Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Hencso #77019 üzenetére

    Szerencse is kell ahhoz, ki meddig jut az adott cpujával.. az én 8320asom még 8+2-es lapban se megy egészséges feszültséggel (1.5V) 4.2 felé ... 1.55 kell a 4.3Ghz-hez, és ott fűt is mint a pokol kemencéje (egy ilyen hűtő: [link] ) a gyári helyett egy erősebb, dupla fordulatú ventilátorral nem tudja 70C alatt tartani ha "beindul" a CPU (és ott már elég hangos a ventije .. a gyári halk, de ott a 80C-n is túl volt)... a hűtő talpa "lapolva" és polírozva és ráadásul "folyékonyfém" van cpu és hűtő közt... ennek ellenére vannak ezen hőmérsékletek ha megkapja a feszültséget is ... volt egy merész tesztem 1.65V-al, 100% ventilárorral (push-pullban).. hát zajos volt és 4.5 felé akkor se jutottam (stabil nem volt.. csak asztalig jutottam, de ott is 70C+ volt csak alapjárattal) ... ez egy "hulla" modell (bad luck)...
    Jó lenne egy másik CPU, de nem igazán éri meg ebbe beinvesztálni (hacsak nem "tuti tuningos" darab)...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák