Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Egy megfelelően kis teljesítményű, jó minőségű, a saját kategóriájában is jó hatásfokúnak mondható (már ha van köztük lényegesebb különbség) AC-DC adapterrel + paneltáppal mekkora fogyasztás érhető el egy Brazos konfiggal ?

    Vinyónak egy újabb 2,5"-t, esetleg kisebb SSD-ről lehetne szó.
    Vagy pontosan mennyivel is fogyaszt többet egy 5400rpm-es (Green) 3,5"-os ?

    Ramból mondjuk 2GB, alaplapok közül meg az amelyiken van overclock + underclock lehetőség, és szintén a legkisebb fogyasztásban.

  • atesss

    addikt

    válasz canniball #2015 üzenetére

    Igen, azt tudom hogy itthon nem valami nagy a választék...
    Most nem annyira az ár és a beszerzés érdekel (elsőre), hanem hogy egy 2,5" vinyóval, paneltáppal akkor mennyit is fogyasztana Idle-ben egy Brazos-os gép ?

  • atesss

    addikt

    válasz canniball #2018 üzenetére

    Az idle: 25-26W elég jónak tűnik, mert hiába 80+-os a tápod, egy paneltáppal ezt még pár W-al le lehetne faragni, vagyis alig 20W felett lenne.
    23W 1év alatt 24/7-ben 9700 ft, 3 év alatt 29e ft.
    Egy alap Core 2-es gép fogyaszt kb. 2x ennyit min., vagyis a Brazos akár még jóval dágábban is megérné. Persze ha elég a teljesítménye, amire kell. És ha tényleg szerverként megy, vagy 24/7-ben.

  • atesss

    addikt

    válasz GerykO #2028 üzenetére

    A helyzettel tisztában vagyok én is, csak a konkrét hatásfokokat nem tudom, én úgy sejtettem hogy azért egy 65-70% körül megmarad ezen a kis terhelésen.
    Esetleg jól jönne erről is valami teszt, ahol jó pár 80+-os tápot megvizsgálnak extrém kis terhelésen.

    Tudnátok linkelni ezt a tesztet akkor, amiben a 20W alatti érték van ?

  • atesss

    addikt

    válasz GerykO #2033 üzenetére

    De ha a konkrét táp honlapjára felnézel tuti megtalálható valahol a táp karakterisztikája
    Igen (már amelyiknek egyáltalán fent van), de csak 20%-ig !
    Az az alattiról már mélyen hallgatnak...
    De akkor megpróbálok majd a tápos topicokban rákérdezni, hátha tud valaki konkrét pontos számadatokkal is szolgálni - lehetőleg több tápról is.

  • atesss

    addikt

    válasz raidx #2041 üzenetére

    Ezért kell bekapcsolni, hogy (utorrentben): ".!ut hozzáfűzése a félkész állományokhoz".

    Én is tegnap szívtam ezzrl a Samsung LE32B650 TV DLNA médialejátszásával. Mondjuk sokkal többet így sem játszik le, kb. a harmadát a próbált HD filmeknek (illetve legtöbb esetben direkt csak a sample-t töltöttem le).
    Mondjuk jó részét az angol DTS hangsáv miatt (ami ráadásul az első, az alapértelmezett sok esetben).

  • atesss

    addikt

    válasz peterk #2083 üzenetére

    "Normál szerver" módban (torrentezés, mail, web szerver, stb., amihez a nagy adattár nem kell) 32-34W a terheléstől függően.
    De akkor itt most be volt dugva a 7db 3,5" vinyó is, csak leterhelve nem volt ?
    Vagy be van olyan állítva, hogy ilyenkor le is állnak a vinyók ?

    De a 7db vinyót terhelve az 59W nagyon jónak tűnik.
    Ez alapján egy vinyó terhelve sem megy 4W fölé !
    Hiába green, nekem még úgy is nagyon jónak tűnik ez !
    Pontosan milyen típusok ezek ?

    Megpróbálom majd lemérni én is az 1,5TB green WD15EADS-emet, hogy mennyit vesz fel a DC oldalról a két ágon.

    Várom a Brazos-os mérést is. :R

  • atesss

    addikt

    8.5W AC power consumption in idle with an Intel Core i3-based (H55 chipset) desktop system: [link]

    Asszem mégsem olyan jó fogyasztásban a Brazos. :U

    Mondjuk itt nem gyenge elektronikai átalakításokról van szó.
    Én is valami hasonlót szeretnék amúgy majd megcsinálni, csak Penryn (E3400) alapon.

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Videómegfigyeléshez (és esetleg vezérlésekhez - de utóbbinak minimális a hardverigénye) raknánk össze egy PC-t - lehetőleg minél olcsóbban, részben használt alkatrészekből.
    De az alaplapot - ha Brazos lesz - újonnan vennénk valószinűleg.
    Alapesetben két kamera lesz rajta, amiknek a képét USB-s adapterrel/ PCI-os kártyával digitalizáljuk be. Linux fut majd rajta. De előfordulhat hogy esetleg 3-ra vagy 4-re lesz bővítve.
    Kérdés mire elég a Brazos teljesítménye, mert kettőt valószínűleg simán elbír, de a 4-nél azért már nem teljesen biztos.

    A Mini-ITX után a mATX következik, vagy van valami köztes méret is ?

    Alaplapnál a következőek lehetnek az igényeink:
    - nem baj ha nem szerezhető be itthon, ha pont azt tudja amit kell, és jó áron van külföldről, akkor megoldjuk
    - legalább egy PCI hely
    - de inkább nem Mini-ITX méret (hogy elférjen egynél több PCI/PCI-E port) - és akkor legyen rajta min. egy PCI + egy PCI-E

    Amúgy létezik olyan Brazos-os lap (emberi árban), amin két darab, legalább 4x-es PCI-E port van ?

    A házat + tápot egyenlőre nem igazán tudjuk, amit olcsón találunk használtan.
    A digitalizáló kártya miatt nem elég low profile kártyahely, teljes magasságú kell.
    Létezhet olyan ház, amibe Mini-ITX lap megy, tehát alapterületre kicsi, de mégis teljes kártyákat fogad ?

    Linux támogatottsága milyen ezeknek a lapoknak ?

    Vezérléshez kellhet soros port. Megoldható USB átalakítóval (vagy ha van még szabad PCI hely, kártyával is) is, de ez kicsit drágább - ezért preferált az olyan lap, amin alapból van soros port; kivezetéssel persze. Akár kettő is.
    LPT hasonlóan (ha létezik még rajtuk).

    Előfordulhat olyan is, hogy három monitort kell kezelni. De elég ha az egyikhez csak VGA port van. DVI-HDMI meg simán alakítható olcsón mindkét irányba. Displayportnál viszont hallottam olyanról, hogy bizonyos esetben aktív átalakító kell, ami kb. 6e ft-tól kezdődik.
    Ezt az ára miatt el kéne kerülni.
    A fő kérdésem, hogy a Brazos platform (illetve a bele integrált HD 6000 sorozatú "GPU") kezel-e egyszerre három megjelenítőt ?
    Nem kell EyeFinity, csak simán kiterjesztett asztal. Linux alatt természetesen.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz raidx #7149 üzenetére

    A méreteket köszi, akkor a sejtésem jó volt, hogy a Micro-ATX után jön a Mini-ITX - legalábbis az elterjedt méretekben.
    Illetve azóta már megnéztem wikipedián is. Van még közte pl. FlexATX meg DTX - de gondolom ezek nem elterjedt méretek.

    Az ártól is függ még, hogy pontosan milyen kamera fér bele - mire ad keretet a "megrendelő" (egy barátomnak a projektjéhez kell).
    Az biztos hogy nem USB-s webcam, a távolság miatt.
    Alapesetben egy - a kategóriáján belül olcsó - IR compact kamerával számolunk - kb. 10-15e között.
    IP kamerának az árával van baj.

    Nem biztonsági célra lesz - ezért sincsenek olyan igények pl. megbízhatóságban.
    Alapvetően felvétel sem kell, csak megjelenítés.
    Az asztali DVR-eket a rugalmatlansága miatt vetettük el.
    Pl. az alsó kategóriásokkal nem lehet megcsinálni azt, hogy egy portré módba fordított LCD-re egymás alá menjen a két kamera képe - 90 fokkal elfordítva.
    Csak a PC meg drágább is lehet a legolcsóbb DVR-eknél, ezért próbálkozunk hogy milyen hardver is lenne még elég. Én alapesetben egy Core 2 alapú gépet néztem ki, ahhoz értek a legjobban (használt alkatrészekből - de pl. van ami van is nekem úgymond "feleslegben", pl. egy E6300-as + Intel gyári hűtő).
    De akkor még arról volt szó, hogy 4 kamera lesz, és egyéb (a gépet nem terhelő) funkciók miatt 4 monitor - és két operátor két egérrel + billentyűzettel (multiseat linux-al megoldható, bár nem lett volna egyszerű belőni).
    De aztán külön lesz bontva - csak egy operátor lesz egy gépre, és két, esetleg három monitor.

    A digitalizálásra ezeket néztük pl.: [link] és [link]
    Előbbiből vettem is egyet (más célra is kell majd nekem), hát a minőség azért nem egy tökéletes...
    A GeoVision meg direkt biztonsági megfigyelő célú, ez a 25e körüli GV 600-asnak lehet egy olcsósított változata. Linux támogatottságáról viszont olvastam problémákat.

    De nagyon eltértünk a témától, maradjunk a hardveres kérdéseimnél.
    Ezek a processzor teljesítmény igényt leszámítva függetlenek a felhasználási céltól - magyarul nem igaz rá az, hogy TUTIT ne tudnátok megmondani. :)

    Akkor a portok számát nézve az kiderült hogy mivel mATX lesz, ezért 4 db lehet összesen a PCI + PCI-E portok száma. Ugye ez minden Brazos-os alaplapnál így van - vagy előfordulhat ahol csak 3 slot van egy mATX-esen ?
    A 4 slot úgy lenne az igazi (hogy ha esetleg valamiért kellene, két külső videókártyát is bele tudjunk rakni), hogy:
    PCI-E 16x
    PCI
    PCI
    PCI-E 4x
    Csak mint kiderült, a proci is csak 4 PCI-E sávot + a Hudson híd is csak ugyanennyit tud.
    A 4x és 4x meg gondolom az egyéb perifériák miatt nem áll.
    Pontosan mi is az ami nincs a Hudsonban és külön PCI-E sáv kell neki ? :
    USB 3.0 - nem kell
    LAN
    Még valami ? - RS-232, LPT, Hangchip gondolom nem PCI-E-ről mennek.

    Persze aztán az is kérdés, hogy mivel nem játékra lesz, nem-e elég az 1x-es PCI-E slot pl. egy Low End HD5000-s, HD6000-s kártyának.

    Pl. egy olyan lap ami jó lehet: Asus E35M1-M [link]
    A Pro verzió tesztje: [link]
    A portok sorrendje nem tökéletes (jobb lenne a 2. PCI-E az alján), és Linux támogatottsága nem tudom milyen, de egyébként megfelelőnek tűnik.
    Az árát viszont sajnos megkérik: [link]

  • atesss

    addikt

    válasz raidx #7151 üzenetére

    Igen, sajnos csak két monitort tud a 3 kimenet ellenére.
    És a másik gond, az Asus honlapjáról az E35M1-M-ről:
    Multi-VGA output support : HDMI/DVI/RGB ports *1
    Note *1: Dual VGA output support: RGB & DVI, RGB & HDMI.

    Mondjuk itt nekünk nem olyan nagy gond ez, de akkor is elég szar dolog...
    Ez más gyártók alaplapjainál is így van ?

    Ja és ehhez a dologhoz valószinűleg nem fog kelleni, de most már érdekel amúgy is a téma: ha ebben otthon vagy, létezik olyan HD 5000-s vagy HD6000 szériás kártya, ami tud három kimenetet kezelni, aktív DisplayPort átalakító nélkül ?
    Kicsit részletesen, de itt volt róla szó: [link] és [link]

    A MicroATX szabvány szerint (platformtól függetlenül) 2-2 a felállás.
    Ja hogy akkor ez is a szabvány része, ok.
    De az hogy a PCI-E port hányszoros, az már gondolom nem.
    Vagyis akkor ha van egy 16x-os PCI-E (fizikailag, elektronikailag persze lehet hogy nem, lásd Brazos), akkor mellette legtöbb esetben egy 1x lesz még. Plusz a két PCI.

    Létezik olyan eszköz ami az USB-ket rárakja UTP-re. Ha a kamerák nincsenek egymástól nagyon távol, ezzel a megoldással a géptől lehetnek nagyon távol. Bár árba egy kicsit drágák.
    Hát a kamerák elég távol lesznek egymástól (kb. 7-8m).
    A vezérlőtől meg az egyik 5-6m, a másik 10-12m körül.
    A kábelezés nem probléma (Koax - mint a biztonsági kameráknál is, BNC csatlakozóval), tehát nem igazán van igény a vezeték nélkülire.
    De attól függetlenül hogy ide nem kell, nagyon tetszik amit linkeltél !
    Nem kell rejtett legyen (sőt, pont az a lényeg, hogy jól látszódjon), meg a kevés fény miatt ez valószinűleg nem adna értékelhető képet.

  • atesss

    addikt

    válasz canniball #7153 üzenetére

    Persze, egy Core 2-es sokkal erősebb tud lenni, és használt alkatrészekből meg nem sokkal drágább. Illetve ha sok memória kell, akkor a DDR2 miatt lehet, de ide 2GB bőven elég.
    De azért a fogyasztás sem mindegy, abban pedig a Brazos sokkal jobb.
    Na meg azért mégis csak egy új alaplap (+proci+hűtés+VGA) lenne a Brazos-os.

    De ha elég lesz a teljesítménye, egy P4-en is gondolkodunk - mert azért egy Core2-esnél remélhetőleg jóval olcsóbban kijönne.
    A DDR memória magas ára miatt inkább 775-ös kellene DDR2-vel, csak ott meg a fogyasztás ugrik meg. De a PCI-E port is kellene.
    Pentium D drága ahhoz képest, és baromi sokat fogyaszt + hűteni kell.
    Szóval nem tudom, hogy Core 2 alatt mi lenne az, amivel jelentősebben spórolhatunk, elég teljesítményben, és nem eszik baromi sokat (+nem melegszik túlságosan).

Új hozzászólás Aktív témák