Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csicsóka

    őstag

    válasz Vladi #200 üzenetére

    Aztán nemsokára már xorg sem lesz... :(
    Legalább is az ubuntuban.
    Akkor lesz majd csak igazi káosz, ha wayland alá kell belőni vmi új vga-t.
    Erre mit fog lépni majd az AMD, mikor még rendes xorg támogatás sincs?

  • Pikari

    őstag

    válasz Vladi #200 üzenetére

    1. az amdnél a linux drivert nem adták ki a közösségnek soha.

    2. az az intel, ahol a drivert a közösséggel fejlesztetik.

    3. az amd a hardverek regisztereinek dokumentációit adta át a közösségnek, és fizet 3-4 programozót, aki az
    opensource drivereken dolgozik a közösséggel együtt.

    4. viszont a hivatalos (gyors (normális (igazi (használható(aka fglrx))))) driverek zárt forrásúak voltak mindig is, és most is azok, és azok is maradnak (és elég jó minőségűek imho)

    5. akinek nem megy az fglrx, az meg használja a nyitott forrású drivereket. nyilván lasabb lesz, dehát kit érdekel? ha újabb a gép, akkor 1-2 hónapot kibír fglrx nélkül is, aztán ha megjelenik a frissítés/bugfix, akkor telepíti

    6. téves gondolat, hogy hozzáállás beli kérdés lenne 1-1 feature, technológia, szoftver, miegymás implementálása. teljesen mindegy, hogy az intelről, az amdről, a microsoftról, vagy akár magáról a linux közösségről van -e szó, egy-egy adott szakterületnek világ szinten van 5-6 mestere, aki ért hozzá, és annyi. tehát hiába van az intelnek megszámlálhatatlanul sok pénze, nem képes beszerezni a szűkséges humán erőforrást ennek ellenére sem, mert ez a bizonyos ember vagy valami más cégnek dolgozik már, vagy valami tök más munkája van, vagy saját cége van, vagy egy buddhista kolostorban meditál, vagy indiában gyógyít napi 1 dollárért, és ezek az emberek egyszerűen elérhetetlenek.

    [ Szerkesztve ]

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák