Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • motion

    csendes tag

    Sziasztok! Érdekes felfedezést tettem az FX 8150-es processzorom próbálgatásakor, ami számotokra lehet, hogy nem újdonság, de mindenesetre én még nem olvastam róla.
    Alapon 18X szorzóval 3600 MHz-en futtatva a prime 95-öt, akkor az összes mag 3600 MHz-en megy, de ha emelem a szorzót 20-ra, tehát 4000 MHz mellett a prime95 futtatásakor a magok egy része 3300 MHz-en, a másik része 4000 MHz-en üzemel.
    Egyszóval ha a szorzót följebb állítom, mint a gyári 18X beállítás, akkor a 8 magon nem konstans órajeleken fut a teszt. Természetesen a CPB-t kikapcsoltam és feszültséget nem emeltem, vid: 1,3375 v. A Gigabyte 970-es lapom biosában nincs APM funkció. Mivel ezt nem tudom kikapcsolni, gondolom a 125 Wattos keret miatt nem megy minden mag állandó 4000 MHz-en.
    Ezt a helyzetet úgy oldottam meg, hogy nem nyúltam az órajel szorzóhoz, az maradt 18x, de az FSB emeltem 223-ra, így elértem a 4014 MHz-et és érdekes módon a prime95 futtatásakor minden mag egyformán és állandóan 4014 MHz-en fut, nincs kisebb érték.
    Semmilyen energiagazdálkodást nem kapcsoltam ki és nem is akarom kikapcsolni.
    Lehet, hogy ezzel kikerültem az AMP féle korlátozást, vagy mi ennek a magyarázata?
    El lehet érni szorzóállítással is, úgy hogy nincs APM funkcióm, hogy minden mag teljes terheléskor csak egy órajelen menjen, azon, amit a szorzóval beállítottam?
    Célom az, hogy alapfesz mellett 100%-os terhelés esetén is a legnagyobb konstans órajelet érjem el mind a 8 magon.
    Mi a véleményetek? Tanácsokat előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák