyok #61269 üzenetére

    Merevlemezekkel eddig még szerencsém volt, csak pár darab kezdett gyengélkedni, képeket, fontosabbakat általában le tudtam menteni. Tényleges katasztrófális leállásom eddig még nem volt, illetve de, egyszer mikor egy 10 gigás merevlemezt működés közben lerántottam az IDE csatiról. :B

    Persze ehhez nem ártott hogy viszonylag korán rászoktam a SMART lesésére, illetve újabban 2010 környéke óta a Hard Disk Sentinel is folyamatosan fut. Ez kapta el ideje korán a hírhedt Seagate ST1000DM003 kifingási kísérletét 2015 augusztusában, épp a 2 éves garancia letelte után. :K

    más

    Aktuális lesz, Opteronra megy majd XP, szóval érdemes frissíteni.rovat

    Ramdisk erősen rétegigényt céloz meg normál esetben, SSD féle gyors meghajtók megjelenése óta pedig még inkább visszaszorultak. Ennek megfelelő a megítélésük is, mindenki azonnal hülyének van nézve aki nem profi felhasználásra alkalmazná. :(
    Csak épp a Windows XP, és a 32 bites Win Vista/7/8/10 változatok igen erősen profitálhatnak belőle, lévén azok nem látnak(pontosabban láthatnának de az nem érné meg egyeseknek :U ) 4GB(minusz egyéb memóriák) főlé.. de a ramdisk driver PAE/AWE-n át igen, és a maradékból így kiváló virtuális memória lehet. :K

    WinXP-vel használtam 6GB memóriát ily módon 2009-2011 között, swap file 3.3GB fölötti PAE memóriába száműzése látványosat dobott a rendszer sebességén. :K Én a Gavotte féle ramdisket használtam nagy megelégedéssel, ezen korabeli hosszászólás alapján:

    Neowin - XP Pagefile on a RAM disk? - Turbo Data Weasel

    innen pedig le lehet tölteni
    Jens Scheffler -
    How to use full 4GB RAM in Windows 7 32 Bit (Gavotte RAMDisk in Windows 7)

    Techjourney -
    Free RAMdisk for Windows 7, Vista, XP, 2000, Server 2003 & 2008 (Gavotte)

    ImDisk Virtual Disk Driver hasonlót tud, talán kicsit több tököléssel, de épp WinNT 3.51, és Win10 alatt is akár. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    ilyet találtam aprón

    20X Matrox m9120-e512f videokártya eladó darabját 2500 forintért adják
    Ez a kettő DVI csatlakozós kiadás, nem kell szenvedni DMS59 kábelekkel. Volt régebben Vaterán 2000 alatt is, de az gyorsan megszökött.

    Érdekelt hogy a Matrox mit hozott ki Parhelia után, de úgy néz ki nem sokat. Naggyon sokáig a P750-P650-P690 chipeken ugráltak, amik a Parhelia gyengített és olcsósított változatai. 2008-ban aztán jött az M sorozat ami DX9, és 4 monitoros támogatást ígért minimális fogyasztással. Később bedobták a törülközőt és rakás mini-DisplayPort csatlakozós baromi drága kártyákon AMD R5 250 GPU-kat dobáltak ki C sorozat neve alatt. Csak épp arra is ráfáztak, mert ugyanezt megtette az AMD is a FirePro, és a partizán Sapphire is a GPro név alatt.

    M1920-ról túl sok adat nincs, mintha senkit nem érdekelt volna hogy eszik vagy isszák. Egy helyen azt írták a driver valami mókolt XP-s borzalom későbbi rendszereken is, és nem közli le a kártya paramétereit. DX9 támogatás van, de talán lassabb mint a legvágottabb FX5200, és az Aero támogatás épp hogy működik, bármi egyéb GPU gyorsítás kizárva.

    Én magam félek megvenni, Volari Z7 kaland elég volt alvégen. Annak is épp hogy működik a drivere, 2D-ben pedig minden veri, legócskább integráltak is. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Hosssszu #61571 üzenetére

    Pedig csak félig off sajnos. :(

    #61208-ban említette envagyok hogy úgy nem nehéz 20k-ért kitartani az originál SB Pro árát, ha minden elérhető péknél végre újra 3,60 a kenyér, csak már euróban.. És hát az a nagy helyzet, hogy az elvándorlás és ingatlan boom után _nem_ lett általános a fellendülés, hanem eszetlen nagy bérfeszültség keletkezett, az ország egyik fele zsebből meg tudja venni a másikat.

    Ugyanígy ez a retró piacon is jól követhető. Sokan már természetesnek veszik az eBay árakat, ezért drágán adnak el(legalábbis adnának, egyre több az "elszállt" árú, kutyát nem érdeklő hirdetés.. pont mint eBay-en), és vigyorgó arccal rabolnak le "olcsó" ajánlatokat. Mások még normál áron próbálják eladni a cuccukat a "normál" fizetések és régi árak mentén, majd szájtátva konstatálják, ha egy Vaterás aukción morcosan a cucc eddigi értékének kétszeresét verik be hogy végre ők legyenek a nyertesek, de a másik licitje igazából három-ötszöröséig is kitartana, mert Amszterdamban meg az az átlagos.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz Fred23 #73286 üzenetére

    Gyári Intel Socket 370 hűtőnek nézem. Rá szokott menni a Socket 7 lapokra is.

    más

    Nem tudom mennyire divat mostanában az ajánlás a csendes lerablás helyett :D , de találtam Vaterán érdekességet:
    Teszteletlen, DFI G7VP2 ; socket 7 ; 6 x ISA ; 2 x PCI ; Cache 256 KB ipari alaplap kártyákkal

    néven fut, és mint a nevéből következik, egy teszteletlen DFI G7VP2 ipari AT lap az alapja, ami VIA MVP3 lapkakészlettel, 512KB(256? az hogy jött ki) L2 gyorsítótárral valami ismeretlen Socket 7 procit rejt(saccra kerámia P1, de épp lehet Cyrix MII is, vagy bármi kerámia széllel)

    Nem mondanám hogy az átlag Socket 7 lapok 2-3 ISA foglalata kevés, de itt egyből 6 került a lapra, így akinek minden álma az volt hogy AWE32+Gravis+Yamaha+valami MPEG+SCSI kártya erőforrás konfliktusait gereblyézze egész nap az most megtehetné. :))

    Az adatgyűjtő kártyával, és nagyon spéci érintőképernyő csatolóval sokat egyszerű ember nem tehet, de be van dobva a rakásra egy ~4/8 megás Triden Blade3D (9880) PCI videokártya, az nem olyan rossz fogás a lap mellé.
    Kinézetre relatíve friss bontás ipari cuccból, nem szemétből kukázták, akár működhet is.

    Egyetlen nehezítés hogy ennek az aukciónak este vége lesz. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz DarthSun #73293 üzenetére

    Amilyen az MVP3/ALi V/SiS 530 AGP implementációja, azért nem kár.. :D

    Persze itt a rakás ISA lenne a poén, 5 ISA+2PCI, vagy 6 ISA+1 PCI messze a legtöbb amit eddig láttam. P1 lapok eleve visszavágták az ISA darabját 3-ra, P2 lapok 2-re, integrált és PIII feletti lapokon meg vagy egy kallódott, vagy egy sem volt.

    Amúgy gyanúsan alacsonyan áll még a licit, pedig régebben azt láttam hogy 10k-ért tépik egymást bármilyen szakadt 5ali61 deszkáért is a népek. :DDD Trident Balde3D-nek is egész tűrhető a VESA/DOS kompatibilitása.

    Én magam az ISA tekerős, mindenbeállítós korszaktól kezdek elhatárolódni(mármint mégjobban mint eddig), egy korai, semmivel nem integrált 486 laptól szerintem már PTSD-t kapnák. :B
    Éppen ezért arra gondoltam hogy a MediaGX lesz a minimum, már az is "túl 486-os" talán, i865-ös Socket 775 a fő retró gép SSD-vel, többinek meg rezeg a léc.

    Persze ez a szoftveres oldalról a szemlélet, Duke nem kérdez vissza GTX1060 alól indul vagy Tseng ET6000 alól. Anno PCGuruban olvastam hogy butaság hardvert gyűjteni, mert mindig a szoftver a lényeg. És ha XP(ma ugye Win10 :) ) alól, DOSBox-ban, MIDI emulátorral megy úgy mint egy 15 éves korhű gépen, akkor pont nem marad le az ember semmiről.
    Hardveres szemlélet meg az, hogy vesz az ember egy GUS Classic-ot Voodoo 5 5500 PCI-vel 2,5 veséért (vagy lomizik a piacról vese nélkül), és majd kerít alá valami játékot ami talán kihasználja valamelyiket.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés