Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Valkűr

    őstag

    válasz tboy93 #62888 üzenetére

    Hát egy Asus lapot megérdemel:

    [link]

    vagy Giga

    [link]

    Ha ezektől olcsóbbat akarsz akkor Asusbol 97-es és a Gigából a 970-es..

    iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

  • Jakuskacsa

    senior tag

    válasz tboy93 #62888 üzenetére

    Szia! Nem rossz valasztas, főleg h többsegükből ki lehet hozni a 9370 es szintet egy kis tuninggal. Jò hűtő persze es egy jo lap persze feltetele. Ahogy a tigris kollega ajanlotta... jatekra nem rossz, nalam 8320@4.5, egy760 phantommal szepen mennek a jatekok fhd-n. Ha akad is egy ket hatareset jatek, max ultrarol lejebbveszed high-ra, es futni fog szepen...

    A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

  • Joe-Soft

    tag

    válasz tboy93 #62888 üzenetére

    Szia!

    Nemrég, amikor én is processzor és lapot vettem, sokat gondolkodtam, melyiket vegyem. Megjegyzem, akkor még nem ismertem ezt a topikot. Rengeteget olvastam teszteket, hardver specifikációkat.
    Az FX8320 helyett inkább javaslom az FX8350-et. Az indok egyszerű. Alapórajelben az FX8350 4GHz, míg az FX 8320 3.5GHz. Tehát Ahhoz, hogy az FX8320 4GHz-en menjen, máris OC val kell kezdj. Míg a 8350 alapból megy annyit. Jelen árlista mellett 5Eft differencia van a két processzor között. Ami úgy gondolom nem sok, főleg, ha később húzni is akarod.
    A másik tényező az alaplap. Ezen én magam többet morfondíroztam, mint a processzoron. Ami biztos volt, hogy Asrockot soha. Így szűkült a legalább a gyártók sora. Aztán a következő kritérium az alaplapon található cpu tápellátása. Így még szűkebb lett a lista. Amikkel én szemezgettem azok a következők voltak.
    MSI 970 Gaming. Ez az alaplap 6+2 fázissal rendelkezik és kib@szott jó az alaplapi hangkártyája, ami valljuk be, játékoknál igencsak jól jön.
    A másik versenyző pedig a Gigabyte GA99FXA UD3. Nos ez az alaplap is kiváló választás, ismerem a márkát és nagyon jó minőséget képvisel A tápellátása pedig 8+2 fázis, ami már igen csak ideális az FX prociknak :)
    Ráadásul dual bios-szal rendelkezik...
    Aztán a 3. versenyző nálam az Asus M5A99FX Pro 2.0. Nálam ez lett a tuti befutó. 6+2+2 fázissal rendelkezik. Szintén kiváló minőséget képvisel. Amiért ezt választottam, az az, hogy 990FX Chipkészletje van, hőcsöves vrm és chipset hűtő, nagyon jó tuningolást tesz lehetővé.
    Nyílván egy Sabertooth vagy egy Crosshair jobb lenne, de amennyivel többe kerül, szerintem nem tud annyival többet...

    Üdv: Joe

Új hozzászólás Aktív témák