Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    Látom régebben valaki már érdeklődött, hogy az alexás stickekkel vajon itthon lehet-e nézni a primevideót.

    A gen2 stickemmel tudom használni, egy véletlen folytán észrevettem, hogy a basic-en futó app rajta van az alexáson is, csak rejtve, más felületet indítva alapból. A véletlen pedig az volt, hogy egyszer egy német amazon előfizetés trial kipróbálásakor átváltott németre a régióm és akkor magától előugrott az indítóikonja. Részletesen leírtam ezt xda-n is. [link]

    Legutóbb valaki írta, hogy régióváltás után jött neki elő, addig nem akarta megtalálni. Szóval lehet nem mindegy, hogy milyen régión volt a stick korábban.

    Nálam, akár a stick gyári visszaállítása után is megvan az app. Be kell kapcsolni a debuggolást:
    settings -> my fire tv -> developer options -> adb debugging: on

    utána adb segédprogramokkal rendelkező gépről hálózaton át el lehet érni. Linux alól nekem a legegyszerűbb, de win alá is biztosan telepíthető.

    Először rá kell kapcsolódni:
    adb connect firetv-ip-címe

    utána lekérni az app apk fájljának útvonalát a sticken:
    adb shell pm path com.amazon.amazonvideo.livingroom.firetv
    Ez nálam, ha már települt updatelt verzió (4.7.21 az aktuális)
    package:/data/app/com.amazon.amazonvideo.livingroom.firetv-1/base.apk
    vagy ha már futtattam reinstallt, akkor
    package:/data/app/com.amazon.amazonvideo.livingroom.firetv-2/base.apk
    Reset utáni, renszer appként (4.7.19-es)
    /system/priv-app/com.amazon.amazonvideo.livingroom

    A dumpsys parancs egyéb extra infókat is kiír, az updatelt és a rendszer app adatait
    adb shell dumpsys package com.amazon.amazonvideo.livingroom.firetv

    Lényegében csak az eleve rajta lévő apk-t kell lementeni, a korábbi parancsból kapott útvonallal:
    adb pull /data/app/com.amazon.amazonvideo.livingroom.firetv-1/base.apk com.amazon.amazonvideo.livingroom.firetv-4.7.21.apk

    Aztán reinstall kapcsolóval visszatenni, és akkor megjelenik a másodlagos parancsikon is a felületen:
    adb install -r com.amazon.amazonvideo.livingroom.firetv-4.7.21.apk

    Időnként, főleg ha jön valami frissítés, akkor eltűnik az ikon és meg kell ismételni. 4k sticken nem próbáltam még, de nem tűnik esélytelennek a dolog.

    Sima, csak első körös régiókban működő app ikonja

    A nálunk is működő ikonnal, a primevideós előfizetéssel itthon is működő mód:

    Meglehetősen vicces kedvükben lehettek az előnézeti kép készítői a kiválasztott filmek címei kapcsán. Talán normál esetben ez az ikon akkor ugrana elő, ha például egy német eljön kelet-európába és a szolgáltatás roaming szabályok miatt itt is kéne tudja használni a szolgáltatást.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák